Toyota 4runner Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mstkrsl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,871

Etiketler
selam arkadaşlar. Yardımcı olma amacıyla birşeyler yazmak istedim.bende 94 model orijinal japon üretimi 4runner (Japonya'da Hilux surf olarak bilinir. Ve ruhsata öyle yazar) 3.0 V6 benzinli var.aracta 3.5 inç yükseltme yapılmış. Araç otomotik 4×4 arazi sanzimanli.Normal kullanımda 4×2 arkadan itişli. Araç yükseltilmesine rağmen asfaltta bile yol tutuşu süper. Kaporta ve mekanik olarak benzersiz. Ankara'da otobanda süratli bir şekilde yandan bariyerlere vurdugum halde sağ taraf gitti derken inip baktığımda sadece dodiklerde ufak sıyrıklar olduğunu gördüm.arazi kabiliyeti süper.tek kusur yakıt tüketimi ve 3.0 V6 motorun yedek parça sıkıntısı ve tamir edecek usta sıkıntısı olması. Aracın dizel 3.0 TD ve 2.4 TD ve 2.4 benzinli motorlu olanının böyle bir sıkıntısı yok.bu yüzden ben de motor değişikliği yapmakla uğraşıyorum.aracin yakıt tuketimi LPG de 700 kuruş benzinde bir liranın altına düşürmek imkansız. Bu yüzden 2.4 TD motor arıyorum

Şimdi kafa iyice karıştı bizim 3.0 v6 ya yönelmişken 2.4 benzin dediniz. 3.0v6 defender 110 dizeldende mi çok yakar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benzinli aracin motorunu dizel ile degistiremiyorsunuz, yada tam tersi diye biliyorum. Ama boyle bir durumunuz olursa sizin motorunuzu almayi dusunebilirim. Yakit degerleriniz bence cok yuksek sanirim araciniz otomatik.
Slm.evet otomatik.motor degisikligi icin makine muhendisinin hazirladigi proje gore aracin mekanik .karoser ve guvenlik konusunda uyumlu ise ve proje onayli ise sorun olmaz diye biliyorum.

HUAWEI NMO-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhabalar
1994 model 78 bin milde tamamen orijinal bir 4Ranner sahibiyim. satmayı düşünüyorum ilğilenen arkadaşlar ile görüşebiliriz.
Ali Rıza 533 540 40 99
Merhaba arkadaşlar,

Uzun suredir av ve doğa sporları meraklısı olmama istinaden bir arayış içerisindeyim. Sürekli forumlarda gezerek bir bilgi edinmeye çalışıyorum. Arazi araçları derken Defender askı var tabi bende olmamasına rağmen. Fakat Honda Suzuki Defender derken Toyota hep aklımda. Defender hidrolik direksiyon klima vs özellikleri düşündüğüm zaman birde tek araç olarak kullanacak olmam nedeni ile beni düşündürüyor. Son zamanlarda ilgimi çeken Toyota surf yanı 4 runner hoşuma gitmeye başladı. Hem iki hem dört ceker. Klima vs. Tek sorun bu ülke de fazla olmaması. Bunlar sorun olur mu tutulan 2.4 motor mu 3.0 mi acaba. 3.0 bildigim kadarı ile v6 fakat internette videolardan başka hiçbirşey bulamıyorum. Mutlaka burada bilgi sahibi olan motoru ve yakıtı tamiri hakkında bilgisi olan vardır. Değerleri bilgilerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
merhabalar
1994 model 78 bin milde tamamen orijinal bir 4Ranner sahibiyim. satmayı düşünüyorum ilğilenen arkadaşlar ile görüşebiliriz.
Ali Rıza 533 540 40 99

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri