Ülkemizin Evcil Hayvan Siteleri Listesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaşif Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,896

kaşif

Hakan Özkaya
Yer
İstanbul
Web
www.dogakolik.com
Evcil hayvanlar internette de yalnız değiller. Ülkemizin kedileri, köpekleri, balıkları, kuşları, kaplumbağaları, tavşanları, aklımıza gelen tüm evcil hayvanları için binlerce web sitesi bulunmakta.

Gerçekten çok yararlı bilgiler bulabileceğimiz bu siterler arasında en yüksek sıralarda olanları bir listede toplamaya karar verdim. Sonuç olarak yararlı bir liste oluştuğunu düşünüyorum. İşte 60 adet web sitesinden oluşan liste:

Active Kennel - Ankara'da hizmet veren köpek eğitim ve rehabilitasyon merkezi.
Akvanusya - Tatlı su ve tuzlu su forumları içeriyor.
Akvaristler Derneği (AD) - Türkiye'de akvaryumculuk hobisini doğaya zarar vermeden geliştirmek ve akvaristler arasında sosyal dayanışmayı sağlamak için çalışan dernek.
Akvaryum Ansiklopedisi - Tatlı ve tuzlu su canlıları, akvaryum balıkları ve omurgasız akvaryum hayvanları hakkında bilgiler içermektedir.
Akvaryum Dünyası - Akvaryum hobisiyle ilgili bilgiler, açıklamalar ve tür bilgileri.
Akvaryum Dünyası Dergisi - Dergi hakkında bilgiler, konu başlıkları, abonelik formu ve tartışma forumu yer alıyor.
Akvaryum Portalı - Akvaryuma ve balıklara dair birçok makalenin ve bilginin yer aldığı portal.
Akvaryum Sevgisi - Akvaryum balıkları, akvaryum yapımı hakkında bilgiler bulunmaktadır.
Akvaryumlar.com - Akvaryumlar ve balıklar hakkında bilgiler içeriyor.
Akvaryumum.com - Akvaryum kurulumu, bakımı, malzemeler ve balık türleri hakkında bilgiler yer alıyor.
Aliağa Sokak Hayvanlarını Koruyanlar Derneği - Derneğin faaliyetleri ve ilgili yasalar, fotoğraflar ve iletişim bilgileri yer alıyor.
Alman Çoban Köpekleri Derneği - Dernekle ilgili duyurular ve faaliyet bilgilerinin yanı sıra ırkla ilgili bilgiler içeriyor.
Barınak Gönüllüleri Derneği - Türkiye'deki barınaklar, bakımevi ve rehabilitasyon merkezleri.
Beşiktaş Çevre ve Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği - Sokak hayvanlarına sahip çıkmak amacı ile kurulan Beşiktaş Çevre ve Sokak Hayvanları Derneği faaliyetleri ve dernek hakkında genel bilgiler.
Bilyap Aquaristic Akvaryum - Akvaryum hobisiyle ilgili bilgiler, tatlısu balık türleri, akvaryum forumları, önerilen kitaplar ve online alışveriş hizmetleri sunan bir site.
Çatalburun - Tarsus bölgesine ait bir pointer cinsi olan köpekler hakkkında bilgiler ve fotoğraflar yer alıyor.
Dark Water - Akvaryum, cichlidler, discus ve tropikal bitkiler hakkında bilgi kaynağı.
Discus Akvaryum Sultanları - Discus üretimi, habitat, akvaryum ortamı, hastalıklar ve iletişim bilgileri yer almaktadır.
Evcil Hayvan Merkezi - Evcil hayvanlar hakkında videolar, galeri ve iletişim bilgileri yer almaktadır.
Evcil Toplist - Evcil hayvan siteleri için bağlantılar listesi.
Günün Kedisi - Yaşamımızın bir parçası olan kedilerin en güzel fotoğrafları ve yararlı bilgilerin yayınlandığı blog sitesi.
Güvercin Birliği - Güvercin ırkları, bakımları ve hastalıkları konusunda bilgiler yer alıyor.
Güvercin Makaleleri - Güvercin ırkları, yetiştiriciliği, bakımı, hastalıkları gibi kategorilere ayrılmış makaleler sunuyor.
Havhav.com - Köpekler hakkında bilgiler içeren, sadık dostların sitesi.
Hayvan Ansiklopedisi - Tüm hayvan türleri hakkında ayrıntılı bilgiler içeriyor.
Hayvan Hakları İçin Veteriner Hekimler Derneği - Bilimsel gerçeklerden ayrılmadan, hayvan sağlığı ve halk sağlığının bir bütün olduğu inancıyla, tüm hayvanların yaşam haklarının korunması ve yaşam kalitelerinin arttırılmasına yönelik çalışmalar yapan derneğin web sitesi.
Hayvan Resimleri - Kategorilere ayrılmış evcil ve vahşi hayvan resimleri yer almaktadır.
Hayvan Şehri - Ağırlık olarak hayvan hastalıkları ve hayvan yetiştiriciliği hakkında bilgiler veriyor.
Hayvanlar.us - Evcil hayvanlar hakkında eğitim ve yetiştirme bilgileri yer almaktadır.
Hayvanlar Alemi - Evcil hayvanlar hakkında bilgiler, hayvan belgeselleri, videoları ve resimleri içermektedir.
Hayvan Koruma Derneği - Türkiye'deki sokak hayvanları sorununa kalıcı ve insancıl çözüm bulmak amacıyla kurulmuş olan derneğin genel bilgi ve çalışmaları.
Hepsievcil - Kedi, köpek, akvaryum, balık, sürüngen, tarantula konularında forumlar, resimler, duvar kağıtları ve mesaj servisi.
İstanbul Akvaryum Kulübü (İSAK) - Deniz ve tatlı su akvaryumları hakkında genel bilgiler; balık türleri, hastalıkları, yemleri ve resimleri; duyuru, makale ve forum bölümleri yer alıyor.
Kedigen - Kediler hakkında haberler, bakım bilgileri, verenler-alanlar gibi bilgiler.
Kedilerimiz - Kedilerle ilgili pratik bilgiler, sağlık, beslenme ve bakım ve diğer konularda çeşitli yazılar, anketler ve aile arayan yavru kedi ilanları.
Kedim ve Ben - Aylık kedi kültürü dergisi.
Köpeğim - Köpekler hakkında her türlü bilgi ve konunun işlendiği bir magazin. Köpek ırkları, köpek sağlığı ve bakımı, veterinerler, köpek otel ve pansiyonları.
Köpek Irkları - Köpek ırkları listesi ve açıklamaları yer almaktadır.
Köpekistan - Köpek bakımı ve eğitimi konulu bilgiler, çeşitli ilanlar, duyurular ve forum bölümü yer alıyor.
Kuçu Kuçu - Köpeklere yönelik haberler, makaleler, ilanlar bulunuyor.
Mihav - Kedi ve Köpek sahiplerinin, hastalıklardan bakıma, beslenmeden eğitimine kadar her konuda bilgi alabileceği, kedi ve köpeklerine eş bulabileceği, diğer kedi köpek sahipleri ile tanışabileceği sosyal oluşum.
Park Hayvancılık - Keklik, sülün, güvercin, tavus kuşu, hindi, kaz, ördek ve süs tavukları çiftliği.
Papağanların Gerçek Dünyası - Papağan cinsleri hakkında bilgiler, sanal dergi ve forum içeren bir site.
Patihouse - Hem evcil kedi ve köpeklere arkadaş bulma hem de sağlık ve eğitim makaleleriyle evcil sahiplerini bilinçlendirme platformu.
Pet.gen.tr - İlan panosu, köpek malzemeleri satış bölümü ve evcil hayvan kabul eden oteller sayfası bulunan ticari bir site.
Pet Kulüp - Petler hakkında makaleler, ilan panosu ve forum hizmeti vermektedir.
Pet Resimleri - Kategorilere ayrılmış hayvan resimleri içeren, üyelerin de resim ekleyebileceği bir site.
Pet World Kennel Club - Alman kurdu cinsi köpeklerinin hakkında çeşitli bilgilerin yer aldığı sitede; eğitimi, konaklama, yavrular, klinik, başarıları, bölge sorumlularının görevleri, forum bölümü ve iletişim bilgileri de yer almaktadır.
Piranhalar.com - Piranhalar ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı forum sitesi.
Sahipsiz Hayvanları Koruma Derneği - Türkiye'nin sokak köpekleri sorununa eğilen sivil toplum örgütü.
Şile Hayvanat Bahçesi - Şile Hayvanat Bahçesi tanıtımı ve yetiştirilen hayvanların satışının yapıldığı site.
Taklacı Güvercinler - Güvercin ırkları, malzemeleri ve hastalıkları hakkında bilgiler veren bir site.
Tavsan.org - Evcil tavşan bakımı ve tavşanlar hakkında genel bilgilerin yer aldığı sitede; beslenme, evde yaşam, tuvalet alışkanlığı, hastalıklar ve soruların yöneltilebileceği tartışma platformu bulunmaktadır..
Tavşan Sevgisi - Tavşanlar için özel olarak hazırlanmış sitede; tavşan sağlığı, bakımı, beslenmesi ve veterinere sorun bölümü bulunmaktadır.
Turgutreis Countryranch - Köpek çiftliği ve atlıspor hakkında bilgiler yer alan sitede; köpek eğitimi, üretim, güzellik organizasyonları, türler, ve pet shop hakkında bilgiler de yer almaktadır.
Turtleturk.com - Kaplumbağalar ile ilgili bilgiler içeren site'de forum da bulunuyor.
Türk Veteriner Hekimleri Birliği - Birlik ve bağlı odalar hakkında bilgiler içeren web sitesi.
Türk Veteriner Hekimler Birliği Vakfı - Sitede vakfın amacı, yönetimi, mütevelli heyeti hakkında sayfalar yer almakta.
Yedikule Hayvan Barınağı - İstanbul'da Fatih Belediyesi tarafından sokak hayvanlarına sahip çıkmak amacı ile kurulan derneğin tanıtımı ve faaliyetleri hakkında bilgiler yer alıyor.
Yuva Arıyoruz - Sahiplendirilmek istenilen köpek ve kediler ile ilgili ilanlar yer alıyor.

Etiketler

Hayvanseverlerin buluşma notkasıdır. Seviyeli sohbet edebileceğiniz bir sitedir. Sözlük tadında açılmış olan sitede bir çok konuda başlık açabilirsiniz. Hayvanlar, kediler, sinema, tiyatro gibi bir çok konu hakkında başlık açmanıza izin veriliyor. Keyif veren sohbet ve muhabbetlerin döndü bir sitedir.

patisözlük - patisozluk.com

Son düzenleme:

© 2021 Evcil Hayvanlar | İpuçları, bakım ve hayvanların dünyasıyla ilgili her şey hakkında bir blog.

Yaklaşık 3 aydır evimizde kedi besliyoruz. 1 aylıkken bir tanıdığımızdan aldık. Bu kadar süre içerisinde iki tane veteriner eskittik. Hep bize mi denk geliyor anlamadım. Hepsi olmuş kan emici. Karma aşı vurulucak, yok bilmem ne testi yapmam lazım 800 TL, yok şunu yaparsanız 400 TL vs vs. Tamam riskleri çok anlıyorum ama özellikle Istanbul'daki veterinerler işi çok abartıyorlar.
En son bir dış parazit, bir karma aşı için 500 liramızı aldı veteriner. Gittiğimize bir daha gidesimiz gelmiyor. Anadolu yakasında memnun kaldığınız veteriner varsa bildirirseniz sevinirim ben de.

Yaklaşık 3 aydır evimizde kedi besliyoruz. 1 aylıkken bir tanıdığımızdan aldık. Bu kadar süre içerisinde iki tane veteriner eskittik. Hep bize mi denk geliyor anlamadım. Hepsi olmuş kan emici. Karma aşı vurulucak, yok bilmem ne testi yapmam lazım 800 TL, yok şunu yaparsanız 400 TL vs vs. Tamam riskleri çok anlıyorum ama özellikle Istanbul'daki veterinerler işi çok abartıyorlar.
En son bir dış parazit, bir karma aşı için 500 liramızı aldı veteriner. Gittiğimize bir daha gidesimiz gelmiyor. Anadolu yakasında memnun kaldığınız veteriner varsa bildirirseniz sevinirim ben de.

Kızım geçen sene bir köpek sahiplendi, veteriner okuldan arkadaşı sağolsun çok yardımcı oldu. Ksırlaştırma, aşı periyodu ve gereksiz müdahaleler konusunda uyarmış. Kuduzun Türkiye’de yıllardır olmadığını, sebeplerini ve gereksiz olduğunu anlatmış.
Üst kattaki komşum evden hiç çıkmayan kedisini sürekli gittiği veterinere götürdüğünde, ısrarla kuduz aşısınıda yapalım demiş, maalesef bir çok sektörde olduğu gibi buradada daha çok kazanma hırsı var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri