Tosbiq Karavan Alan Kullanan Inceleyen Var Mı Görüşler?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayazarslan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,986

ayazarslan

Yeni Üye
Merhaba Dostlar,

Bir süredir çekme karavan arayışına girdim. Aslında gözüm ithal karavanlarda ama önce bu işi deneyimlemek istiyorum.
Sonra ciddi yatırımlar yapıp seversem ithal almayı düşünüyorum..
Bu sebeple giriş seviyesi seçeneklerde Tosbiq karavan dikkatimi çekti.

Ancak satın alanlar kullananlar konusunda forumlarda yada sosyal medyada pek bir bilgi göremedim.
Sizlerin görüşü nedir?

Kafama takılan konulardan biri kış kampları konusu. Gördüğüm kadarıyla kış kamplarını yerli karavanlarla keyif çıkararak yapabilen pek yok. (Kendi yorumum) Webasto yetersiz kalıyor 3 sistem değil yalıtım yetersiz kalıyor gibi deneyimleri izledim. Sizce bu vb. karavanlar ile kaç dereceye kadar rahat kamp yapılabilir?

Şu an 65.000 standart donanım fiyatı var. Sizce donanımlarına bakarak fiyat/performans nasıl?
Bize göre + ları Mobilyanın Kavak kontra olması, dışı alüminyum vs olmaması ahşap odaklı olması, akü sisteminin standart pakette olması,

Bu soruya girmek istemiyordum ama size de sorayım NK mı Tosbiq mi :smiley: NK'nın tek sevimli gelen kısmı panoramik camı diyebilirim..

Etiketler
Eberspacher D2 tronic veya muadili bir ısıtıcıyla kışın çok düşük derecelere kadar kamp yapılabilir. Burada mesele tüketilen yakıtı yerine koyabilmektir. Karavanların yalıtımları zayıf duvarları ince olsa da çok küçük alanlardır ve kolaylıkla ısınırlar.

Merhaba Dostlar,

Bir süredir çekme karavan arayışına girdim. Aslında gözüm ithal karavanlarda ama önce bu işi deneyimlemek istiyorum.
Sonra ciddi yatırımlar yapıp seversem ithal almayı düşünüyorum..
Bu sebeple giriş seviyesi seçeneklerde Tosbiq karavan dikkatimi çekti.

Ancak satın alanlar kullananlar konusunda forumlarda yada sosyal medyada pek bir bilgi göremedim.
Sizlerin görüşü nedir?

Kafama takılan konulardan biri kış kampları konusu. Gördüğüm kadarıyla kış kamplarını yerli karavanlarla keyif çıkararak yapabilen pek yok. (Kendi yorumum) Webasto yetersiz kalıyor 3 sistem değil yalıtım yetersiz kalıyor gibi deneyimleri izledim. Sizce bu vb. karavanlar ile kaç dereceye kadar rahat kamp yapılabilir?

Şu an 65.000 standart donanım fiyatı var. Sizce donanımlarına bakarak fiyat/performans nasıl?
Bize göre + ları Mobilyanın Kavak kontra olması, dışı alüminyum vs olmaması ahşap odaklı olması, akü sisteminin standart pakette olması,

Bu soruya girmek istemiyordum ama size de sorayım NK mı Tosbiq mi :smiley: NK'nın tek sevimli gelen kısmı panoramik camı diyebilirim..
NK ile ilgili şikayetlerin ne kadar çok olduğunu bilirsiniz
Tosbiq hakkında bilgi yok, belki NK dan kötü
Macera seviyorsunuz sanırım
Güney bombe,erba yada May Karavan bakın bence

Hakli olabilirsiniz belki daha kotu ama belki de gercekten iyi henuz yeterli kullanici yorumu yok.. az sayida da olsa su an satin alan var biz de onlarin yorumlarini merak ediyoruz.

Ben pino agile 450 kullanıyorum. Kışın 20-30 cm kar içinde kamp yaptık. Hava sıcaklığı da 0 derece civarındaydı. Çin malı dizel ısıtıcı ile tişörtle uyuduk. Bence yalıtım yeterli seviyede. Ancak anladığım kadarıyla kışın karavan camı çok önem arzetmekte. Bizde yerli çift kat pleksi cam olduğundan terleme sorunu yaşamadık ancak minübüs camı olan karavanlarda ciddi terleme sorunu oluyormuş. Yaltımla birlikte bu hususa da dikkat etmenizi öneririm.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Değerli gorusleriniz icin tesekkurler.. Yakin zamanda Tosbiq fabrika ziyareti planliyorum eger satin alanlar ile de gorusebilirsem sizlerle de deneyimlerini paylasirim

Merhabalar, ben tosbiq siparişini verdim, temmuzda teslim olacak. Gelince deneyimlerimi paylaşırım buradan. Yalıtım ve malzeme olarak hoşuma gitti, fuarda verdik sipariş. Sadece bir yerde ikilemde kaldım belki yardımınız dokunur. Ben plexiglass sipariş vermek istedim fakat oradaki yetkili çok fazla çizilme sorunu oluyor zamanla sararmada olur dedi. Minibüs camı değilde yekpare açılan camdan verdik siparişi. Isıtma sistemi vebasto koydurduk. Isı yalıtımı da iyi olunca sizce bir sorun olur mu?

Bu arada eklemekte fayda var, standart paket te 100A jel akü ve 1000W tam sinüs inventör mevcut rakiplerine artı olarak tosbiq te.

Sizin yukarıda saydığınız markaların hepsini gezdik biz, malzeme ve işçilik kalitesi olarak hepsinden daha iyi durumdalar. Erba demişsiniz, kendileri alko yerine yerli şase kullanıyor hala. Sadece panel ve mppt alarak çoğu firmanın paket halinde 5-7 bin TL bandında sattığı solar sisteme sahipte olabilirsiniz, yani bu durumda benim için büyük bir artıydı, sizin görüşünüze saygı duyarım tabi ki.

Akü vb konulardan önce Kaplinin ve Dingilin markası ve kalitesine bakmak lazım. o1 belgesini görmek lazım. Üretim yerini gezmek lazım. Üretilen ürünlerdeki hatalara yaklaşımları bile çok önemli. Zaman her şeyi ortaya koyacaktır.

Akü vb konulardan önce Kaplinin ve Dingilin markası ve kalitesine bakmak lazım. o1 belgesini görmek lazım. Üretim yerini gezmek lazım. Üretilen ürünlerdeki hatalara yaklaşımları bile çok önemli. Zaman her şeyi ortaya koyacaktır.
Size katılıyorum, şase, tüm altyapı, kaplin ve dingil alko marka olması bizim için olmazsa olmaz bir etkendi, bu marka yeni olmasına rağmen bunu sağlamış. Bizde dediğim gibi sipariş verdik ve bekliyoruz. Teslim alıp kullandıkça iyi kötü deneyimlerimi paylaşırım buradan.

Sizin yukarıda saydığınız markaların hepsini gezdik biz, malzeme ve işçilik kalitesi olarak hepsinden daha iyi durumdalar. Erba demişsiniz, kendileri alko yerine yerli şase kullanıyor hala. Sadece panel ve mppt alarak çoğu firmanın paket halinde 5-7 bin TL bandında sattığı solar sisteme sahipte olabilirsiniz, yani bu durumda benim için büyük bir artıydı, sizin görüşünüze saygı duyarım tabi ki.

Hayırlısı olsun, umarım memnun kalırsınız.
Akü konusu bencede NK ile kıyasladığımda artı. Yasaklar nedeniyle gezemedim önümüzdeki hafta sonu gidicem kısmetse.
Malzeme, yalıtım ve işçilik kalitesi çok önemli, tatil diye çıktığımız yolculukta sürekli sorunları ile uğraşmak istemeyiz..
Şu an fiyat 65 bin gözüküyor, siz kaça almıştınız fuarda?

Hayırlı olsun. Güzel gunlerde kullanın. Deneyimlerinizi bekliyoruz. Ben de giriş seviyesi çekme karavan düşünüyorum. Fikirleriniz ve deneyimleriniz çok önemli. İyi tatiller..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR