Wk 3.0 Crd Alsak Mı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enbay1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 366
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,921
@cellchuck Kafa karistirici bir cevap :smiley:
@KLL Cevabiniz cok net olmus. Sert plastik kullanimini biliyorum, malum Amerikan. Bu sebeple dogacak trim sesleri en buyuk endiselerimdendi siz tescillemis oldunuz. Ancak yuksekligi sebebiyle kabinin ferah olacagini dusunuyordum.
Yillardir Alman uretimi arac kullaniyorum, farklilik acisindan Japon ya da Amerikan dusunuyordum. Forester ya da Outback olabilir bu durumda belki.
Aracı satma sebebim Antalyada yasıyo olmam maalesef burada amerikan araclarına bakacak düzgün usta yok.Trim sesi yoktu benım aracımda.motor sanzıman zaten anlatmaya gerek yok mercedes , yürüyeni düzgün bakımlı cok el değiştirmemiş bulursan Seni üzmez. Bende binek Araba olarak yeni bmW var ama soyle soyleyeyim jeep daha rahattı🙂Jeep amerikan grubunda yukseltme yapacaksan parcalar pahalıdır, bakımları pahalıdır.Kamp işine gireceksen pickupları tavsiye ederim japon olmak kaydıyla l200 navara toyota (navaraların süspansiyon sistemi diğer pickuplardan daha iyi binek arabaya yakın konforda)
Pickup istemez isende Suzukiden sasma subaruya bulaşma😂
Umarım yeterlidir anlattıklarım.
👍

Etiketler
@cellchuck Kafa karistirici bir cevap :smiley:
@KLL Cevabiniz cok net olmus. Sert plastik kullanimini biliyorum, malum Amerikan. Bu sebeple dogacak trim sesleri en buyuk endiselerimdendi siz tescillemis oldunuz. Ancak yuksekligi sebebiyle kabinin ferah olacagini dusunuyordum.
Yillardir Alman uretimi arac kullaniyorum, farklilik acisindan Japon ya da Amerikan dusunuyordum. Forester ya da Outback olabilir bu durumda belki.

Araba yüksek de, kabinin içi basık. Sunroof olunca 5 cm daha alçak içi. Boyunuz 180 civarı ise basık gelir bana öyle oluyor.

F segmentinden sonra... Forester olmaz. outback ise çok güzel bir araba ama performansı yetmez 4.2 den sonra.
Yani ne önersek olmuyor. Olay paraya bakıyor. Yeterli bütçe varsa, az km de Q7, ML vs ancak keser bu noktada sizi.

@cellchuck Parça ve bakım pahalılığı konusunda Jeeple yarışır bir araç kullanıyorum, o yüzden o açıdan darbe almam :smiley:
Kiralama imkanı bulursam deneyeceğim konfor testi için. Teşekkür ederim
@KLL Dün arkadaşımın 2000 WJsini kullandım, A8den ferah içerisi, WK WJ'den daha mı basık?
ML'de bir olasılık, ancak kullandığım 4.7 WJ çok keyifliydi. 4.7 WK ilanlarda hiç göremedim, bayii getirmedi mi acaba?

Bir ara ilanlarda 5.7 Hemi motorlu WK görmüştüm ama geneli 3.0 CRD. Amerikan olacaksa bence benzinli olmalı. Mercedes GL serisinede bakabilirsiniz, hacim olarak güzeldir.

WJ, WK ya göre çok daha konforlu bir araçtır, sürüş dinamikleri size yetecekse olur. Yol tutuşu çok kötüdür virajlı yollarda haberiniz olsun.

@VolkanGurcan 5.7 Hemi arada görüyorum ben, 1 yıl kadar önce özel ithalat 2006 model 4.7 WK Laredo görmüştüm ama pek temiz durumda değildi. Dediğiniz gibi Amerikan olacaksa benzinli V8 olsun düşüncesindeyim ben de aslında ancak WJ hem yüzü hem de iç mekan olarak çok eski kalıyor bana göre.
@KLL Araçta 6 cm kadar yükseltme kiti vardı, büyük lastiler bir de. Virajlarda yatıyor ciddi oranda ama tedirgin edici değildi. Yüzü eski olmasa 4.7 WJ tercihim olurdu.

Temiz durumda bulabilirseniz Tahoe amerikan hissini en iyi veren araç bence.Orijinal egzozuyla bile V8 homurdanması duyuluyor.Expedition mercedes gibi, sanki dört silindirli güncel bir araç gibi sesi.

@VolkanGurcan 5.7 Hemi arada görüyorum ben, 1 yıl kadar önce özel ithalat 2006 model 4.7 WK Laredo görmüştüm ama pek temiz durumda değildi. Dediğiniz gibi Amerikan olacaksa benzinli V8 olsun düşüncesindeyim ben de aslında ancak WJ hem yüzü hem de iç mekan olarak çok eski kalıyor bana göre.
@KLL Araçta 6 cm kadar yükseltme kiti vardı, büyük lastiler bir de. Virajlarda yatıyor ciddi oranda ama tedirgin edici değildi. Yüzü eski olmasa 4.7 WJ tercihim olurdu.

yatmasından değil, süspansiyon sistemi solid axle olduğu için, dinamik değil. bu nedenle önü de çok ağır olduğu için virajarda kafadan dışarı kayar, geç kaldıysanız da vay halinize, çok sakat. yaşattığı hislerle ölmüşlerinize yaklaştırır. uslu gitmeyi gerektirir. zaten saçma derecede güçsüz bir motoru var. o dönemdeki en kötü v8 motorlardan birisi olarak seçilmiş. ancak müthiş sessiz ve konforlu arabadır. onun koltukları gibisini hiçbirşey de bulmadım henüz.

Herkese merhaba, Mart ayından beri 2006-2007 3.0 crd arıyordum. Ekim ayında buldum ve aldım. Burada yazılan birçok kıymetli bilgi için teşekkür ederim çok aydınlatıcı oldu. Araçtan çok memnunum şimdilik. Gerçekçi yorumlar için tekarar teşekkürler.

Bu arada arka bagaj perdesi arıyorum sıfır veya çıkma bir türlü bulamadım öerisi olan var mı ? iyi günler.

çıkmacıda vardır sadece. çok da gerekli değil bana göre. ben bizimkini depoya koydum.

çıkmacıda vardır sadece. çok da gerekli değil bana göre. ben bizimkini depoya koydum.
Merhaba ,
yorumlarınız çok aydınlatıcı oldu okuduklarımdan çok teşekkür ederim. Çıkmacıda yırtık pırtık buldum bende olursa alıcam onun dışında bf lastık taktım su an bırde tavana açılır çadır alıcam sonra ver ellini yaylalar :smiley:

Merhaba ,
yorumlarınız çok aydınlatıcı oldu okuduklarımdan çok teşekkür ederim. Çıkmacıda yırtık pırtık buldum bende olursa alıcam onun dışında bf lastık taktım su an bırde tavana açılır çadır alıcam sonra ver ellini yaylalar :smiley:
Çadır bu araç üstü çadırlarda fiber olanlarda aşırı bir koku olduğuna dair bir yorum aldım kullanan var mı acaba ? Bu gıpsy prandalı olanı görüntüsü pek hoş değil ama kullanışlı fiber olanlar sıcakta aşırı koku yapıyormuş ve geçmiyormuş ?

2009 2010 3.0 Ların şanzıman nedir mercedesmi?, servs bakımlı araç 290bin kmde sorun çıkartırmı acaba?Motorları çok iyi onu biliyorum.

2009 2010 3.0 Ların şanzıman nedir mercedesmi?, servs bakımlı araç 290bin kmde sorun çıkartırmı acaba?Motorları çok iyi onu biliyorum.
W5A580 şanzımanı.Mercedeste 5G-tronic olarak geçer.Motor da OM642 dir.İkiside kapalı kutu olduğu için ne kadar iyi olursa olsun bozulabilir.İstediği kadar servis bakımlı olsun kimse garanti veremez neredeyse 300 bine gelmiş parçalara.Ama iyi midir derseniz,bence çok iyidir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.