Wk 3.0 Crd Alsak Mı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enbay1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 366
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 89,266
ben crd alacak olsam, 85k bütçe ile temiz bir wj bakardım. zira bu paralara alacağın wk en az 200-250k km olacak. bir turbo enjektöre bakar dünya kadar masraf açar. ha geçmişini bildiğin bir araç olsa eyvallah ama bilemiyorsun. dizel aracın masrafı da çok olur ayrıca wk'nın parçaları da çok pahalı (wj'ye göre).

dediğim gibi ben olsam 70-80 arası 2.7 wj alırım, artan parayla da aracın eksikleri tamamlarım. çünkü ne kadar temiz araç olursa olsun, yaşı itibariyle masraf çıkaracaktır. kenarda 5-10k para olmasında fayda var.

Etiketler
ben crd alacak olsam, 85k bütçe ile temiz bir wj bakardım. zira bu paralara alacağın wk en az 200-250k km olacak. bir turbo enjektöre bakar dünya kadar masraf açar. ha geçmişini bildiğin bir araç olsa eyvallah ama bilemiyorsun. dizel aracın masrafı da çok olur ayrıca wk'nın parçaları da çok pahalı (wj'ye göre).

dediğim gibi ben olsam 70-80 arası 2.7 wj alırım, artan parayla da aracın eksikleri tamamlarım. çünkü ne kadar temiz araç olursa olsun, yaşı itibariyle masraf çıkaracaktır. kenarda 5-10k para olmasında fayda var.

wj 2.7 mi 4.7 mi peki ? 2.7 0-100 baya düşük gibi bilmiyorum yazılım atılırmı ama ? WJ'lerde uçmuş üstad ya çok para istiyorlar...

Bu Sitede biraz gezdim wj'de 2003 üstü makbul diye yorumlar yapılmış... 2.7 sanırım şehir içi 13 litre yaksa 0,87 kuruşlara gelir. 4.7 sanırım şehir içi 24 litre lpg yaksa oda 0,95 kuruşlara gelir... Eskiden dizel ucuzdu ama pahalandı böyle bir çıkmazda var şimdi :smiley:

85 bin civarına temiz 4x4 dizel otomatik büyük SUV maalesef , temiz 3.0 CRD 120 bin TL yi geçer , ilk sahibinden yorulmamış , yaşlı amcadan vs. bulursanız alın ama kmsi 300 bine yaklaştıysa tanıdık Jeep ustası yoksa veya servis eve çok uzaksa tavsiye etmem

ama eğer ben WK kasayı çok seviyorum dersen , herşeyine razıyım dersen , 15 günde bir sanayiye yolun düşmesi işini aksatmıyorsa ve kenarda 15-20 bin liran varsa alabilirsin , her türlü problemi parayla çözülebilen ve parçası bulunabilen bi araçtır.

85 bin civarına temiz 4x4 dizel otomatik büyük SUV maalesef , temiz 3.0 CRD 120 bin TL yi geçer , ilk sahibinden yorulmamış , yaşlı amcadan vs. bulursanız alın ama kmsi 300 bine yaklaştıysa tanıdık Jeep ustası yoksa veya servis eve çok uzaksa tavsiye etmem

ama eğer ben WK kasayı çok seviyorum dersen , herşeyine razıyım dersen , 15 günde bir sanayiye yolun düşmesi işini aksatmıyorsa ve kenarda 15-20 bin liran varsa alabilirsin , her türlü problemi parayla çözülebilen ve parçası bulunabilen bi araçtır.

Açıkçası wk'den biraz wj'ye kaydım gibi birazda başka muadillere bakıyorum dodge nitro gibi ....teşekkür ederim yorumlarınız için

dodge nitro kaliteden daha uzak bi araç , asfalt sesi vs , yani kaporta görüntüleri seni yanıltmasın , WJ uzun yol otoban konforu hariç sağlam bi araba , Jeep KJ kasayı da değerlendir , rakamlar daha aşağıda

dodge nitro kaliteden daha uzak bi araç , asfalt sesi vs , yani kaporta görüntüleri seni yanıltmasın , WJ uzun yol otoban konforu hariç sağlam bi araba , Jeep KJ kasayı da değerlendir , rakamlar daha aşağıda

kj'lerin dış tipini çok beğeniyorum ama içi dar yani aracımdan pek bi farkı yok ayrıca kullanan arkadaşlarım süspansiyon diğer jeep kasalarına göre sert dediler.
teşekkür ederim.

wj 2.7 mi 4.7 mi peki ? 2.7 0-100 baya düşük gibi bilmiyorum yazılım atılırmı ama ? WJ'lerde uçmuş üstad ya çok para istiyorlar...
ya o biraz da ihtiyaçlara bağlı. sık sık piknik vs. yapıyorsan, geniş bagaja ihtiyacın varsa 2.7 daha makul tabi. ayrıca vergisi 4.7'ye göre daha az.

ama performas önceliklerin arasındaysa tabiki 4.7 derim. v8 motorun tadı başka :smiley:

onun dışında 2.8 nitro'ların kalitesiz olduğu görüşüne katılıyorum. benim ustamda hiç tavsiye etmiyor zaten. ne zaman gitsem hep bir tane nitro görüyorum liftte.

ayrıca wj 3.1'i de kesinlikle tavsiye etmem. hiç kimse etmez. jeep'in tarihi boyunca ürettiği en sorunlu araç.

bende daha önce 4.7 overland vardı, 2. araba olarak, hala sattığıma pişmanım, 133k da sattım
neyse, 4" kitle BF KO2 AT lastikle sadece hsonu ya da gezmeye giderken kullanırdım, uzun yola 2 defa çıktım.

WH ile WJ arasında konfor, kalite, kullanım, yol tutuş ve çekiş sistemi olarak çok fazla fark var. ikisi de mercedes motor ama 3.0 CRD teknoloji, güç, sağlamlık ve sessizlik olarak düşünürsek arada uçurum var..
2. araç olacak ise WJ 2.7 öneririm.
ama anladığım kadarı ile tek araba olacak ve uzun yola da gidecek.
o zaman kesinlikle temiz bir WH derim. ben WH ile her hafta Bursa yapıyordum, onun dışında Kaş, Ayvalık, Tekirdağ..
kısaca kıçım aracın koltuğundan kalkmazdı tabiri caizse.

15 günde bir sanayiye giren WH görmedim, ya çok büyük şansızlık vardır ya da araç bakımsız ve önceki sahibi de hor kullanmıştır.. ama km ve yaş itibarı ile tabi ki ufak tefek sorunlar çıkacak. unutmadan bunların daha fazlası WJ de de çıkacak...

bence biraz bekle, piyasa otursun, malum kış üstü fiyatlar zıpladı, şubat sonrası normale döner o zaman güzel bir araç kovala. gerçi bu işler kısmet, şimdi de çıkabilir belli mi olur?

bende daha önce 4.7 overland vardı, 2. araba olarak, hala sattığıma pişmanım, 133k da sattım
neyse, 4" kitle BF KO2 AT lastikle sadece hsonu ya da gezmeye giderken kullanırdım, uzun yola 2 defa çıktım.

WH ile WJ arasında konfor, kalite, kullanım, yol tutuş ve çekiş sistemi olarak çok fazla fark var. ikisi de mercedes motor ama 3.0 CRD teknoloji, güç, sağlamlık ve sessizlik olarak düşünürsek arada uçurum var..
2. araç olacak ise WJ 2.7 öneririm.
ama anladığım kadarı ile tek araba olacak ve uzun yola da gidecek.
o zaman kesinlikle temiz bir WH derim. ben WH ile her hafta Bursa yapıyordum, onun dışında Kaş, Ayvalık, Tekirdağ..
kısaca kıçım aracın koltuğundan kalkmazdı tabiri caizse.

15 günde bir sanayiye giren WH görmedim, ya çok büyük şansızlık vardır ya da araç bakımsız ve önceki sahibi de hor kullanmıştır.. ama km ve yaş itibarı ile tabi ki ufak tefek sorunlar çıkacak. unutmadan bunların daha fazlası WJ de de çıkacak...

bence biraz bekle, piyasa otursun, malum kış üstü fiyatlar zıpladı, şubat sonrası normale döner o zaman güzel bir araç kovala. gerçi bu işler kısmet, şimdi de çıkabilir belli mi olur?

Teşekkür ederim. WH dediğiniz araç benim WK dediğim ile aynı sanırım ben googlede çıkan kodunu dile getirmiştim.

İnşallah yaz başı gene bakacağım ama elimdeki olası 85 civarına sanırım 250-300 bin km arası anca denk getiririm gibi... Nasip bakalım

Motor gücü, konforu, günlük kullanıma uygunluğu, sürekli 4 çeker oluşu, şanzıman oranı çekme kapasitesi, ELSD hem ön hem arka kilit dif (qd2) gibi özellikleri göz önünde bulundurunca sınıfındaki en makul araç fakat 85K TL bütçe sizi çok zorlar.
Hangi marka model olursa olsun bu yaşlarda bir araca niyetliyseniz öncelikle düzgün bir ustanız olmalı yada arabadan iyi anlıyor olmanız gerekiyor.
-yüksek kilometreye takılmayın, daha önceki arkadaşlar zaten motorda nelere bakılması gerektiğini yazmışlar,
-kronik ön şaft kafası ve ön diff burçları eskitir. internette bunlarla ilgili yüzlerce video bulursunuz teşhisi siz koyarsanız onarımı da maliyetli değildir. muhafazanın altında kaldığından ekpertizde buralara bakmazlar siz baktırın
-Alt takım tüm bağlantı elemanlarının burçlarını/lastiklerini kontrol ettirin, bazı parçalar burç çakarak bazıları tamamen değişerek yenileniyor ne kadar masrafınız çıkacağını bilirsiniz.
-Daimler-chrysler ortaklığı zamanında üretilen araç olduğundan bazı elektronikleri mercedes araçlar ile aynı. Bozulmaz ama olurda bozulursa ne aradığınızı bilirseniz çok daha uyguna bulabilirsiniz. Ayrıca yurtiçinde bulamadığınız parça olursa amazonda mutlaka vardır.
-Limited donanımdaki deri çok kaliteli değil, bu yaşta direksiyon ve sürücü koltuğu mutlaka yıpranmış oluyor, malum site ilanlarına genelde ön koltuğun resmini koymuyorlar. Döşeme masrafı da çıkabilir.

Gönlünüze göre bir araç bulmanızı dilerim.

Tüm dostlarıma görüşleri için teşekkür ederim. Sanırım hevesim bir başka bahara kalacak gibi. :(
85 civarına insanı yormayacak bir yakıta sahip, konforlu ve hem şehir içi hemde ufak tefek piknik alanlarında kullanabileceğim bir 4 çeker hayal gibi duruyor.

Tüm dostlarıma görüşleri için teşekkür ederim. Sanırım hevesim bir başka bahara kalacak gibi. :(
85 civarına insanı yormayacak bir yakıta sahip, konforlu ve hem şehir içi hemde ufak tefek piknik alanlarında kullanabileceğim bir 4 çeker hayal gibi duruyor.
hyundai ix35 2.0 crdi var
karizma sıfır F/P 10 numara gibi duruyor :smiley:
ben bugün gidip bir tane bakacağım, normal km lerde bir WH bulamadım, kış sonrası fiyatlar normale döner diye düşünüyorum, ayrıca piyasadaki şişkinlik de azalır.

hyundai ix35 2.0 crdi var
karizma sıfır F/P 10 numara gibi duruyor :smiley:
ben bugün gidip bir tane bakacağım, normal km lerde bir WH bulamadım, kış sonrası fiyatlar normale döner diye düşünüyorum, ayrıca piyasadaki şişkinlik de azalır.

hyundai santa fe 2.2 crdi lerde var onlarda hoş ama karizma olarak hyundai düşünmedim yoksa motor mekanikte iyi araçlardır.

hyundai santa fe 2.2 crdi lerde var onlarda hoş ama karizma olarak hyundai düşünmedim yoksa motor mekanikte iyi araçlardır.
santa fe 2.2 de baktım, ama bunlar sonuçta daha yeni teknoloji, donanım çok yüksek.
beni bu kış idare etsin sorunsuzca bana yeter, 2020 zaten ilginç bir yıl olacak, genel dünya krizi bekleniyor ki avrupa da işler zaten kötü gidiyor, bu ortamda çok risk alasım yok, daha önce olsa WH alıp 10-20 yenileme parası harcardım ya da o riske girerdim ama şu an gözüm korkuyor açıkçası.
hedefim / hayalim 08-09 150-200 k arası bir WH bulmak ama seneye :smiley:

@KLL sen ne diyorsun?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR