Volkswagen Volt 2006 Aracimi Karavana Dönüştürüyorum!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan freedom.gg Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 140
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,596

İnanılır gibi değil bitiyor resmen:smiley: küçük işlerle uğraşıyorum. Boyama, dekorasyon tamam, yatak için ortaya koyulan tahtanın birini masa yaptım ama diğeri boşta kalıyordu sonra ikisini gördüğünüz yaprak menteşe gibi aparatla birbirine bağladım birde yukarı halat astım, hem tekli masa hemde uzayan bir masa oluyor hemde yatak için kullanacağım:smiley: perdeler için vileda sopası gibi bir malzemeden yer yaptım kelepçelerle de tutturdum, şuan baya uydurmasyon ilerliyorum ama işe yarıyor gibi, dolap kilit sistemini de kancalarla yaptım :smiley: sona yaklaştım! :smiley:

VideoCapture 20200315 223822

VideoCapture 20200315 223431

VideoCapture 20200315 223333

VideoCapture 20200315 223958

VideoCapture 20200315 223807

VideoCapture 20200315 223942

Mutfak tezgahı için koruyucu, su vs. Dayanıklı nasıl bir ahşap koruyucu malzeme ya da vernik kullanabilirim acaba ? :( bu konuda bilgili bir yer bulamadım. Bir de güneş paneli için iyi, uygun fiyatlı bir firma var mı önerebileceğiniz? Kargo ile gönderiliyor mu yoksa bulunduğum şehir de mi bulmam gerekiyor ? (Antalya) yardımcı olursanız çok sevinirim

Mutfak tezgahı için koruyucu, su vs. Dayanıklı nasıl bir ahşap koruyucu malzeme ya da vernik kullanabilirim acaba ? :( bu konuda bilgili bir yer bulamadım. Bir de güneş paneli için iyi, uygun fiyatlı bir firma var mı önerebileceğiniz? Kargo ile gönderiliyor mu yoksa bulunduğum şehir de mi bulmam gerekiyor ? (Antalya) yardımcı olursanız çok sevinirim

Tezgah suya maruz kalacağı için yat verniği yada polyester bazlı vernik kullanabilirsiniz.
Güneş paneli için forumdan @bulenttg isimli arkadaş bu işi profesyonel yapıyor ondan bilgi alabilirsiniz. Kolay gelsin.

Gamze hanım, karavanınızı seçtiğiniz renk ve aksesuarlarla çok sevimli ve sıcak bir havada bitirmişsiniz.
Pencerelere dokunmamanız da felsefenize uymalı ?
Perdelerin geceleri içteki aydınlığı göstermemesini denemiş olmalısınız ?
Biliyorsunuz arka kapıları keçe veya suni deri ile kaplayabilirsiniz.
Musluk için de ayaktan tetikli bir yapının belki faydası olabilirdi ?
Masa uçlarına az da olsa oval form vermeyi düşündünüz mü ?
Böyle bırakırsanız küfür repertuarınızın zenginleşeceğinden eminim..:p

Asıl söyleyeceğim, böyle bir karavanı yapanın, solar sistemini yapamaması için hiç ama hiç bir sebebinin olmadığı. Üstelik özel bağlantı gerektirmeden doğrudan terasınıza sabitleyebileceğiniz düşünülürse.
Lütfen başlayın ve burada resimleriyle yayınlayın da böyle işleri elleri titreyerek yapan (?) erkekleri utandırın derim..;)
İnanın işin montaj bölümü hiç zor değil.
Yanlız terasınızın korkuluklarının verimi orantısızca düşüreceği tartışmasız ?
Önce buna çözüm bulmalısınız..:confused:

Hiçbir şey almadan önce solar sistem hesabı yapmalısınız.
Sistem hesabınız için de bu adresten destek alabilirsiniz. :smiley:

Son düzenleme:

Gayet güzel ve kullanışlı oldu güle güle kullanın.

Arka kapıların olduğu yere akordion tipi sineklik ihtiyaç olabilir. Hem tül görevide görür.

Benimde kafama yatan plan bu. Arkayı sabit yatak yapıp, ayrı masa ve oturma gurubu olunca kullanım alanı küçülüyor. Hem böyle arka kapıları açınca daha ferah oluyor. Tabi kullanıcı sayısına göre tercihler belirleniyor.

Gamze hanım, karavanınızı seçtiğiniz renk ve aksesuarlarla çok sevimli ve sıcak bir havada bitirmişsiniz.
Pencerelere dokunmamanız da felsefenize uymalı ?
Perdelerin geceleri içteki aydınlığı göstermemesini denemiş olmalısınız ?
Biliyorsunuz arka kapıları keçe veya suni deri ile kaplayabilirsiniz.
Musluk için de ayaktan tetikli bir yapının belki faydası olabilirdi ?
Masa uçlarına az da olsa oval form vermeyi düşündünüz mü ?
Böyle bırakırsanız küfür repertuarınızın zenginleşeceğinden eminim..:p

Asıl söyleyeceğim, böyle bir karavanı yapanın, solar sistemini yapamaması için hiç ama hiç bir sebebinin olmadığı. Üstelik özel bağlantı gerektirmeden doğrudan terasınıza sabitleyebileceğiniz düşünülürse.
Lütfen başlayın ve burada resimleriyle yayınlayın da böyle işleri elleri titreyerek yapan (?) erkekleri utandırın derim..;)
İnanın işin montaj bölümü hiç zor değil.
Yanlız terasınızın korkuluklarının verimi orantısızca düşüreceği tartışmasız ?
Önce buna çözüm bulmalısınız..:confused:

Hiçbir şey almadan önce solar sistem hesabı yapmalısınız.
Sistem hesabınız için de bu adresten destek alabilirsiniz. :smiley:
Zaten panel işini düşünüp ona göre aracın tavanını planlanmıştı gamze hanım
Gözünüzden kaçmış sanırım

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle yorumlar fikirler için çok teşekkür ederim, daha önce karavan deneyimim olmadığı için ne eksik ne fazla yaşadıkça göreceğim dedim :smiley:) bu ayrıntıları dikkate alıp, tekrar düzenleme yapacağım çok haklısınız. Şuan mevcut düzen tam istediğim gibi oldu, alan dar ferah olsun istedim ve ben pencereleri çok seviyorum umarım bana sıkıntı yaşatmaz çok fazla :smiley: birde kuru kompost tuvalet fikri çok aklıma yattı ama türkiyede yok sanırım nasıl temin edebilirim? güneş paneli yerleri ayırdım, hatta 3 panele çıkarmayı düşünüyorum belki terası biraz küçültebilirim ama yine yeterli alan kalıyor. şuan güneş paneli araştırıyorum ama çok kararsız kaldım ve önemli rakamlar olduğu için hemen bir yerden alamadım :( bunun dışında her şey tamam, ruhsat vs. işlerini halledeceğim, küçük gezintiler yaptım herhangi bir sıkıntı yaşamadım :smiley: ama mevcut durumlardan dolayı çok fazla ilerleyemedim, umarım en kısa sürede güzel günlere kavuşacağız :smiley: sevgiler

Öncelikle yorumlar fikirler için çok teşekkür ederim, daha önce karavan deneyimim olmadığı için ne eksik ne fazla yaşadıkça göreceğim dedim :smiley:) bu ayrıntıları dikkate alıp, tekrar düzenleme yapacağım çok haklısınız. Şuan mevcut düzen tam istediğim gibi oldu, alan dar ferah olsun istedim ve ben pencereleri çok seviyorum umarım bana sıkıntı yaşatmaz çok fazla :smiley: birde kuru kompost tuvalet fikri çok aklıma yattı ama türkiyede yok sanırım nasıl temin edebilirim? güneş paneli yerleri ayırdım, hatta 3 panele çıkarmayı düşünüyorum belki terası biraz küçültebilirim ama yine yeterli alan kalıyor. şuan güneş paneli araştırıyorum ama çok kararsız kaldım ve önemli rakamlar olduğu için hemen bir yerden alamadım :( bunun dışında her şey tamam, ruhsat vs. işlerini halledeceğim, küçük gezintiler yaptım herhangi bir sıkıntı yaşamadım :smiley: ama mevcut durumlardan dolayı çok fazla ilerleyemedim, umarım en kısa sürede güzel günlere kavuşacağız :smiley: sevgiler
öncelikle tebrik ediyorum sizi
bunu tek başınıza hemde Alanya gibi bir yerde hemen hemen bütün ustaların yaptığı gibi baştan savmak için türlü bahaneler üreterek iş yapmadıkları ortamda kendi işinizi kendi kendine yapmakta ve kalan işlerinde ustaya muhtaç olmadan tamamlayacak beceriye sahip olduğunuzu görüyorum. yılmadan ilerleyin. Bende 27 kişilik yarım otobüsü yada bunun benzeri bir aracı kendi kendime yapmayı düşünüyorum size kolay gelsin. Takipteyim :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri