Taşıma Konteyner Ev Tekerlekli Gerekli İzinler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sitkisaitrifat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,191

Sitkisaitrifat

Yeni Üye
Merhabalar

Ben Güneydeki 400 m2 imarsız arazime tarla vasfında High Cube dedikleri Konteynerlerden koymak istiyorum 12*2.40 gibi bir boyutu var ancak arsam 5000m2 üzeri olmadığı için imardan yararlanamıorum. Ben bu konteynerimi tekerlekli yani taşınabilir yaparsam ve bir tır ile arsama koyarsam sorun yaşar mıyım konteyner ev karavan gibi gezmeyecek yeri sabit olacak ancak tekerlekli olduğu için ruhsat vs almam gerekir mi ?

Etiketler
Yönetmeliğe göre imarsız araziye koyacağınız şeyin "tekerlekli araç" statüsünde olması gerekir. Bu nedenle konan nesnenin bir araç olduğunu ispatlamanız istenebilir. Bu durumda trafik tescil belgesi ve ruhsat ibraz etmeniz beklenir.

Bunun sebebi herhangi bir konteyner veya ahşap kulübenin altına 4 tane tekerlek takmak suretiyle bunun bir "araç" olduğunu iddia ederek kanun ve yönetmeliğin etrafından dolaşmaya çalışan insanlar olmasıdır.

Eskiden çok ayrıntılı bakılmazdı ama artık böyle yapan insan sayısı çoğalınca sizin tarlanızdaki nesnenin gerçekten "tekerlekli bir taşıt aracı" olduğunu ispatlamanız gerekecektir. Aksi halde imar kanunu ve ilgili yönetmelikler gereğince cezai durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri