Vw T6 Camperla, 2018 Norveç Gezİ Deneyİmİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MüBisVan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 150
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,997
Benim kısa şasi terchimin nedeni köprü geçişleriydi. İstanbul'da yaşamasamda buna mesela dikkate aldım.Haberlerde duyduysanız bir çok kişiye çok fazla ceza geldi. 40 cm dezevantaj olmaz bence gezilerde 40 cm önemli bi uzunluk özellikle yağmurlu havalarda araç içinde kalırsanız, fazladan bir alan rahatlatıyor. Isı için webastomuz var. 8 saatte 1.5 lt mazot harcıyor. Şimdiye kadar en fazla 40 dk çalıştırdık. Çabuk ısıtıyor.

wc ihtiyacı bir şekilde gideriliyor, banyo olayını nasıl çözdünüz, bir de kartuşlu nurgaz işinizi gördü mü, bildiğim kadarı ile çok çabuk bitiyor ve kalorisi çok yüksek değil..teşekkür ederim

wc ihtiyacı bir şekilde gideriliyor, banyo olayını nasıl çözdünüz, bir de kartuşlu nurgaz işinizi gördü mü, bildiğim kadarı ile çok çabuk bitiyor ve kalorisi çok yüksek değil..teşekkür ederim
Sayın Çakırefe,

Biz yurtdışında çoğunlukla campinglerde kalıyoruz.Bu alanlarda duş,tuvalet ve enerji sorun olmuyor. Campinglerde yemeklerimizi elektirikli 2 li Kumtel ocakla yapıyoruz. Nurgaz'ıda çoğunlukla yolculuk sırasında yemek ve kahve suyu ısıtmak için kullanıyoruz. Nurgaz'ın bu arada kalorisi piknik tüpünden daha fazla.

Sayın Çakırefe,

Biz yurtdışında çoğunlukla campinglerde kalıyoruz.Bu alanlarda duş,tuvalet ve enerji sorun olmuyor. Campinglerde yemeklerimizi elektirikli 2 li Kumtel ocakla yapıyoruz. Nurgaz'ıda çoğunlukla yolculuk sırasında yemek ve kahve suyu ısıtmak için kullanıyoruz. Nurgaz'ın bu arada kalorisi piknik tüpünden daha fazla.
Nurgazınızı yurt dışında kullanırken , uygun kartuş bulup satın alabildinizmi ? Yoksa yeteri kadar kartuşu Türkiye den yanınızdamı götürdünüz .

Kucuk tupu ocakta sonuna kadar kullandiran ara parca yapan bir firma vardi. Bilgilerini bulamadim. Kadikoy carsida dukkani vardi. Ben kullanirken tupun agirligini da olctugum icin bittigini anliyorum.

wc ihtiyacı bir şekilde gideriliyor, banyo olayını nasıl çözdünüz
.

Herkeze göre az çok değişse de, tuvalet ihtiyacı duş almaya göre ortalama 10 kez daha fazla.
Düşünün günde küçüklü büyüklü 3-4 kereye göre, 2-3 günde bir duş..

Duş için dişinizi sıkıp bir gün daha bekleyebilseniz de diğerleri için birkaç dakika bile olsa nerenizi sıkacaksınız ? :p

Kısaca tuvalet kolay kolay vaz geçilemeyecek bir ihtiyaç.
Hatta devlet babanın yatak, dolap, mutfak üçlüsünden sonra gelen ilk gereksinim bence..

Tecrübeyle sabittir..:yum:

.

Son düzenleme:

.

Herkeze göre az çok değişse de, tuvalet ihtiyacı duş almaya göre ortalama 10 kez daha fazla.
Düşünün günde küçüklü büyüklü 3-4 kereye göre, 2-3 günde bir duş..

Duş için dişinizi sıkıp bir gün daha bekleyebilseniz de diğerleri için birkaç dakika için bile olsa nerenizi sıkacaksınız ? :p

Kısaca tuvalet kolay kolay vaz geçilemeyecek bir ihtiyaç.
Hatta devlet babanın yatak, dolap, mutfak üçlüsünden sonra gelen ilk gereksinim bence..

Tecrübeyle sabittir..:yum:

.
Hele bir de yanınızda küçük çocuk varsa ve gece çişi gelirse (ki mutlaka gelir) :smiley:
bir defasında çadırla kamp yaparken imdadımıza kızımın oyuncak kovası yetişmişti :smiley:

.

Haşmet bey doğru söylüyorsunuz, 30 seneden fazla olduğundan çocuk faktörünü atladım sanıyorum.

Fakat hiç merak etmeyin yaş ilerledikçe çember tamamlanıyor. Tekrar başladığımız yere dönüyoruz.:yum:
Bilirsiniz iki tane de olsa zaman içinde sfinkterler yalama yapıyor da..:p

.

Nurgazınızı yurt dışında kullanırken , uygun kartuş bulup satın alabildinizmi ? Yoksa yeteri kadar kartuşu Türkiye den yanınızdamı götürdünüz .
Suleyman bey,

Yurtdisinda bize ucuz bir sey yok ne yazik ki! Ben tum yiyecek, temizlik malzemesi ve benzeri ihtiyaclarimi tura cikmadan once temin ediyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri