Yasaklar Döneminde Çekme Karavan Ile Seyahat

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan megrim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,286

megrim

Ana Kamp
Pandemi nedeniyle sokağa çıkma yasaklarının daha da arttığı bu dönemde, çekme karavanlarımız ile kamp yaparken izlememiz gereken prosedürler nelerdir? Hangi belgelere ihtiyacımız var?

Benim öğrenebildiklerim şunlar:

1) Otel rezervasyonunuz var ise yasak saatlerinde de seyahat edebiliyorsunuz. Peki özel karavan kamp alanlarından rezervasyon belgesi alabiliyor muyuz? Otel rezervasyonuna muadil oluyor mu?

2) Kamp alanı haricinde konaklama yapacaksanız, önceden bölge jandarmaya bildirmekte yarar var. Ama benim anladığım jandarma, yasak saatlerinde karavanda kaldığınız sürece izin veriyor. Güvenlik için de bildirmenizi istiyorlar.
Burada şu soru ortaya çıkıyor; karavan sahiplik veya kira sözleşmesi belgesi ile yasak saatlerinde, otel/kamp alanı rezervasyonum olmadan seyahat edebiliyor muyuz?

Not: 20 yaş altı ve 65 yaş üstünde, ek olarak seyahat izni belgesi alınması durumu söz konusu diye biliyorum.

Etiketler
İstanbul'da farklı ilçe Jandarma ve Kaymakamlık yetkilileriyle görüştüm. Konu çok belirsiz.

Karavan sahiplik belgesi ile (Fatura, O1, O2 belgeleri, Ruhsat) yasaklarda seyahat mümkün değil gözüküyor.

Kamp yeri, Karavan Parkı, Otel rezervasyonu ile yasaklarda seyahat mümkün diyen birimler var, mümkün değil diyenler var, kaymakamlıktan özel izin alınıp Jandarma'ya iletilmesi zorunlu diyen birimler var. açıkçası net bilgi bulamadım bu rezervasyon konusu hakkında.

Bu konuda tecrübesi olan var mıdır?

Bu hafta sonu arkadaşım otel rezervasyonu ile Çanakkale'ye gitti. Kontrolde sadece ehliyetine bakıp salmışlar. Otel rezervasyon yapınca gerekli mercilere bildiriyor mus, kontrolü yapan görevli sistemde rezervasyonu olanları görebiliyormuş.

Arkadaşlar rezervasyon yapıldığı taktirde gidilecek rota üzerinde kontrollerde sorun olmuyor. Kızım eşiyle otel rezervasyonu ile Bursaya başka bir zamandada Șileye gitti sorun olmadi. Yeğenlerim bir kaç aile Abanta gitti sorun yok. Emin olmak isterseniz, içiniz rahat etsin diye rezervasyonu yaptırırken sorun, bilgi veriyorlar. Tabi tedbirlerde bir değişiklik olmazsa şimdilik durum böyle.

Danişmend orman kampını aradım rezervasyon yapmadıklarını yasaktan önce girip yasak bitince çıkabileceğimizi söyledi.

Gökçetepe tabiat parkı ise konaklayacak kişilerin giriş, çıkış tarihleri ve tc numarasını bildirin rezervasyon yaparız dediler
İşletmelere görede farklılıklar olabiliyor.

2 hafta önceki yasaklarda poyrazlar
campinge gittik. Whatsapp üzerinden hes kodlarimizin oldugu rezervasyon belgesini gondermislerdi. Giderken hic cevirmeye denk gelmedik. Dönüşte de tek cevirmeye denk geldik. Onda da sadece ehliyetten gbt yapıp narkotik k9 köpeğini karavana bir sokup çıkarttılar.

Ama son yasaklarda henüz hic çıkmadım.

@tapatalk

Arkadaşlar rezervasyon yapıldığı taktirde gidilecek rota üzerinde kontrollerde sorun olmuyor. Kızım eşiyle otel rezervasyonu ile Bursaya başka bir zamandada Șileye gitti sorun olmadi. Yeğenlerim bir kaç aile Abanta gitti sorun yok. Emin olmak isterseniz, içiniz rahat etsin diye rezervasyonu yaptırırken sorun, bilgi veriyorlar. Tabi tedbirlerde bir değişiklik olmazsa şimdilik durum böyle.

Danişmend orman kampını aradım rezervasyon yapmadıklarını yasaktan önce girip yasak bitince çıkabileceğimizi söyledi.

Gökçetepe tabiat parkı ise konaklayacak kişilerin giriş, çıkış tarihleri ve tc numarasını bildirin rezervasyon yaparız dediler
İşletmelere görede farklılıklar olabiliyor.

Yeni açıklanan tedbirlerden dolayı yukarıdaki mesajımın geçerliliği kalmamıştır.
Otel veya kamp alanı rezervasyonu ile 17 mayısa kadar seyahat olanağı yoktur bilginize.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri