Wk 3.0 Crd Alsak Mı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enbay1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 366
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 89,096
:smiley: ilk göz ağrım, hala neden sattım diye düşünürüm, bana göre TR de tekti 2003 WJ Overland boyasız 133k orijinal km idi sattığımda.
şu an ki aklım olsa satmazdım kesin..
WK ya dönersem takasa girelim =) 2005 vision serisi. Benim de boyasız değişensiz Tanpon hasarlı 1.800 TL tramer var. 263k da. 1 senelik bf ko2 var. 240k ya kadar master jeep servis bakımlı. ondan sonrası JEep Garage ve Bursa Birlik Motor.. Sağ koltuk ısıtması ve arka silecek motoru haricinde çalışmayan hiç bir aksamı yok. =)

Etiketler
WK ya dönersem takasa girelim =) 2005 vision serisi. Benim de boyasız değişensiz Tanpon hasarlı 1.800 TL tramer var. 263k da. 1 senelik bf ko2 var. 240k ya kadar master jeep servis bakımlı. ondan sonrası JEep Garage ve Bursa Birlik Motor.. Sağ koltuk ısıtması ve arka silecek motoru haricinde çalışmayan hiç bir aksamı yok. =)
:smiley: eyvallah, ben WK yı satacak olursam en byük nedenim yaptığım km nedeni ile fazla tüketim olur ki o zaman da sedan bir dizel e geçerim. hatta eski sisteme dönüp 4.7 overland yanına bir dizel de mantıklı olurdu :smiley:

koltuk ısıtmanın solu bozulur da sağı nasıl bozdun yahu :d

:smiley: eyvallah, ben WK yı satacak olursam en byük nedenim yaptığım km nedeni ile fazla tüketim olur ki o zaman da sedan bir dizel e geçerim. hatta eski sisteme dönüp 4.7 overland yanına bir dizel de mantıklı olurdu :smiley:

abi bu konu çok kafamı karıştıran bir konu.

2 adet araba olunca 2 adet kasko 2 adet trafik lastik bakım yakıt vs daha fazlaya denk gelmezmi

bazen niyet bozup hesap kitaba giriyorum da :D

2 adet araba olunca 2 adet kasko 2 adet trafik lastik bakım yakıt vs daha fazlaya denk gelmezmi

Şimdi Adam WK yı satacak atıyorum 80 bine.. yine atıyorum alacak 65 bine 4.7.. Arada ki farkı da o dediklerine harcayacak =)

bende bu mantıkla gittim sattım araçlarımı WK aldım, benim dizel Laguna 3 de 2.0 motordu ve vergisi yüksekti, 4.7 zaten malum, kaskolar vs derken WK totalde daha ucuza geliyor tabi. şu ortamda yapılacak mantıklı bir hareket değil aslında :smiley: :smiley:

Sol minderi değiştirmiş onu biliyorum da sağda ki değişmemiş.. Ped almak sorun değil de o deri koltukları söküp tekrar takmak zor olmaz mı. Ayrıca orijinalinde varsa onun tamiri olmaz mı. Sigortası falan var mı acaba ısıtmaların..

öyle değil, sol minderi sağa sağ minderi sola takmışlardır. tamir kiti var mopar markalı ama çok pahalı.

Astar ve kilif yapisik. Altinda kalipli minder var. Benim kastettigim koltugun oturulan kisimlarinin yerleri degismistir di. Kj nin koltugu kolay sokuluyor. Ugrasmaya deger.

yeni aracımla 2000 km yi bitirdim.
bu süre zarfında izlenimlerim çok olumlu.

tüketimi ölçmek için iki defa depoyu tam doldurdum, ilk kullanımım uzun yol ve şehir içi sıkışık yolda geçti, genelde sakin kullanım ve uzun yolda da hız sabitleme 90km ile. bu şekilde kullanım ile 9,3 lt.

ikinci de hızlı aynı rota, daha fazla şehir içi, normal kullanım (zaman zaman agresif) uzun yolda ise 120-150 km arası hızlar, 10,7lt.

yol konforu olarak normal bir binek araçtan farkı yok, sessiz ve konforlu.

şu an için sıkıntılarım;
  • orijinal ses sisteminin (REJ kodlu) saatini ayarlayamadım, cd si yok
  • pedal yükseklik alçaklık ayarı bozuk, yabancı forumlardan inceledim ama elim değmedi. Şu an en yükseğe yakın mesafede kullanıyorum ve rahatsız edici
  • şanzıman sanki ilk kalkışta yavaş doldurma yapıyor, aynı araçtan daha önce kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum, pedalla beraber buna da baktıracağım
  • ısıtmayı ayaklara verdiğimde ön cama da üfleme yapıyor (orijinal hali bu ise sevmedim)
  • farlar da haliyle performans düşüklüğü var, led ampul takacağım
İnşallah başka bir problem ile karşılaşmadan kullanmaya devam ederim :smiley:

merhabalar,
Pedal yüksekliğini ayarlayan motor fren pedalı üzerinde, gaz pedalına da esnek bir mil ile bağlı.
bu milin ucuna bağlı olan, pedala tahrik veren dişli çatlayarak sıkışma yapıyor, şıkışma motorun çekiği akımı artırıyor sistem de motor sona geldi sanarak haraketi sonlandırıyor.
Gaz pedalının sol üstüne denk gelen mili sökerek en azından fren pedalını 7cm civarı yukarı/aşağı hareket ettirebilirsiniz. Bu durumda gaz pedalını söküp elle ayarlayıp geri takmanız gerekiyor.
ben kendi aracımda bu şekilde geçici şekilde çözdüm. dişli tek satılmıyor ama pedalı tutan parça satılıyor. ucuz ve kalıcı bir yol bulursam paylaşırım.

Yakıt ile ilgili olarak da; bu yaz tatilde 2bin km yolu 7,9lt ortalama ile yaptım ki ben bile şaşkınım.
şehiriçi tüketim trafiğin durumuna göre 11-12lt civarında.

merhabalar,
Pedal yüksekliğini ayarlayan motor fren pedalı üzerinde, gaz pedalına da esnek bir mil ile bağlı.
bu milin ucuna bağlı olan, pedala tahrik veren dişli çatlayarak sıkışma yapıyor, şıkışma motorun çekiği akımı artırıyor sistem de motor sona geldi sanarak haraketi sonlandırıyor.
Gaz pedalının sol üstüne denk gelen mili sökerek en azından fren pedalını 7cm civarı yukarı/aşağı hareket ettirebilirsiniz. Bu durumda gaz pedalını söküp elle ayarlayıp geri takmanız gerekiyor.
ben kendi aracımda bu şekilde geçici şekilde çözdüm. dişli tek satılmıyor ama pedalı tutan parça satılıyor. ucuz ve kalıcı bir yol bulursam paylaşırım.

Yakıt ile ilgili olarak da; bu yaz tatilde 2bin km yolu 7,9lt ortalama ile yaptım ki ben bile şaşkınım.
şehir içi tüketim trafiğin durumuna göre 11-12lt civarında.

Merhaba,

pedal işini yabancı forumlarda araştırdım bende, aynen anlattığınız şekilde çözümü var, bende iki ayrı servise gittim, ikisi de aynı yolu önerdi ve pedalı en alta manuel olarak aldık, bu şekilde kullanıyorum.

yakıt ise uzun yol değerlerimi paylaşmıştım. 7,9lt iyi bir rakam, sanırım genelde 90 ile gittiniz.
bende o rakamları rahat yakalıyorum ama dayanabilirsem :smiley:

ortalama 110-130 arası kullandığımda tüketim 9,2-9,5 arası değişiyor. şu an şehir içi ve dışı ortalamam 10,2lt civarında geziyor. ne tutumlu ne de agresif kullanıyorum, araca göre bence normal.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri