Wince Işletim Sistemi Için İgo Nextgen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan utkubilal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,043

utkubilal

Kamp II
Yer
İstanbul
Telsiz Çağrı Kodu
TB1BCL
Merhabalar,
Bu aralar wince işletim sistemi için navigasyon programı soruluyor,
bende yeni konu açarak devam edelim istedim.

linkteki rar dosyasını indirin, rar' dan çıkarttığınız igo nextgen klasörünü hafıza kartına (veya cihaz hafızasına) atın, uygulamaya .exe dosyasını kök olarak gösterin kurulumu başlatın.
Not:Türkiye harita, poi ve diğer dosyalar günceldir, herhangi bir güncellemeye gerek yoktur.

link; WİNCE-iGO Nextgen 9.18.40.671989.rar

alternatif igo primo; WİNCE İGO PRİMO 9.6.13.267029.rar

diğer haritalar için; Igo 2016 Ülke Haritaları

Son düzenleme:

Etiketler
Merhabalar,
Bu aralar wince işletim sistemi için navigasyon programı soruluyor,
bende yeni konu açarak devam edelim istedim.

linkteki rar dosyasını indirin, rar' dan çıkarttığınız igo nextgen klasörünü hafıza kartına (veya cihaz hafızasına) atın, uygulamaya .exe dosyasını kök olarak gösterin kurulumu başlatın.
Not:Türkiye harita, poi ve diğer dosyalar günceldir, herhangi bir güncellemeye gerek yoktur.

link; WİNCE-iGO Nextgen 9.18.40.671989.rar

alternatif igo primo; WİNCE İGO PRİMO 9.6.13.267029.rar

diğer haritalar için; Igo 2016 Ülke Haritaları

Merhaba,

Öncelikle programlar için teşekkür ederim. Linkteki İGO PRİMO'yu indirip For-X araç multimedya sisteminin sd kartına yükledim, navigasyonu çalıştırdım ve igo'nun yapılandırma sihirbazından dil seçeneklerini ayarlayıp kurulumu tamamladım ancak menüde olan farklı sesleri seçmeme rağmen hiç bir şekilde navigasyondan ses çıkmıyor, yönlendirme sesleri de dahil hiçbir şekilde ses alamıyorum. Multimedya sistemi sanki ses çıkacakmış gibi radyonun sesini biraz azaltıyor ama herhangi bir ses gelmiyor. (Navigasyon ana menüde ve multimedya cihazı ana menüde navigasyonla ilgili ses seviyeleri açık durumda). Aklıma sys dosyası ile ilgili bir problem olabileceği geldi. Sys dosyasında sesle ilgili kısım ise şu şekilde;

[sound]
pool_size=4096
speech_delay=4000
config="maximum"
csv_voice_enabled=1

Buraya eklemem gereken başka bir kod var mı acaba? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhaba,

Öncelikle programlar için teşekkür ederim. Linkteki İGO PRİMO'yu indirip For-X araç multimedya sisteminin sd kartına yükledim, navigasyonu çalıştırdım ve igo'nun yapılandırma sihirbazından dil seçeneklerini ayarlayıp kurulumu tamamladım ancak menüde olan farklı sesleri seçmeme rağmen hiç bir şekilde navigasyondan ses çıkmıyor, yönlendirme sesleri de dahil hiçbir şekilde ses alamıyorum. Multimedya sistemi sanki ses çıkacakmış gibi radyonun sesini biraz azaltıyor ama herhangi bir ses gelmiyor. (Navigasyon ana menüde ve multimedya cihazı ana menüde navigasyonla ilgili ses seviyeleri açık durumda). Aklıma sys dosyası ile ilgili bir problem olabileceği geldi. Sys dosyasında sesle ilgili kısım ise şu şekilde;

[sound]
pool_size=4096
speech_delay=4000
config="maximum"
csv_voice_enabled=1

Buraya eklemem gereken başka bir kod var mı acaba? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

üstteki kodların yedeğini alıp kaldırın verdiğim kodları deneyin bakalım,

[sound]
pause_mp3_sooner=0
enable_waveout_based_ebp=1
waveout_based_muting_fill_value=1
sound_level_0=16383
sound_level_1=28671
sound_level_2=40959
sound_level_3=45055
sound_level_4=49151
sound_level_5=53247
sound_level_6=57343
sound_level_7=61439
sound_level_8=65535
use_method=4
used_byte_in_method=7
use_os_volume=1
os_volume=255
master_volume="255"

[sound]
csv_voice_enabled=1

üstteki kodların yedeğini alıp kaldırın verdiğim kodları deneyin bakalım,

[sound]
pause_mp3_sooner=0
enable_waveout_based_ebp=1
waveout_based_muting_fill_value=1
sound_level_0=16383
sound_level_1=28671
sound_level_2=40959
sound_level_3=45055
sound_level_4=49151
sound_level_5=53247
sound_level_6=57343
sound_level_7=61439
sound_level_8=65535
use_method=4
used_byte_in_method=7
use_os_volume=1
os_volume=255
master_volume="255"

[sound]
csv_voice_enabled=1

Çok teşekkür ederim. Verdiğiniz kodları sys dosyasına ekledim ve sorun çözüldü. Yardımlarınız ve desteğiniz için sağolun. İyi çalışmalar diliyorum.

ben biraz araştırdım aşağıdaki şekilde olayı çözdüm belki başkasınada lazım olur diye burada paylaşıyorum
GPSScan_Debug.exe adında bir uygulama var bunu sd karta atıp navigasyonda ayarlar kısmında gps sekmesinde bu programı seçip cihazınızda çalıştırıp ekrana gelen değerlere göre igo dosyaları arasındaki .sys dosyasında gps yazısının altındaki port ve route sayılarınızı kendinize göre değiştirin sorununuz çözülecektir. program linki aşağıda verilmiştir.
MEGA

kardesim merhaba

linkler çalışmıyor acaba yenileme imkanın var mı?

olursa cok memnun kalırım

tesekkur ederim

Global_cfg not fount diye bir uyari aliyorum yanlis biseymi yaptim rar icindeki butun herseyi kopyaladim sd karta

Global_cfg not fount diye bir uyari aliyorum yanlis biseymi yaptim rar icindeki butun herseyi kopyaladim sd karta

"content" klasöründe kenid adında klasörün içinde rar ile sıkıştırılmış "global_cfg" dosyası yokmu?
normalde var dı, varsa bile silin o dosyayı linkteki dosyayı indirip rar' lı bir şekilde kopyalayın klasörün içine.
global_cfg.zip

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri