Vergi İndirimi Karışıklıkları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan [TR]BOZO Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,146

[TR]BOZO

Zirve
Selamlar

Benim L200 ruhsattaki tip başka vergi kayıtlarında tip başka
ruhsatta otomatik vergi dairesi kayıtında manuel vites
Kasko değer listesinde L200 hangi tipini baz alacağımı bulamadım.
bu tip durumlarla karşılaşan ve çözüm bulabilen varsa ve paylaşırsa sevinirim
sigortacı da işin içinden çıkamadı, bende kararsız kaldım.
konuyla ilgili bilgi tecrübesi olan paylaşırsa sevinirim.

saygılar.

Etiketler
Ynt: Vergi İndirimi Karışıklıkları

ahmet bey; aracınızın faturası elinizde varsa kolay, bununla size en yakın motorlu taşıtlar vergi dairesine gidip düzeltebilirsiniz. aracınızın faturası yoksa bağlı olduğu trafik şubesine başvurarak dosyasından çıkarttırabilirsiniz. uğraşamam vaktim yok derseniz bir trafik muamelecisi size yardımcı olabilir. ( geçen ay sattığım aracımın ruhsatı ile sistemde ki kayıtları birbirini tutmuyordu. dolayısıyla noterde satış yapamadım . evim beylikdüzü'nde , ruhsat kaydı ise eyüp 'teydi. muameleci ruhsatı fakslayarak 20 dk.da kayıtları düzeltirdi. bende satışı yaptım. ) umarım yardımı olur. teşekkürler.

Selamlar

Cevap için çok teşekkür ederim
Uğraşıcam mecburen araç ruhsat verildiği yer ataşehir ben ruhsatı bakırköy trafik şubesinden aldım fatura yok malesef oturduğum yer kadıköy yani uğraştıracak biraz vergi iindirimine faydası olacaksa uğraşıcam. ilginize tekrar teşekkürler.

saygılar.

Selamlar

İlginize ben teşekkür ederim, araştırdım vergiyi tam ödemem gerekecek bürokrasi ile de şu an uğraşmak istemiyorum.

saygılar.

ahmet bey; bir muameleciyle görüşün bence normal vergisi 2320 tl........ indirimli vergisi 1642 tl. aradaki fark ....678 tl. yinede tabiki siz bilirsiniz. teşekkürler.

Selamlar

2012 yenilenen kasko değer listesine göre az bir farkla bir alt gruptan ödeme imkanımı kaybettim. ödemeyi bu gün 1.160 olarak yaptım tabii 1. taksit
ilgi ve açıklamalarınız için çok teşekkür ederim.

saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,409
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri