Uninog Toplamak İsteyenler Buraya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan moka Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,230
teşekkürler ben daha eski modelleri revize etmekten bahsetmiştim 404 406 gibi onlarda 1300 serileri gibi mi bakım için kalkıyor videolarda genelde kupayı söküyorlar veya motor üstünde bir iç kaput gibi bir kapak var eski magurus veya iveco minibusler gibi
406 ile 416 neredeyse aynidir , 416 da bazi degisiklikler var denge kolu daha cok hp ama kupalari ekteki resindeki gibi kalkar , 404 bunlardan tamamen farklidir herseyi sanziman difransiyel motor ,404 un kupasi sokulmeden cikmaz , 404 ilkel 406 , 416 da ise desiginiz gibi magirus varimsi kaput ile motora yukaridan kismen ulaşılır, 404 alirsaniz kupayi degistirmekle ugrasabilirsiniz ama koltuk sayisini artiramazsiniz o yuzden bu is icin en uygun platform 416 doka dir 368600332f7073f41661621a949c2b8f

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

teşekkürler bilgiler için farklı bir şase düşünmemiz gerek kalabilir kafamızdaki proje için
Unimogdan iyi sase bulamazsiniz , cok farkli seyler 4x4 ile unimog ,unimogun yerini bi g wagon sasesi tutar onu da bulmaniz 100 kat daha zordur

daha iyi olarak düşünmedim daha çok bizim projemize uygun olanı bir camper yapmak amacımız var ve bir minübüs kasasını üstüne monte etmek amaç nedeni pek piyasada 4x4 minibus yok olanıda bazı gerekçelerden uygun değil keşke yurt dışında bol olduğu kadar Typ21 bir vw lt40 bulabilsek 4x4

daha iyi olarak düşünmedim daha çok bizim projemize uygun olanı bir camper yapmak amacımız var ve bir minübüs kasasını üstüne monte etmek amaç nedeni pek piyasada 4x4 minibus yok olanıda bazı gerekçelerden uygun değil keşke yurt dışında bol olduğu kadar Typ21 bir vw lt40 bulabilsek 4x4
Buradaki püf nokta koltuk sayisi bir de camper yaptiniz karavan ruhsati isine girecek misiniz ? Artik sasesi olmayan araclara karavan ruhsati cikmadigini duyuyorum karavan ruhsati basli basina problemli bir konu haline geldi sigorta olaylarindan dolayi, wv lerin sasesi yok tahminimce kisacasi Turkiye de zor bu isler , size bir yol 12 mi 14 mu yasini doldurmus aracı alip yurticine sokabiliyorsunuz cilgin vergi odemeden, avrupadan ruhsati karavanli bir 4x4 arac alin ya da ben gibi bir besta 4x4 bulursunuz onu yapmaya baslarsiniz

Son düzenleme:

Haklısınız 4X4 gibi önemli bir detayı es geçmek gibi bir gaflette bulunmuşum.İhtiyarlığıma verin artık.
Aman abi estağfurullah , konu yani 4 ceker bir camper üzerinde toplandığı için Türkiye de bu ise uygun platform bulmak imkansiza yakin , yoksa guzel karavan çok memlekette

Buradaki püf nokta koltuk sayisi bir de camper yaptiniz karavan ruhsati isine girecek misiniz ? Artik sasesi olmayan araclara karavan ruhsati cikmadigini duyuyorum karavan ruhsati basli basina problemli bir konu haline geldi sigorta olaylarindan dolayi, wv lerin sasesi yok tahminimce kisacasi Turkiye de zor bu isler , size bir yol 12 mi 14 mu yasini doldurmus aracı alip yurticine sokabiliyorsunuz cilgin vergi odemeden, avrupadan ruhsati karavanli bir 4x4 arac alin ya da ben gibi bir besta 4x4 bulursunuz onu yapmaya baslarsiniz

bu eski model aracı 12-14 yaşındaki aracı nasıl yurt içine sokuyoruz vergi sistemi nasıl hesaplanıyor veya nerden başlayalım araştırmaya yurt dışında bir sürü bu yaşlarda 4x4 araç seçeneği var bulmak almak sorun değil ülkemize tescil ettirmek sorun bunun yolu varsa inanın çok heyecanlandım

bu eski model aracı 12-14 yaşındaki aracı nasıl yurt içine sokuyoruz vergi sistemi nasıl hesaplanıyor veya nerden başlayalım araştırmaya yurt dışında bir sürü bu yaşlarda 4x4 araç seçeneği var bulmak almak sorun değil ülkemize tescil ettirmek sorun bunun yolu varsa inanın çok heyecanlandım
Ben onun araştırmasını yapmıştım ikinci el araç getirmek , belli bir yasin altinda olmasi durumunda mümkün oda 14 muydu 12 miydi neydi yasindan buyuk olacak ekonomi bakanligina , su model su araci getirdim yurtdisindan aldigim fiyat su bu da faturasi ,deniyor fatura uzerinden vergi odenip geliyor oyle birseyler ama bu mümkün

Değerli arkadaşlar uzun bir süre mesajları okuyamadım. Bulduğum plakasız unimog ile bu iş olmaz kanısına vardım. Çift kabinli 416 doka ya da 406 doka konusunda yardım bekliyorum. Restorasyonunu kendim yapmak istiyorum. Onun için çok müdahale edilmemiş araç arıyorum. Ankara Erdem Ticaret de bazı araçlar var. Sizlerin bildiği araçlar varsa fotoğrafını atarmısınız. Aslında bir çok kişi toplanmış al diyor ama bence işin zevki aracı toplamak. Gerçi araç toplamakla ilgili tecrübem var. Önce Land Rover Defender sonra Discovery topladım. Ama hevesim Unimog. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bu arada galiba Türkiye'de Unimogla uğraşan fazla kişi yok. Diğer 4x4 lerle daha çok uğraşan var. Gerçi Unimog bulmak biraz zor. Devletin sattıkları dışında piyasada araç yok galiba. İnternette yurt dışında unimogla uğraşanları görünce aklım gidiyor.

Değerli arkadaşlar uzun bir süre mesajları okuyamadım. Bulduğum plakasız unimog ile bu iş olmaz kanısına vardım. Çift kabinli 416 doka ya da 406 doka konusunda yardım bekliyorum. Restorasyonunu kendim yapmak istiyorum. Onun için çok müdahale edilmemiş araç arıyorum. Ankara Erdem Ticaret de bazı araçlar var. Sizlerin bildiği araçlar varsa fotoğrafını atarmısınız. Aslında bir çok kişi toplanmış al diyor ama bence işin zevki aracı toplamak. Gerçi araç toplamakla ilgili tecrübem var. Önce Land Rover Defender sonra Discovery topladım. Ama hevesim Unimog. Yardımlarınızı bekliyorum.
Ben topladim a dan z ye erdem ticareti de iyi tanirim oradan kac sene once 35 e aldim bi 70 daha harcadim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR