Tamamen Yerli Üretim; Debasto Isıtıcı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 351
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 155,971

buralpdi

yokluk ve çaresizlik adamı mucit yapar
Yer
maltepe gurubu
ısıtıcı ihtiyacı olan arkadaşlar, bizden de yerli bir alternatif çıktı, üstelik bana komşu geldiler, işyerimin hemen yanına taşındılar, ön izleme ve inceleme ile beraber cihazın kaliteli olduğunu söyleyebilirim, sesi bayağı az, elektronik göstergesi sayesinde bir çok ayar mevcut, d2 ayarında olan modeline benden selam götürürseniz(Yedpa tic.mrk.karşı komşunuz Levent bey) montaj dahil 850tl fiyat veriyor, d2'ye göre artıları olan bir makine ve artı para vererek alacağınız ayarlanabilir dijital ekran debastoda fiyatın içinde, 2 sene garanti, ürünün internet adresi ve resimleri aşşağıda, servisi burada, burada üretiliyor bu yüzden yedekparça sıkıntısı yok,

http://www.dedsaisitici.com/

Debasto

Debasto1

Debasto2

Etiketler
Ynt: Tamamen Yerli Üretim; Debasto Isıtıcı

Doktor, iyi olacak hastanın ayağına gelirmiş. :smiley:

Güzel haber için teşekkür ederiz.

Bu cihazlardan ülkemizde üretildiğini öğrenmek sevinç ve gurur verici. Hedef müşteri kitlelerinin karavancılar olmadığına eminim ama darısı diğer karavan aksesuarlarının başına diyelim...

Yerli olmasına rağmen fiyat biraz yüksek gibi geldi. Bu fiyata montaj dahil eberspacher D2 airtronic takan yerler var. Risk alınabilir bir fiyat değil. Bu nedenle bence ürünün kalitesini ispatlaması için belirli bir süreye ihtiyaç var. Ya da üreticiler fiyat politikasını yeniden gözden geçirmeli. Ancak dijital termometre ve derece bazında hassasiyet çok önemli bir avantaj.

orsaalabanda' Alıntı:
Doktor, iyi olacak hastanın ayağına gelirmiş. :smiley:

Güzel haber için teşekkür ederiz.

Bu cihazlardan ülkemizde üretildiğini öğrenmek sevinç ve gurur verici. Hedef müşteri kitlelerinin karavancılar olmadığına eminim ama darısı diğer karavan aksesuarlarının başına diyelim...

Yerli olmasına rağmen fiyat biraz yüksek gibi geldi. Bu fiyata montaj dahil eberspacher D2 airtronic takan yerler var. Risk alınabilir bir fiyat değil. Bu nedenle bence ürünün kalitesini ispatlaması için belirli bir süreye ihtiyaç var. Ya da üreticiler fiyat politikasını yeniden gözden geçirmeli. Ancak dijital termometre ve derece bazında hassasiyet çok önemli bir avantaj.

firma sahibi Ahmet beyle sohbetimiz sırasında edindiğim izlenim, bir avrupa ürünü kadar kaliteli, ce , iso ve faydalı ürün belgelerini almışlar ,
hazırlıkları son aşamadaymış başta avrupa olmak üzere bir çok ülkeye ihraç edeceklerini anlattı, hatta ben rakım olayından bahsedince bir problem yaşamadıklarını, ürünlerinin çoğunu kamyonculara taktıklarını ve hiçbirinden şikayet gelmediğini anlattı,
d2 ürününü gayet iyibildiğini ve kendi cihazının o modele göre artı özelliklerin olduğunu söylüyor,

bu cihazlardan anlayan bir arkadaşımız ürünü incelerse eğer bize daha doğru yorum yapabilir,
şahsen ben kendi aracıma düşünüyorum, en azından bir arıza ve yedekparça durumunda bana çok yakın

Satış politasını anlayamıyorum amaç ilk önce bu ürünün yayılmasını sağlamak değil mi.Bu ürün eğer cüzi karla satılıyorsa birşey diyemeyeceğim ama fazla kar koyup satıyorsa yanlış yapıyor.Kalitesi onaylanmış başka ürünler varken niye % 20-25 daha ucuz diye bu ürünü alayım ki.Bizde isteriz insanımızın birşeyleri geliştirmesini ,yurt dışına giden paralarımızın Türkiye de kalmasını ama biraz da üreticinin bunu düşünmesi gerekmiyormu.

Bir malın yerli üretim olması, ucuz olmalı anlamına gelmemeli. Zira bir üretim var. Planlanması prototipi parça temini vs vs ...Ben böyle durumlarda direk yerli malı yurdun malı diyorum. :smiley: İsme gelince isim fena çakma olmuş :D

Kendi adıma Debasto alacağıma Webasto alırım...
Kendini kanıtlamış ve yıllanmış bir marka olsaydı elbet o da tercihlerim arasında olurdu...

Tam Türk işi olmuş ;D keşke ismine daha güzel akılda kalıcı birşey olsaydı,tamam artıları olabilir daha iyi olabilir hatta memleketimizde üretildiği için yedek parça sorunu olmayabilir ama isim çok kötü kulağa hiç hoş gelmiyor,büyük firmaların çoğuna bakın isimleri hep akılda kalıcı ve güven verici hiçbir büyük firmayı o bildiğimiz hani kardeşler market yada benzeri isimlerle göremezsiniz,isim firmanın büyümesinde çok rol oynuyor.

arkadaşlar herkesin kendi tercihi, fakat bilinen iki marka dışında üçüncü bir seçenek olması güzel birşey :smiley:, inşaallah karavan adına başka mamüllerde de böyle üreticiler çıkar

Uzak doğudan kalıte farklarına göre 75-150$'a getirilen, demonte vaziyetteki ısıtıcılar, burada montajlanıp satılıyor, yerli diye birşey olduğuna inanmıyorum, uzak doğu dememek için yerli diyorlar..
Yerli diye orta anadoluda kamyonculara ve başta belediya araçlarına satılan 2 markada ben vereyim..SWS ve KAELSA..

Sakın bir yanlış anlaşılma olmasın, yerli veya uzak doğu denilen markaları tanımıyorum, araştırırken buldum, çamur atıyormuşum gibi algılanmasın, belki süper cihazlardır, kullananlarla konuşmak lazım..Önemli olan uzak doğu fiyatının, Türkiye gümrüklü maliyetide TL olarak 250-300 TL civarında, ben bizim avrupalı webastolar olarak bildiğimiz markalarında zaten uzak doğuda aynı fabrikalarda üretildiğin eminim, fiyatlarınında aynı civarda olabileceğini ama marka merakı yüzünden tanınan markalara büyük paraların rahatlıkla verilebildiği düşüncesindeyim.
Buradaki problemi şu olarak görüyorum, avrupalı ısıtıcılar, akılları başlarına gelip uzak doğu rakamlarına bakarak korkudan,fiyatlarını geri çekerken, diğer uyanıkların, uzakdoğu mallarını ucuz verip piyasayı ele geçireceklerine, avrupaların fiyatını referans alıp biraz altında bir rakamla halkı kandırımaya çalışıyorlar..
Sonuç olarak; bu tip ısıtıcıları benim şahsi görüşüm 400-500 TL'ye alabilmemiz lazım ama şimdilik olamıyor, ucuz değişik markaları deneme cesaretini gösterenlerin verecekleri bilgiler doğrultusunda zaman içinde fikirlerimizde değişebilir, tercihlerimizde..

SWS webasto

Atilla ağbi ısıtıcıları tübitak desteği ile geliştirip burada imal ettiklerini belirtiyorlar, ayrıca hiçbir marka veya modelden kopya olmadığını söylüyorlar,
aslında gelip bir birebir görüşsen daha hayırlı olur diye düşünüyorum sen teknik konularda daha iyisin, soracağın sorular ve alacağın cevaplar mamülü daha iyi tanımamıza yardımcı olur,
ürünler parça halinde, montajını yedpa'da yapıyorlar

Haklısın Levent, konuşup incelemek lazım, ama fiyatta bir noktaya gelemedikden sonra gerisi boş..
Önemli olan fiyat, eski çalıştığım fabrika çinden motosiklet getiriyordu, bu arada bende bu tip ısıtıcıları sordum, bana gelen cevap, Türkiyedeki her hangi bir satıcının eline 250-300 TL'ye arasında geçiyor, üstüne karlarınıda koysalar Fiyatının 400-500 TL aralığında olması mantık götürür, bu fiyatın üstündeki tüm fiyatlara şüpheli bakıyorum..
Çünkü çindeki çıkış fiyatı 100$=150 TL civarı, %100 gümrük yese 300 TL olur ,% 50 kar konsa 450 TL olur..
Avrupalı malın fiyatına göre ayarlanmış mallar pek ilgimi çekmiyor..

Ben işin rakım yönüne takıldım...
Kamyonlar kaç mt ye çıkıyorlar ki?
Daha doğrusu çıkıp uzun süreli mola veriyorlar ki...

taiga' Alıntı:
Ben işin rakım yönüne takıldım...
Kamyonlar kaç mt ye çıkıyorlar ki?
Daha doğrusu çıkıp uzun süreli mola veriyorlar ki...
Valla Haldun, kamyoncular genelde akşamları mola verir ve bi 70 lik rakı'm götürürler diye biliyorum..

Rakım'ın bu cihazlarin calismasina bir etkisi varmi? Yani diyelim bi yayla'ya ciktik rakim 1500 m , tam sefasini surecekken calismama gibi bi durumlari varmi?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri