Volkswagen Volt 2006 Aracimi Karavana Dönüştürüyorum!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan freedom.gg Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 140
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,539
Galiba yanlis anlasildim.
Benim suanda karavanim yok. Ama yakin zamanda yapmayi dusunuyorum. Yakin zaman ne zaman olur bilemiyorum. Evli olunca bazi kararlar almadan önce esinizinde gönlunu almak zorundasiniz. Evli birisi icin işin en zor yanı burasi galiba.
Karavan yapmadim ama kendim icin prefabrige benzer yalitimli kulube, is yerim icin ofis, guvenlik kulubesi yaptim. Bunlarin yapiminda kesinlikle profesyonel yardim almadim. Kapi pencere haric.

Kusura bakmayın ben karavan yaptınız anlamışım :smiley: doğru, haklısınız. İki kişilik düşünmek gerekiyor, umarım bu yolda eşinizle birlikte yürüme şansına sahip olursunuz, kolaylıklar dilerim. Bende çözmeye başlayım yavaş yavaş hallediyorum. Yalıtım malz. Buldum webosta sipariş verdim ısıtıcı yolda :smiley:

Ben de karavanımı minübüsten çevirdim.İlk önce camları folyo ile kapatmayı denedim ama hiç bir şey sıcağa karşı koyamıyor.Sonunda tüm camları söküp üç adet sürgülü cam taktım,diğer boş alanları da saç ile kapatıp izolasyonunu yaptım ve sıcak soğuk rahat ettim.Bir daha asla minibüsten karavan yapmam.Karavan da en önemli şey cam imiş bunu öğrenmiş oldum ama extra kaporta boya ve sök tak işi çıkınca bu tecrübe epey pahalıya patladı.İzolasyonda en dikkat edilecek husus tozuma kadar kaportayı düzeltmek gerektiğinde uygulanan ısı ile izolasyonun erimemesi ısıya dayanıklı olması,bana da hep bizofol tavsiye etmişlerdi.Isıtıcı olarak ben webasto kullanıyorum ama geceleri sesi rahatsız ediyor.Elektrik tüketimi de ayrı bir konu.O yüzden ben de bursa da imal edilen mira marka küçük doğalgaz sobaları ile ilgileniyorum.Fiyatı da webastonun yarısı kadar.

Ben de karavanımı minübüsten çevirdim.İlk önce camları folyo ile kapatmayı denedim ama hiç bir şey sıcağa karşı koyamıyor.Sonunda tüm camları söküp üç adet sürgülü cam taktım,diğer boş alanları da saç ile kapatıp izolasyonunu yaptım ve sıcak soğuk rahat ettim.Bir daha asla minibüsten karavan yapmam.Karavan da en önemli şey cam imiş bunu öğrenmiş oldum ama extra kaporta boya ve sök tak işi çıkınca bu tecrübe epey pahalıya patladı.İzolasyonda en dikkat edilecek husus tozuma kadar kaportayı düzeltmek gerektiğinde uygulanan ısı ile izolasyonun erimemesi ısıya dayanıklı olması,bana da hep bizofol tavsiye etmişlerdi.Isıtıcı olarak ben webasto kullanıyorum ama geceleri sesi rahatsız ediyor.Elektrik tüketimi de ayrı bir konu.O yüzden ben de bursa da imal edilen mira marka küçük doğalgaz sobaları ile ilgileniyorum.Fiyatı da webastonun yarısı kadar.

Merhaba Makara60 tecrübelerinizi aktardığınız için teşekkür ederim.
Benimde kafamı kurcalayan bir şeydi şu doğalgaz konusu, acaba Mira'nın hangi modelini düşünüyorsunuz, bazıları hermetik yandan çıkışlı, bazıları bacalı. Bacalı olan tipi dışarıda çıkıntı oluşturmadığı için mantıklı olabilir ama diğer taraftan bunlar havayı nereden alıyor onu bilmiyorum. Hermetikler dışarıdan alıp yine dışarıya veriyor ama bacalı olanlar bu şekilde çalışıyor mu?

Yan duvardan(kaportadan) 16cm çapında delik açıp verilmesi gerekiyor.Gezenbilirden pasolvon nickli arkadaşımızın bana gönderdiği resmi paylaşıyım. D57bededd9ad84a17de2e9bfc8c3f465

Gamze Hanım aracınız hayırlı uğurlu olsun. Okuduğum kadarıyla bir ara izolasyon konusunda farklı görüşler ve malzeme temini nedeniyle mola vermek ihtiyacı hissetmişsiniz. Ancak yanlış malzeme seçmemek, ilave maliyet çıkmaması ve keşke diye pişmanlık yaşamamanız için mola vermek çok doğru bir karar. İnşallah hayalini kurduğunuz karavana en kısa sürede kavuşursunuz. Eşim de dahil birçok hanımefendiye ilham kaynağı olduğunuzu düşünüyorum. Karavan hikayenizi ilgi ve sabırsızlıkla takip edeceğim, kolaylıklar dilerim...

Gamze Hanım aracınız hayırlı uğurlu olsun. Okuduğum kadarıyla bir ara izolasyon konusunda farklı görüşler ve malzeme temini nedeniyle mola vermek ihtiyacı hissetmişsiniz. Ancak yanlış malzeme seçmemek, ilave maliyet çıkmaması ve keşke diye pişmanlık yaşamamanız için mola vermek çok doğru bir karar. İnşallah hayalini kurduğunuz karavana en kısa sürede kavuşursunuz. Eşim de dahil birçok hanımefendiye ilham kaynağı olduğunuzu düşünüyorum. Karavan hikayenizi ilgi ve sabırsızlıkla takip edeceğim, kolaylıklar dilerim...

Merhaba, çok mutlu oldum, çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için. elektrik kablolarımızı sigorta vs döşedik, izocamflex kauçuk yalıtım malzemesi ve bizofol aldım bugün yalıtımı yapacağım :smiley: bu arada ısınma konusunda vebosta aldım, umarım memnun kalırım. Adım adım yavaş yavaş ilerliyorum :smiley:

Gamze Hanım,
Fırsat olduğunda yaptığınız işlerin fotoğraflarını da paylaşırsanız çok sevinirim. Tekrar kolay gelsin, selamlar...

Merhaba, çok mutlu oldum, çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için. elektrik kablolarımızı sigorta vs döşedik, izocamflex kauçuk yalıtım malzemesi ve bizofol aldım bugün yalıtımı yapacağım :smiley: bu arada ısınma konusunda vebosta aldım, umarım memnun kalırım. Adım adım yavaş yavaş ilerliyorum :smiley:
Gamze hanim mumkunse Foto isteriz.

Çok güzel olmuş ellerinize sağlık. Eğer imkanınız varsa ( bizofol ile çalışmaya başlamadıysanız ) kaplama altında kalacak tüm alanlara antipas uygulamanızı öneririm. Fotoğraftan gördüğüm kadarıyla yan duvarlarda da pas ( ya da eski kaplamalardan kaynaklı kir ) var. Uzun vadede çok faydalı olur. Çalışmanızı ilgiyle izlemeye devam edeceğim. Kolaylıklar dilerim...

Çok güzel olmuş ellerinize sağlık. Eğer imkanınız varsa ( bizofol ile çalışmaya başlamadıysanız ) kaplama altında kalacak tüm alanlara antipas uygulamanızı öneririm. Fotoğraftan gördüğüm kadarıyla yan duvarlarda da pas ( ya da eski kaplamalardan kaynaklı kir ) var. Uzun vadede çok faydalı olur. Çalışmanızı ilgiyle izlemeye devam edeceğim. Kolaylıklar dilerim...
Merhaba yazınızı şimdi gördüm ve bugün yalıtımı bitirdim, yanlarda pas yoktu aslında döşemeyi çıkardığım için yapışkan izleri kaldı. Ve bugün bizofol ile kapladım, yalıtım tamam :smiley: sanırım şimdi ağaç kaplama ve mobilyalara geçmem gerek değil mi? :smiley: kaçırdığım bir şey var mı?

20191107 174637

merhaba
eger su ve elektrik kullanacaksaniz su hortumlari ve elektrik kablolarini bu asamada doseyebilirsiniz. kaplamalarin altinda kalir goruntu kirliligi olmaz. yardima ihtiyaciniz oldugunu sanmiyorum ama muhtemelen benden daha deneyimli dostlar tavsiyeleriyle size daha fazla yardimi dokunacaktir. ben ve esim sizi takdir, hayranlik ve merakla takip ediyoruz. selamlar...

Kafamda tasarladığım karavan tipi bu şekilde çok camlı olmasıydı, diğer kapalı tipleri sevemedim bir türlü, bir kaç kişininde bu şekilde yaptığını gördüm araştırınca. Yaşamadan bilemeyeceğim dedim, umarım ciddi sıkıntılar yaratmaz gerekli önlemleri alacağım, sıkıntı yaratırsa camları değiştirebilirim, bu konuyu oldukça düşünmüştüm, güzel olacağını umuyorum emekler hiçbir zaman boşa çıkmasın :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri