Vw Bora Ile Caretta 1500

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Alay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,703

Alay

Yeni Üye
İyi günler dilerim herkese.
2004 volkswagen bora 1.6 16 valf aracım
105bg Manuel 5 ileri
150nm tork/ 4500 devir
Bu aracım ile caretta 1500 cekmek istiyorum ilk karavanı olacak nasipse sizce uygun olur mu.
Kullanım amacım karavan için şu şekilde olacak
Bazı Hafta sonları yakın yere kafa dinlemek için kacamaklar halinde olacak senede bir kere de yazın 5-6 gün tatil amaclı kullanacağım karavanı. Duş wc üst degişmek için çadır olacagım karavan yakın yere kurup gerekli ihtiyaçlarımı karışmak için yeterli olur diye düşünüyorum bu amac için üretilen duş wc cadırı. Genelde en kolay ulaşılabilir noktaya ulaşıp karavanı güvenle bırakıp şehri yada etrafı sade arac ile gezmeyi planlıyorum onun dışında ise karavan dışında zaman gecirmek doga ile iç içe kalmak istiyorum malum toprak doğa tutkusu bırakmıyor. Karavan içerisinde cok zaman gecirmeyi düşünmüyoruz zorunlu hallerde ise vifi tablet ile oturur veya ayakları uzatarak içeride oturmak şartı ile zaman gecer diye düşünüyoruz eşim ile. Mutfak bölümünü branda tarzı cadır ile kapatabilecegimi yan tarafa ise tente kurup düzeni kurmak hayalindeyim. İlk tecrübe acısından ve aracım en uygun Karacan caretta 1500 modelini düşünüyoruz ve kendi acımızdan cok kullanışlı tatlı buluyoruz tabiki tecrübemiziz sıfır hepsi birer tahmin doğrultusunda düşüncemiz bu şekilde. Sizce caretta modeli bize uygun bir modelmidir. Şimdiden yardımlarınız için cok teşekkür ederim.

Etiketler
Aracınız ve caretta birlikte güzel bir performans gösterecektir.
Caretta içinde ayakta duramadığınız için diğer karavanlardan farklılaşıyor.
Eğer dört mevsim kullanacaksanız içinde ayakta durabileceğiniz bir karavan bakmanızı tavsiye ederim.
Önderimse SALY Carabinata olur.
Sevgiyle.

Bende vardı
O kadar dar ki
İçinde yatarken bunaldım geceleri
Hele sıcak havada hiç çekilmiyor
Ben de genelde karavana sadece yatmak için girerim
Genelde karavan çevresinde dışarıda otururum
Ama insanda uyurken klostrofobi hissi oluşturuyor
Azıcık daha büyüğünü alın
Aracınız onları da rahatça çeker

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Önerim
Erba 3.75
Güney mini,midi yada bombe
Pino pi 2010 yada pino cachalote

Dör
Aracınız ve caretta birlikte güzel bir performans gösterecektir.
Caretta içinde ayakta duramadığınız için diğer karavanlardan farklılaşıyor.
Eğer dört mevsim kullanacaksanız içinde ayakta durabileceğiniz bir karavan bakmanızı tavsiye ederim.
Önderimse SALY Carabinata olur.
Sevgiyle.
dört mevsim kullanmayız diye düşünüyorum kullansak bile kışın Akdeniz ege taraflarına ineriz malum meslek gerri ikimiz de Şırnak dayız üç yıl buradayız. Üç yıl caretta ile deneyim edinip batı tarafına gecitiğimizde model degişmek istiyoruz.

Önerim
Erba 3.75
Güney bombe
Pino pi 2010 yada pino cachalote

Güzel öneriler fakat aracı degişirsem karavana para kalmaz arac degişmedeen bu hayali gerçekleştirmek istiyoruz üç sene kullanıp araç ve karanı büyütmek hedefimiz ilk etapta bu şekilde düşündük.

Son mesajımı değiştirdim alay bey
Mini yada midi

Önerilerinizi dikkate alacağım teşekkür ederim. Bakalım uzun yılların hayalini gerçekleştirmeye adım adım gidiyoruz eşim ile inşallah memnun ve mutlu oluruz bu karavan hayatından.

İyi günler dilerim herkese.
2004 volkswagen bora 1.6 16 valf aracım
105bg Manuel 5 ileri
150nm tork/ 4500 devir
Bu aracım ile caretta 1500 cekmek istiyorum ilk karavanı olacak nasipse sizce uygun olur mu.
Kullanım amacım karavan için şu şekilde olacak
Bazı Hafta sonları yakın yere kafa dinlemek için kacamaklar halinde olacak senede bir kere de yazın 5-6 gün tatil amaclı kullanacağım karavanı. Duş wc üst degişmek için çadır olacagım karavan yakın yere kurup gerekli ihtiyaçlarımı karışmak için yeterli olur diye düşünüyorum bu amac için üretilen duş wc cadırı. Genelde en kolay ulaşılabilir noktaya ulaşıp karavanı güvenle bırakıp şehri yada etrafı sade arac ile gezmeyi planlıyorum onun dışında ise karavan dışında zaman gecirmek doga ile iç içe kalmak istiyorum malum toprak doğa tutkusu bırakmıyor. Karavan içerisinde cok zaman gecirmeyi düşünmüyoruz zorunlu hallerde ise vifi tablet ile oturur veya ayakları uzatarak içeride oturmak şartı ile zaman gecer diye düşünüyoruz eşim ile. Mutfak bölümünü branda tarzı cadır ile kapatabilecegimi yan tarafa ise tente kurup düzeni kurmak hayalindeyim. İlk tecrübe acısından ve aracım en uygun Karacan caretta 1500 modelini düşünüyoruz ve kendi acımızdan cok kullanışlı tatlı buluyoruz tabiki tecrübemiziz sıfır hepsi birer tahmin doğrultusunda düşüncemiz bu şekilde. Sizce caretta modeli bize uygun bir modelmidir. Şimdiden yardımlarınız için cok teşekkür ederim.

Murat beyin dediği gibi uyuma alanı sıkıntı gibi görünse de bu kişiye göre değişir. Yıllardır yaptığım kamplarda hangi şartta olursa olsun yastığa çeyrek kala mışıl mışıl uyuyan :smiley: yada çok rahat bir yerde uyuyamayan (benim gibi kendi evimde bile yattığım yeri değiştirince uyuyamayan) çok arkadaşlar ile kamplar yaptım. Kış kampı yapmayacaksanız uyku sorununuz yoksa bence işinizi görür.

Dip not: Karavanın dışında planladığınız yaşam alanları için (Saroz ve Ege civarı) rüzgarı da hesaba katın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR