Sydney'den & Yılbaşı Kutlamaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Solana Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 44
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,197
Ynt: Sydney'den & Yılbaşı Kutlamaları

Parkta3

Parkta1

Parkta4

Iki saat sonra iceri girdigimizde, ne yazikki bizden once giren 5 bin kisi tarafindan en iyi yerler tutulmustu. Biraz aranmayla ortümüzü serebilecegimiz bir agac altina yerlesebiliyoruz. Etrafimizda Alman, Japon, Hintli vs. her ulkeden insan var. Ne bir kavga (yer tutmak icin), ne bir satasma, ne de bir taciz olayi var. Insanlar 28 derece guzel havada mayolari ile oturmus kimileri gunesleniyor, kimileri de oyunlar oynuyordu. Herkes kendi halinde geceyi, 2008’i karsilamayi bekliyor.
22 bin kisi icin her turlu hizmet kontrollu olarak sunuluyor. Yiyecek icecek standlari, kontrollu alkollu icecek satislari (18-25 yas arasindakilere kucuk olmadiklari anlasilmasi icin bileklerine renkli bilezik, kimlik kontrolu ile zorunlu takiliyor).

Etiketler

Tuvaletler

60 adet tuvaletlerde surekli temizlik yapiliyor, hic bir zaman tuvalet kagidi eksik olmuyor, sular tam kapasite akiyor.

Parkta5

Parkta6

Bizim gunumuz de, standlardan yiyecek icecekler alip, dinlenerek, bu degisik toplulugu izleyerek, kimi zaman da bu dunya ulkelerinden insanlarla sohbet ederek geciyor.

Aksam saat 9’da Belediye, cocuklu aileleri dusunmus ve onlar icin erken yilbasi havai fisek gosterisi yapiyor.. Anliyoruz ki, saat geceyi vurdugunda muhtesem goruntu bizi bekliyor.. Aldigimiz bilgilere gore bu yilbasi gosterileri oncekilere gore cok daha guzel ve de surprizli olacak…

Gosteri1

Saat 10’da artik herkes gosterileri izlemek uzere ayaklanmis yer tutuyordu... Harbour koprusu uzerinde kocaman isikli bir kum saati yeni yila ne kadar kaldigini gosteriyor, giderek tansiyon yukseliyordu…

Gosteri6

Veeeee!! Saat gece 12’yi gosterdiginde karsimizda Opera House ve Harbour Bridge uzerinden isikli gosteriler basliyor. Yalniz buralardan degil karsi kiyidan da es zamanli havai fisekler fiskiriyordu.. Muhtesem goruntuler icerisinde Cinlisi, Japonu, Hintlisi, Avrupalisi, Avustralyalisi hepsi ne kadar etkilendikleri oranda cigliklar atiyordu.. Kimileri bu goruntu karsisinda duygulanip agliyordu.. Aniden, sol tarafimizdaki sehrin yuksek gokdelenler uzerinden de havai fisekler atilmaya baslaniyor. Anlasiliyorki Beldiyenin surprizi bu yil bu gokdelenleri de gosteriye dahil etmis olmasi.. Zaten guzelligi ile dunyada nam salmis Sydney korfezi, gece karanliginda renkli, isil isil muhtesem bir goruntuye burunuyor..

Gosteri7

Gosteri8

Cektigim fotograflar amator cekim oldugu icin geceyi anlatmaya yetmiyor olabilir.

ManlyBeach

Yilbasi ertesi tatil gunu.. Dünyaca ünlü goruntulerin gectigi Sydney’in diger plaji Manly ( Christmas ertesi diger ünlü Bondi plajindan bahsetmistim) yine ana baba günü.. Ama maalesef okyanusun bugun siddetli dalgalar vermesi nedeniyle suya girmek yasak.. Insanlar bugününü uzun kumsalda güneslenerek geciriyor..

2 gun sonra Avustralya gezimizi tamamlamis Istanbul’a donus yapiyor olacagiz..25 saatlik yolculugumuz gozümde büyüyor dogrusu.. Ailemi, yakin arkadaslarimi ve de evimi ozlemis olarak donmek guzel..

SydneyHatirasi

Sidney Hatirasi ;D

Gezdiklerimi, gorduklerimi (ve yediklerimi) anlatmaya beni tesvik edici sozleri ve ilgisiyle destekleyen herkese sevgi dolu tesekkur ederim..

Yeni bir “gezenbilir” toplantisinda ya da yeni bir gezide bulusmak dilegi ile… ;)

Begenilerin bildirilmesi ayrica hosuma gidiyor, cok tesekkur edrim :smiley:

Soley harika fotoğraflar için çok tşkler, ellerine sağlık :smiley:
Hele şu tuvaletlerle ilgili bilgi çok iyi bir gün Türkiye bu sorunu çözerse ( ki hala çok kötü tuvaletlerimiz ) gerçekten çağ atlamış olacak ;D

Soleycim tekrar ellerine gozlerine saglik... Gormus gibi olduk :smiley: Ayrica Selim'e de cok tesekkurler..
Buraya koymadigin resimlerinizi bizzat gosterirsin artik bir firsatta :smiley:

hocam fazla gürültü etmesemde seni ilgi ile , hatta bazen tekrar tekrar okuyorum , pazar fazla zaman olamadı sohbet etmeye ama daha çok yazı lütfen
bir gezi yazısında binsekizyüz tane fotograf yüklemiş biri olarak lütfen biraz daha fazla yazı , kıyaslamalar ve hissetikleriniz , selamlar ...

Aslinda, ben de yazilarima biraz duygu katmak isterdim.. Ama bu biraz insanin ic dinamigi ile ilgili birsey saniyorum... Senin gezi anilarinin sıkı takipcisiyim. Cunki alıp goturen bir tarzin var... Ben sadece gezip gorduklerimi anlatiyorum, ara sira kendi dusuncelerimi eklesem de fazla derinlik katamiyorum... Herhalde herkesin bir tarzi var... Ama ben de, daha cok yazarak kendimi gelistirecegim :smiley:
Gosterdigin ilgiye ayrica cok tesekkur ederim. :smiley:

Solana' Alıntı:
Aslinda, ben de yazilarima biraz duygu katmak isterdim.. Ama bu biraz insanin ic dinamigi ile ilgili birsey saniyorum... Senin gezi anilarinin sıkı takipcisiyim. Cunki alıp goturen bir tarzin var... Ben sadece gezip gorduklerimi anlatiyorum, ara sira kendi dusuncelerimi eklesem de fazla derinlik katamiyorum... Herhalde herkesin bir tarzi var... Ama ben de, daha cok yazarak kendimi gelistirecegim :smiley:
Gosterdigin ilgiye ayrica cok tesekkur ederim. :smiley:

Teşekkür ederim hocam , görüşmek üzere selamlar ;)

Soley, dünyada gezmedik ülke kalmadı sanırım :smiley: artık gezdiğin ülkelere tekrar gidersin böylece gezemediğin saklı kalmış cennetler çıkar ortaya :smiley:

Deep' Alıntı:
Soley, dünyada gezmedik ülke kalmadı sanırım :smiley: artık gezdiğin ülkelere tekrar gidersin böylece gezemediğin saklı kalmış cennetler çıkar ortaya :smiley:

Mert, dunyada o kadar cok gorulecek yer ve kulturler var ki, omrum butun bu yerleri gormeye yetmeyecek diye bazen endise bile duyuyorum. :(

Dogru, gormedigin yerler hala var, mesela bizim adayi hala gormedin :smiley:
Yillardir bekliyorum geleceksiniz diye...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR