Umarsan Rena 360 Gözlem Ve Yorumlar (2 Adet Sipariş Verdik:)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan baturalp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 65
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,404
Dün akşam bende bu karavana baktım dış görünüş açısından evet farklı durduğu kesin ama öyle aman aman bir karavan değil bana göre

Etiketler
Bugün fuara uğradım yine, gezdikten sonra çıkıp arabaya giderken Umarsan 360 a rastladım. Henüz bitmediği herhalinden belli karavana merak edip yaklaşınca sürpriz ile karşılaştım. Henüz 2 cam açılmış olduğu için içi çok aydınlık gözükmüyor ve açık olan 2 cam üzerinde çok sayıda parmak izi olduğu için net resimler olmayabilir.
Umarsan arka yatağı alçaltıp, ranza koymuş. Ranza olduğu içinde sanırım arka karavan camlarını iptal edip, yerine daha küçük boydaki tekne lumbozlarından koyacaklar. Üst yatakla üst dolaplar arası mesafe biraz iyi ayarlanmalı.
Ali bey sanırım fuar zamanı gelen öneri/talepleri hızlı değerlendiriyor galiba :smiley:

20200228 133805

20200228 133850

20200228 133715

20200228 133754

20200228 133737

@mustafaatk

Ben diğer başlıktan zaman bulduğumda paylaşacaktım. Ben Fuarda ranza işini konuştum. 7.000 TL fiyat farkının içinde ayrı camlar açılacağını (Arka cam dedi) ve fiyat farkının bu yüzden fazla olduğundan bahsetti. Yanlış anlamadıysam arkaya 2 tane cam acacak.

Ama ranza için sağ tarafta 1.10 ağırlığın diğer ayak ucu seviyesine düşeceğini ve 20-30 cm kazanılan boyutun yana dolap yapılacağını söylemişti. (Paylaştığınız resimler de de var.) Yani mutfak ve banyoyu etkilemeyecek demişti. Dolayısıyla ranza çalışması özellikle banyonun darlığını gidermiyor.

@mustafaatk

Ben diğer başlıktan zaman bulduğumda paylaşacaktım. Ben Fuarda ranza işini konuştum. 7.000 TL fiyat farkının içinde ayrı camlar açılacağını (Arka cam dedi) ve fiyat farkının bu yüzden fazla olduğundan bahsetti. Yanlış anlamadıysam arkaya 2 tane cam acacak.

Ama ranza için sağ tarafta 1.10 ağırlığın diğer ayak ucu seviyesine düşeceğini ve 20-30 cm kazanılan boyutun yana dolap yapılacağını söylemişti. (Paylaştığınız resimler de de var.) Yani mutfak ve banyoyu etkilemeyecek demişti. Dolayısıyla ranza çalışması özellikle banyonun darlığını gidermiyor.
Paylaştığım resimlerdeki ranza, tuvalet arasındaki kısım dolap değil, merdiven.
Eğer açacağım dediği camlar masanın üzerindeki lumbozlar gibiyse, fiyat farkı çok fazla. Mevcut durumda, ilk modelde zaten yanda camlar vardı. Bu yan camları kaldırıp arka duvara cam açacaksa, cam boyutu büyümeli, bu ek maliyet getirir ama 7.000 tl fark fazla.

Umarsan kullanışlı bir 750kg altı karavan yapmak istiyorsa, aklın yolu bir. Carpento, May, Caretta Uncle gibi kapıyı tekerleğin arkasına alıp, banyoyu karşı duvara almalı. Yoksa bu kapı planı ile yerleşimde genel olarak yetersiz olacak.

@mustafaatk

Dolap konusunda sol banyo kısmına değil mutfak kısmından bahsetti. Gördüğüm kadarıyla ranzayı 70-80 cm küçültüp 1.10 luk sağ tarafa dolap, 90 lık dediği sol tuvalet tarafına da ufak merdiven yapmış.

Cam konusunda arkaya açılacağını bu yüzden fiyat farkının büyük olduğunu söylemişlerdi. Fuar sonrası 53.000 TL fiyat ve 7.000 TL fark ile ranzalı modelin 60.000 TL olacağını konuştuk. Ayrıca tavan heki yok. 1 tanede tavana heki istenirse fiyat 60.000 TL ye aşıyor.

Keşke şu banyo biraz daha kullanışlı olsaymış...

Bu zor günlerden geçtiğimiz zaman diliminde, bugün karavanımı alıyorum Allah’ın izniyle bakalım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhabalar görüşlerimi bir video şeklinde paylaşacağım hazırlıyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

kullanıcılar ürün hakkında yorum yapabilirler mi? Kullanımda yaşadığınız olumlu ve olumsuz yönler neler acaba?

merhaba,

bu karavanı kullananların yorumlarını alabilir miyiz? malzeme sebebiyle koku durumu var mıdır? sıcakta/soğukta ısı yalıtımı ne durumdadır? havalandırmada sıkıntı yaşanıyor mu? temiz su deposunun arkada olduğunu görmüştüm, çekme sırasında bir problem çıkarıyor mu dolu olduğu zamanlarda? su depolarında dalga kıran gibi bir şeyler var mı hareketi kısıtlamak için?...

Son düzenleme:

standart hali için 75.000 TL + KDV fiyat teklifi geldi, fiyatı çok yükseltmişler son aylarda. İlgi alanımızın dışına çıktı ne yazıkki :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR