Türkiye'deki İthal Karavan Distribütör Firmaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan msafacan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,552
@msafacan , geçen gün google'da araştırma yaparken tesadüfen bir firmanın daha ithal karavan distribütörlüğü aldığını gördüm. Dethleffs markası. Arayıp konuştum. Leal karavan Osman bey osman@lealkaravan.com +90 532 359 66 52
Mart ayındaki fuara katılacaklarmış. Karavanların siparişleri geçilmiş, yavaş yavaş gelmeye başlamış.

Firma: Leal Caravan
İthal Ettiği Markalar: Dethleffs
Site: lealkaravan.com
Sahibinden Dükkan: -
Giriş seviyesi karavanları:
Dethleffs 410 QL : 18.900 € kdv dahil

Karavanların teknik donanımlarının pdf'lerini ekte gönderiyorum....

Ekli dosyalar

• Dethleffs Caravan_technical_data_INT_EN_without_prices_MY_2021.pdf
    4.4 MB · Görüntüleme: 433
  • Deffleths Cjoy Teknik detaylar ve ek opsiyon donanımları PL21_INT_cjoy.pdf
    772.4 KB · Görüntüleme: 332

@12:01 in katkılarıyla ve değişiklikler sonucunda güncel halini toparlayalım o halde:

Firma: Aydos Karavan
İthal Ettiği Markalar: Adria
Site: Adria Türkiye | Aydos Karavan
Sahibinden Dükkan: ADRİA KARAVAN TÜRKİYE
Adria Aviva 360 DK – 4 kişilik – Fiyat: 15.550 €
Adria Aviva 360 DD – 3 kişilik – Fiyat 16.750 €

Firma: U Caravan
İthal Ettiği Markalar: Bürstner, Fendt, Hymer / Eriba, Kabe,
Site: Anasayfa - U Caravan
Sahibinden Dükkan: U Caravan
Bürstner Premio Life 425ts – 3 kişilik- 16.300 €
Bürstner Premio Life 430ts – 4 kişilik- 16.300 €

Firma: Agus Karavan
İthal Ettiği Markalar: Weinsberg, Knaus, Hymer / Eriba, Hobby, Tabbert, Niewiadow
Site: Ana Sayfa - AGUS Karavan
Sahibinden Dükkan: AGUS KARAVAN
Niewiadow Nt 126 – 2 kişilik - 11.800 €
Weinsberg 390 QD – 4 kişilik - 17.000 €

Firma: Starone Karavan
İthal Ettiği Markalar: Bailey
Site: Bailey Türkiye | Star One Karavan
Sahibinden Dükkan: STAR ONE KARAVAN
Giriş Seviyesi Karavanları:
Bailey Discovery D4-2 – 2 kişilik- 21.500 €
Bailey Discovery D4-3 – 4 kişilik- 22.500 €

Firma: Sönmezler Karavan
İthal Ettiği Markalar: Sterckeman, LMC, Mini Freestyle
Site: Sönmezler Karavan
Sahibinden Dükkan: Yaşar Sönmez
Mini Freestyle 270 – 2 kişilik- 15.200 €
Sterckeman Easy 350 Cp –2 kişilik- 15.500 €
Sterckeman Easy 420 Cp –4 kişilik- 15.800 €
Lmc Sassino 460 E -4 kişilik- 17.700 €

Firma: Leal Caravan
İthal Ettiği Markalar: Dethleffs
Site: Leal Karavan: Dethleffs Türkiye Distribütörü - Karavan Modelleri
Sahibinden Dükkan: -
Dethleffs 410 QL – 3 kişilik - 18.900 €

390 Qd den vazgecen olsa da alsak bir tane :smiley:)
Aldığım gün sorsaydın belki , Şimdi hanım sattırmıyor. Karavan bana azıcık küçük geliyor hanıma değil. Karavanı sitenin bahçesine koyduk tam oturdu. Yanlışlıkla 7m lik bir karavan alsaymışız. Koyacak yer sıkıntı. Çok güzel bir hobi ,etrafınızda karavan kampları varsa. Geçen arkadaşa gösterdim içini merak etti mobilya rengi Pc deki gibi mi? Diye
__ Millet karavanın içinde koşuyor ben kafayı uzattım herşeyi gördüm diyor. :smiley:)

yeni karavan almış bir arkadaşınız olarak, aydos karavanın fiyatlarının doğru olmadıgını söylüyebilirim. 15000 dedikleri dükkandan içeri girdiğinizde 18000den aşa olmuyor. 20000likde 25000 euro.

burda dediği fiyata tek getiren Agus.

yeni karavan almış bir arkadaşınız olarak, aydos karavanın fiyatlarının doğru olmadıgını söylüyebilirim. 15000 dedikleri dükkandan içeri girdiğinizde 18000den aşa olmuyor. 20000likde 25000 euro.

burda dediği fiyata tek getiren Agus.
Agus iyi esnaf. Digerleride bence iyi. Türkiye'de Agus,ucaravan ve aydos , fiyat konusunda net , fazla iniş cıkıs yapmayan ve sattıkları ürünlerin arkasındaki firmalar. Yeni geleceklerde umarım benzer şekilde davranır.

Fiyatı belirleyen sizin istekleriniz. Agus edition a ilave isterseniz , fiyat ona göre artıyor ( mover,tente, boiler,basküllü pilot teker , buzdoabi fanı , Tv tesisatı vb ) aynı durum uedition için ucaravan da da gecerli. Aydos ise paket halinde değil , ayrı ayrı fiyat veriyor. Baz fiyatı düşük tutuyor. Aslında ikiside aynı kapıya cıkıyor. Agus ve Ucaravan , kendi standartlarını belirlemişler, olmaz ise olmazları takıp hem konforu artırıyor, hemde 1 kerede bircok opsiyon takıyor. Tercih meselesi.

Fiyatlar aşağı yukarı hepsinde aynı uyanık olup beğendiğiniz model üzerinde yoğunlaşacak siniz. Satıcı ile elektrik tutmazsa alış veriş zor ve diğer firmalara kayiyorsunuz. Müşteri ile ilgileniyormuŞ gibi yapıp zorla ilgilendigini anladiginiz, fiyat sorduğunuzda 3-5 fazla söylüyorsa oradan uzaklaşın. Adam satmak istemiyor zorla almayın zararlı çıkarsınız.
Karavan aldım, pişman mıyım ,neredeyse.
Eskiden bir yere gittik mi? Hanım yorulurdu. Şimdi ben yoruluyorum. Onun yüzündeki nasıl diyeyim muzip gülümsemeyi görüyorum. Severek yaparsanız yorulmazsiniz. Şimdilik idare ediyoruz.
IMG 20210326 WA0078

Karavan araştırmalarım sırasında ithal karavanlar ile ilgili böyle bir liste hazırlamıştım kendime, belki ithal karavan almak isteyen ama nereden başlayacağını bilmeyenler için faydalı olur. Ya da benimde bilmediğim firmalar varsa eklenebilir. Fiyatları resmi sitelerden aldım. Çünkü sahibindendeki TL bazlı fiyatlar yanlış olabiliyor.

Firma: Aydos Karavan
İthal Ettiği Markalar: Adria, Niewiadow
Site: Adria Türkiye | Aydos Karavan
Sahibinden Dükkan: ADRİA KARAVAN TÜRKİYE
Niewiadow Nt 126 – 2 kişilik - Fiyat: 10.000 €
Adria Aviva 360 DK – 4 kişilik – Fiyat: 15.550 €
Adria Aviva 360 DD – 3 kişilik – Fiyat 16.750 €

Firma: U Caravan
İthal Ettiği Markalar: Bürstner, Fendt, Hymer / Eriba, Kabe
Site: Anasayfa - U Caravan
Sahibinden Dükkan: U CARAVAN
Bürstner Premio Life 425ts – 3 kişilik- 16.300 €
Bürstner Premio Life 430ts – 4 kişilik- 16.300 €

Firma: Agus Karavan
İthal Ettiği Markalar: Weinsberg, Knaus, Hymer / Eriba, Hobby, Tabbert
Site: Ana Sayfa - AGUS Karavan
Sahibinden Dükkan: AGUS KARAVAN
Giriş seviyesi karavanları: Weinsberg 390 QD – 4 kişilik – 17.000 €

Firma: Starone Karavan
İthal Ettiği Markalar: Bailey
Site: https://baileytürkiye.com/
Sahibinden Dükkan: STAR ONE KARAVAN
Bailey Discovery D4-2 – 2 kişilik- 21.500 €
Bailey Discovery D4-3 – 4 kişilik- 22.500 €

Firma: Sönmezler Karavan
İthal Ettiği Markalar: Sterckeman, LMC, Mini Freestyle
Site: Sönmezler Karavan
Sahibinden Dükkan: Yaşar Sönmez
Mini Freestyle 270 – 2 kişilik- 15.200 €
Sterckeman Easy 350 Cp –2 kişilik- 15.500 €
Sterckeman Easy 420 Cp –4 kişilik- 15.800 €
Lmc Sassino 460 E -4 kişilik- 17.700 €
2K Karavan ı listeye ekleyebilirmiyiz.

2K Karavan ı listeye ekleyebilirmiyiz.
Selamlar. hangi firmaların disbiritörü net bir bilgiye ulaşamadım. Hymer ve Knaus satıyor sanırım ama örneğin Hymer'in disbiritörü başka bir firma bildiğim kadarıyla. Ayrıca fiyat bilgilerine de site üzerinden ulaşamıyorum. Bilgiler sizde varsa ekleyebiliriz.

Selamlar. hangi firmaların disbiritörü net bir bilgiye ulaşamadım. Hymer ve Knaus satıyor sanırım ama örneğin Hymer'in disbiritörü başka bir firma bildiğim kadarıyla. Ayrıca fiyat bilgilerine de site üzerinden ulaşamıyorum. Bilgiler sizde varsa ekleyebiliriz.
Hocam kendi sitelerinde de birşey yok kendileri resmi olarak açıklasın. Zaten hemen hemen aynı markalar.

Öncelikle bir düzeltme yapmak istiyorum bu hata bizim camiada çok sık yapılıyor.Türkiye'deki karavan ithal eden firmalardan bildiğimiz kadarıyla yanlızca Adria Aydos karavan ile Lmc Sönmezler firması distribütör biz dahil diğer tüm firmalar avrupa markaların bayisidir.
Gelelim sorduğunuz soruya Knaus Tabbert gurubunun Türkiye'deki ilk bayii Ağuş firması değildir.Bu camiada eski olanlar bilir.Bu markanın ilk temsilcisi Tako Römork firmasıdır.Firma bir süre sonra kapanmış ve karavan piyasasından çekilmiştir.2021 yılı itibarıyla Türk karavan piyasasında iki firma Knaus Tabbert bayiliği yapmaktadır.Alman sitesine girip Türkiye araması yaptığınızda sırasıyla
Eltesan Mobil & 2K
Ağuş firmalarını görebilirsiniz.
Hymer bayiliği ise sırasıyla
Eltesan Mobil
U Caravan
Ağuş firmalarını resmi sitede görebilirsiniz.
Distribitör ve Bayi ayrımını kısa bir örnek ile açıklayarak kavram kargaşasını bitirmek isterim.Doğuş gurubu Volkswagen markasının Türkiye distribütörü'dür yaşadığımız şehirdeki Otokur Doğuş gurubunun Volkswagen Sakarya bayisi olup plazasında bu markanın araçlarını satmaktadır.
EltesanMobil & 2K firması Türk karavan pazarının en büyük tedarikçisi olarak
Dometic Türkiye distribütörü
Hymer
Tabbert
Knaus
Weinsberg
Thule
Victron
Autoterm
Solara
Al-ko
markalarının Türkiye bayisi
Alman karavan pazarının en büyük tedarikçilerinden biri olan
Frankana Freiko
firmasının şu an itibarıyla Türkiye temsilcisidir.

Firmamız Sakarya Merkezde 1200 metrekare ile Türkiye'nin en büyük kapalı alanınında aksesuar ,satış servis hizmeti vermektedir.

Ayrıca kamp tarafında Poyrazlar Camping işletmesinin sahibidir.

KampKaravanMarket.com | 2K, Kamp ve Karavan Tutkunlarının Marketi

Poyrazlar Camping – Poyrazlar Camping

IMG 1925

IMG 1749

Ekran Alnts

Jj

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR