Wk 3.0 Crd Alsak Mı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enbay1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 366
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 89,049
Bu boyutlardaki araçlar için gayet makul değerler.Benim aracım için çok yakıyor diyorlar.Bence bu yaştaki,bu hacimdeki,bu ağırlıktaki,yerden bu kadar yüksek,eski teknoloji bir otomatik şanzımana sahip,km si yüksek,AT lastikli,bilmem kaçıncı sahibi olduğum bir Amerikan aracı için ben şehir içinde 18.3 lt yakıtı çok görmüyorum.

Etiketler
bence de çok makul ve kabul edilebilir bir değer.

hele ki 2. araç olarak zevk amaçlı ya da ayda 300-500 km yapılıyorsa bütçeye de çok dokunmaz.
tabi takip ettiğim kadarı ile siz baya bir bakım yaptınız araca.

bence de çok makul ve kabul edilebilir bir değer.

hele ki 2. araç olarak zevk amaçlı ya da ayda 300-500 km yapılıyorsa bütçeye de çok dokunmaz.
tabi takip ettiğim kadarı ile siz baya bir bakım yaptınız araca.
Ben günlük olarak kullanıyorum.Yıllık kullanımım 10 bin km yi pek geçmez genelde.Aldığım zaman ortalamam 20 lt civarıydı.Ateşleme sistemini ve sensörleri yenilemeyi düşünüyorum bu aralar.Yarım lt daha düşürebilmeyi umuyorum tüketimi.

Bu boyutlardaki araçlar için gayet makul değerler.Benim aracım için çok yakıyor diyorlar.Bence bu yaştaki,bu hacimdeki,bu ağırlıktaki,yerden bu kadar yüksek,eski teknoloji bir otomatik şanzımana sahip,km si yüksek,AT lastikli,bilmem kaçıncı sahibi olduğum bir Amerikan aracı için ben şehir içinde 18.3 lt yakıtı çok görmüyorum.
sizin tüketim çok iyi ben 3.7 liberty ile yakıyorum 18-20 istanbulda

sizin tüketim çok iyi ben 3.7 liberty ile yakıyorum 18-20 istanbulda
Çokmuş gerçekten :smiley: Benim güzergahım sahilden Bakırköy-Havalimanı arası çoğunlukla.Saatlerimde değişken olduğu için sürekli dur kalk trafiğe girmiyorum.Bir de hiç yakıt hesabı yapmadım.Tamamen yol bilgisayarının yalancısıyım.LPG sisteminden kurtulduktan sonra yavaş yavaş düştü tüketim bu değerlere.

Çokmuş gerçekten :smiley: Benim güzergahım sahilden Bakırköy-Havalimanı arası çoğunlukla.Saatlerimde değişken olduğu için sürekli dur kalk trafiğe girmiyorum.Bir de hiç yakıt hesabı yapmadım.Tamamen yol bilgisayarının yalancısıyım.LPG sisteminden kurtulduktan sonra yavaş yavaş düştü tüketim bu değerlere.

he bende trafikte çok var.

siz direk benzinlemi kullanıyorsunuz

he bende trafikte çok var.

siz direk benzinlemi kullanıyorsunuz
Evet.Sanırım LPG bağlıyken yol bilgisayarındaki tüketim değeri artıyor.LPG söküldükten sonra ilk marş ve rölanti daha iyi oldu.Ara hızlanmalar daha istekli hale geldi.Bendeki sistem toplama yapılmış hep farklı markaların parçaları vardı.Montaj da çok kötüydü.Benzin enjektörlerinden çekilen kablolar lehimsiz bağlanıp bantlanmıştı.Hepsini orjinali gibi yaptım.

bende aynı güzergahtayım :smiley:

bköy - kuyumcukent- vizyonpark.

bu rota sabah gidiş akşam geliş için boş oluyor ve rahat bir rota.

siz bakırköy ün neresinde oturuyorsunuz?

whatsapp grubumuza katılmak isterseniz haber verin arkadaşlar. istanbul'daki arkadaşlar her hafta toplanıyor.

@Falmor hatta geçen senin muhabbetin döndü grupta :smiley: keşke o da aramızda olsa diye iç geçirdik :smiley:

Bende bu yaza Jeep wk 3.0 crd 'ye geçmek istiyorum. Olumsuz bir yorum vs pek duymadım ama türkçe olarak çok test videosunada rastlamadım...

Süspansiyon konforu, koltuk konforu (bel-baldır destek ve sert olmayan deri yapı olarak), yol vs içine ses alması, trim vs takır tukur ses yapması yönünden kullanan arkadaşlar nasıl tarif eder ?

Max 85.000 TL gibi bir bütçem olacak şimdiden bakıyorum satış sitelerine ya km çok yüksek var yada 2-3 parça değişenliler... :(

buraya da yazayım :smiley:

yol konforu çok iyi, ses alma az, yol tutuş bu araca göre çok çok iyi..
kronik bir şey yok ama yaşa bağlı olarak özellikle ön şaft kontrol edilmeli.
turbo ve enjektörler kontrol edilmeli, devirdaim, zincir ve soğutma sistemi kontrol edilmeli.
km ye göre zaten bir kısmı değişmiş olmalı.

ben 236 bin de aldım 272 binde sattım.
aracımda enjektör problemi yoktu, yakıtı opet ten alırdım, çok sıkıştırmadan kullanır 10 binde bir de bakımını yaptırırdım, uzun yol sonrası en az 1 dk rölantide beklerdim, ama bu km lerde enjektör problemi yaşayanlar oldu.

turboda çok ufak yağ kaçağı vardı 750 TL ye bitti. tabi burada şu çok önemli aracı stop etmeden önce her zaman en az 15-20 sn beklerdim, bu da ömür uzatıyor.

şaft aldığımda sorunluydu, tamir edildi. tabi bu tamir sırasında alırken bildiğim diğer ufak sorunlar da halledildi her ne kadar ufak da olsa totalde 9 bin TL ödemiştim o zaman tabi aracı alırken bu rakamın çoğunu satış fiyatından düşmüştüm.

devir daim 260 binde değişti (km yüksek ise kesinlikle kontrol edilmeli, en ufak bir şüphe var ise değiştirilmeli). termostat bozulmuştu, bunlar dışında da çok ufak 1-2 problem dışında bir sorun yaşamamıştım.

ama yine yazayım, aracın evveliyatı düzün olmalı, İNSAN tarafından kullanılmış olmalı ve bakımları aksatılmadan yaptırılmış olmalı.
max 85 in yanına en az 5-10 bin de araç alındıktan sonra yapılacaklar için para ayrılmalı. ufak tefek de olsa kesin bişiler çıkar.

fiyatlar şu an uçmuş, ben kış geçsin makyajlı bir WH almayı düşünüyorum inşallah.

bir de şöyle tipler türemiş, "bireysel al satçılar"!!!
bunlar aracı alıp üzerine 10-15 koyup satmaya çalışıyor.. ve piyasa da çok var bunlardan.
satıcı eğer aracı son 1-2 ay içinde almış ise şüphe ile yaklaşın.

buraya da yazayım :smiley:

yol konforu çok iyi, ses alma az, yol tutuş bu araca göre çok çok iyi..
kronik bir şey yok ama yaşa bağlı olarak özellikle ön şaft kontrol edilmeli.
turbo ve enjektörler kontrol edilmeli, devirdaim, zincir ve soğutma sistemi kontrol edilmeli.
km ye göre zaten bir kısmı değişmiş olmalı.

ben 236 bin de aldım 272 binde sattım.
aracımda enjektör problemi yoktu, yakıtı opet ten alırdım, çok sıkıştırmadan kullanır 10 binde bir de bakımını yaptırırdım, uzun yol sonrası en az 1 dk rölantide beklerdim, ama bu km lerde enjektör problemi yaşayanlar oldu.

turboda çok ufak yağ kaçağı vardı 750 TL ye bitti. tabi burada şu çok önemli aracı stop etmeden önce her zaman en az 15-20 sn beklerdim, bu da ömür uzatıyor.

şaft aldığımda sorunluydu, tamir edildi. tabi bu tamir sırasında alırken bildiğim diğer ufak sorunlar da halledildi her ne kadar ufak da olsa totalde 9 bin TL ödemiştim o zaman tabi aracı alırken bu rakamın çoğunu satış fiyatından düşmüştüm.

devir daim 260 binde değişti (km yüksek ise kesinlikle kontrol edilmeli, en ufak bir şüphe var ise değiştirilmeli). termostat bozulmuştu, bunlar dışında da çok ufak 1-2 problem dışında bir sorun yaşamamıştım.

ama yine yazayım, aracın evveliyatı düzün olmalı, İNSAN tarafından kullanılmış olmalı ve bakımları aksatılmadan yaptırılmış olmalı.
max 85 in yanına en az 5-10 bin de araç alındıktan sonra yapılacaklar için para ayrılmalı. ufak tefek de olsa kesin bişiler çıkar.

fiyatlar şu an uçmuş, ben kış geçsin makyajlı bir WH almayı düşünüyorum inşallah.

bir de şöyle tipler türemiş, "bireysel al satçılar"!!!
bunlar aracı alıp üzerine 10-15 koyup satmaya çalışıyor.. ve piyasa da çok var bunlardan.
satıcı eğer aracı son 1-2 ay içinde almış ise şüphe ile yaklaşın.

Teşekkür ederim ben gibi ortada kalanlar içinde burada not düşülmüş oldu... Ben masrafdan korkmam titizimdir bende her türlü bakımı yaparım lakin bitmek bilmeyen sorun vs yumağı olmasın yeter...

Bir alt kasa wj diye geçiyor sanırım ile ilgili özellikle çok sallanması ile ilgili yorumlar okuyunca vazgeçtim açıkçası yoksa bej renkli iç kaliteli dizaynı olsun konforlu süspansiyon sistemi ile bende düşünüyordum her ne kadar 4.7 motorun vergi ve lpg yakıtı günlük kullanımda yoracak olsada :smiley:

Lakin şimdi dediğiniz gibi km'ler hep yüksek fiyatlar uçuk yani 85 civarına bile iyi araç yok sadece jeep için değil diğer araçlar içinde durum aynı... Ben mesela mercedes ml, volvo xc90, range rover felanda bakıyorum ama yok hep galericilerde çok değişenli yada km yüksek :(

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri