Traktör Hidrolik Direksiyon Sistemi, Defender'e Uyar mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yunus bager Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,900

yunus bager

LR 1992 DEFENDER 110
Yer
kocaeli
Arkadaşlar sizce tarktörlerde kullanılan hidrolik direksiyon sistemini dehendere uygulamak mumkünmüdür yada uygulayan varmıdır orjinal direksiyon ile arasında epeyce fiyat farkı var ucuz yoldan bendede hidrolik direksiyon olsa ne güzel olur :smiley:

Minitaurohydrosteer

Etiketler

Ynt: Traktör Hidrolik Direksiyon Sistemi, Defender'e Uyar mı?

Yapmasına yapılırda sorun direksiyonda biraz boşluk verilmek zorunda sağ sol valfi açabilmesi için acaba o boşluk sorun yaratabilirmi sonuçta traktörlerin en hızlı gideni 50kmh geçmiyor

yunus bager' Alıntı:
Yapmasına yapılırda sorun direksiyonda biraz boşluk verilmek zorunda sağ sol valfi açabilmesi için acaba o boşluk sorun yaratabilirmi sonuçta traktörlerin en hızlı gideni 50kmh geçmiyor

Beni aşar abi o konu :smiley:

sword7' Alıntı:
Beni aşar abi o konu :smiley:
;D ;D

Aslında yabancı sitelerde çeşitli uygulamalar var ama onlardaki sistemi bulmak orjinal direksiyondan daha pahalıya gelir

Sistem bundan ibaret ama ok işaretiyle gösterdiğim yerde yaklaşık 5mm boşluk sayesinde valf sağa yada sola açılabiliyor

Hydraulic Power Steering Conversion Kit

yunus bager' Alıntı:
;D ;D

Aslında yabancı sitelerde çeşitli uygulamalar var ama onlardaki sistemi bulmak orjinal direksiyondan daha pahalıya gelir

Direskyon merkezi ve pompa dışında gerekli bir parça var mı hidrolik direksyona geçebilmek için?

sword7' Alıntı:
Direskyon merkezi ve pompa dışında gerekli bir parça var mı hidrolik direksyona geçebilmek için?
Direksiyon kutusu değişmiyor sadece kutudan gelen rota bu lift piston ekleniyor yani yan yana 2 kol gini sadece pistonun bir ucunu şaseye diğer ucunuda rota eklemek gerekiyor aynı şekilde hidrolik pompa ve yağ haznesi normalde olduğu gibi kullanılıyor

tek sorun önce arkadaş çevremdeki 6 defenderin birini kobay olarak kullanmak tutarsa diğerlerinede yaparız
bu dirksiyon sistemi herşeyi içinde 500tl o bakımdan yani ve hada ağır şartlara daha uyumlu

a

umutcelikel' Alıntı:
Esas sen merak etme, bu Japonları anlamak mümkün değil, 87 model takoza yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon koymuşlar ;D ;D ;D
Yokyaaa benim kullandığım 92 model hilux'ta neden yoktu acaba ;D ;D ;D

yunus bager' Alıntı:
Yokyaaa benim kullandığım 92 model hilux'ta neden yoktu acaba ;D ;D ;D
Bilemem...Ama benim 87 model Landcruiser'da üzgünüm ama yükseklik ayarlı HD, klima ve devir saati orjinal ;D ;D 8) 8) Ha bi de triger kayışı veya zinciri yok ;D Direk dişli sistemi. İstersen tornada onu uygula Defender'a ;D

Yunus, bunu daha öncede duymuştum ama senin gibi tekniğini sorgulamamıştım. İlgiyle takip edeceğim. Kolay gelsin...

umutcelikel' Alıntı:
Bilemem...Ama benim 87 model Landcruiser'da üzgünüm ama yükseklik ayarlı HD, klima ve devir saati orjinal ;D ;D 8) 8) Ha bi de triger kayışı veya zinciri yok ;D Direk dişli sistemi. İstersen tornada onu uygula Defender'a ;D

Acaba diğer araç markaları bu dişli işini düşünememişmi acaba :-[

byseyyah' Alıntı:
Yunus, bunu daha öncede duymuştum ama senin gibi tekniğini sorgulamamıştım. İlgiyle takip edeceğim. Kolay gelsin...
Bende araştırıyorum aynı uygulamayı başka yapan varmı diye

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri