Tarsus ve Mersin Yakınlarında Yürüyüş Parkuru

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan uda4a Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,477

uda4a

Kamp II
Yer
Ankara
Herkese merhabalar,
Önümüzdeki bayram tatilinde bir aksilik olmazsa Mersine gitmeyi düşünüyoruz.1-2 günümü yürüyüş yaparak değerlendirmek istiyorum,
Mersin,Tarsus yakınlarındaki bölgelerde yürüyüş parkuru vb yerler neresidir.Sanırım 1995 yılı idi, çalıştığım firmanın şantiyesini ziyaretim sırasında, telsiz yeri seçimi için pozantıda Gülek boğazı yukarısında gezmiştim, inanılmaz güzel yerlerdi fakat mesafeyi tam olarak anımsayamıyorum, burasını da değerlendirebilirim.Önerileriniz beklerim.Teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Tarsus ve Mersin Yakınlarında Yürüyüş Parkuru

Valla Ömer bey.

Google Earth ile parkur belrilemeniz tavsiye ediyorum.
:smiley:

www.merdak.org.tr adresini inceledim ama pek bir rota tanıtımı bulamadım.

Murat bey merhaba,
Mesajı yazdıktan sonra dediğiniz gibi yaptım, Pozantı -Gülek boğazı taraflarında 1995 yıllarında gittiğim şeker pınarının üst kısımları ile tekir yaylası civarlarını inceledim.Mevsim itibarı ile sıcaklık ve su kaynakları durumunu bilmiyorum ama değerlendireceğim.

Deniz seviyesinde (0 metre) 30 derece olan sıcaklık 100 metre yukarıda 29,5 olur.

Her yüz metre de 0,5 derece düşer.
GE üzerinde yüksekliklere bakınız birkez.

Daha sonra Mersin şehir merkezinde ki yükseklik ile gezeceğiniz yerler arasında ki rakım farkını bulun.

Misal Mersin 1500 metre - 35 derece , Gezeceğiniz yerler 2100 metre ise orada sıcaklık;

(600/100) * 0,5= 3 = 32 derece olur.

Tabii 1500 metrenin 35 derece sıcaklıkta olması da çok zor :smiley:

Murat bey merhaba,

zaman ayırabilirsem google earthte yaptığım araştırma sonucu bulduğum kayacı vadisi civarıları uygun görünüyor.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=53663,
Birde rafting yapmak var planlarımda ama sanırım Mersinde uygun bir yer yok, Göksu ırmağı olarak bir bilgi var, gidince araştıracağım

Şimdiden başarılar.

Sandalet tarzı ayakkabı da almayı ıunutmayın yanınıza. Dere geçişlerinde işe yarar.

Piknik yapılan yerlerde ki dere tabanlarında kırık bira şişeleri olma ihtimali yüksek. Aman dikkat.
Yalın ayak girmeyin bu tip yerlerde suya.!!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,444
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR