Sosyal Medya Düzenlemesinin Getirdikleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Doğrucu Davut Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,827
Yer
Kuzey Ren / Almanya
7E0D7610 235F 45B2 BAF6 6A1E5B6AD94A
C68572B9 DEE5 4688 BE73 BEC701AFD56F
97B56441 E58F 4445 A427 99C90B14A357
4239ADAA 68F4 4E34 82CA 3DFEAD20207D
DE474E89 2799 412D B3D1 53FC1E9AF1D4
9BA83791 9D65 4C6C B4A3 7ACAE66D6B1A

Son düzenleme:

Etiketler

.
Tayfun bey, :smiley:
maalesef kurduğunuz cümle o kadar kısa ki nedense açıklamayıp sadece ima ettiğiniz düşüncenizi anlamayanları, aptal anlayışsız yerine koyduğunuz gibi yersiz bir düşünceye düşmemek elde değil.
İnanın, insan cümlenizin neresinden tutacağını bilemiyor.

Umarım anlamlı açıklamasını bizden esirgememeye değer verirsiniz ? :smiley:

Meslektaşınız Serkan bey yasanın olası uygulamasından bahsediyor.
Siz ise cümlenizle yasanın amacına gönderme yapıyorsunuz sanırım ?
Fakat bunlar aslında farklı konular..

Bu köşe tıp köşesi oldu galiba ? Umarım tıpış tıpış gider ? :yum:
Serkan bey web sayfanız enfes. Keyifle okuyorum..
Tebrikler..:smiley:
.

Son düzenleme:

.
Tayfun bey, :smiley:
maalesef kurduğunuz cümle o kadar kısa ki nedense açıklamayıp sadece ima ettiğiniz düşüncenizi anlamayanları, aptal anlayışsız yerine koyduğunuz gibi yersiz bir düşünceye düşmemek elde değil.
İnanın, insan cümlenizin neresinden tutacağını bilemiyor.

Umarım anlamlı açıklamasını bizden esirgememeye değer verirsiniz ? :smiley:

Meslektaşınız Serkan bey yasanın olası uygulamasından bahsediyor.
Siz ise cümlenizle yasanın amacına gönderme yapıyorsunuz sanırım ?
Fakat bunlar aslında farklı konular..

Bu köşe tıp köşesi oldu galiba ? Umarım tıpış tıpış gider ? :yum:
Serkan bey web sayfanız enfes. Keyifle okuyorum..
Tebrikler..:smiley:
.

Ben teşekkür ederim. Motokaravan forum size mi ait?

Kanunun amacı hükümetlerin hoşuna gitmeyen şeyleri yazanları engellemek, kişi hakları en son düşünülen şey diye anlıyorum. Öte yandan o dev şirketler böyle tavizler veremezler , kuruluş amaçlarına aykırı , kapatırlar daha iyi. O yüzden ya K.Kore - Çin gibi oluruz ya da bu iş garibanların canını yaka yaka süren bir saçmalık olarak devam eder. Dünyanın ve tarihin akışının tersine kürek çekmeye devam ederek 70'li yıllardan çok daha kötüye gidiyoruz ve üzülüyorum.

.
Cevabınız için teşekkürler Tayfun bey.
@memret ‘in haklı önerisini göz önüne alırsak “hükümetler” sözününüz ile genel anlamdaki tespitinize ben de bir noktaya kadar katılıyorum. Fakat neredeyse %90 lık benzeriliği ile Alman yasası gibi bu yasanın da şu andaki sanal alemin ekonomik ve sosyal başı boşluğuna bir cevap olmadığını söylemek doğru olmamalı ? Bütün dünya hükümetleri gerçek yaşam kurallarını sanal yaşamda da düzenlemekte nal toplamaktalar. Bunu ne kadar başarabilecekleri konusunda da yine bir noktaya kadar sizin gibi düşünüyorum. İpin ucu oldukça kaçmış durumda çünkü bu alem artık çok güç kazandı. Düşünün kaç saatimizi bu sanal alemde geçirip onun sosyal ve ekonomik boyutları içinde yaşıyoruz..

Gidişat ile ilgili son cümlenize bir yorum yapmak istemiyor olmamın ise iki sebebi var.
* @memret ‘in kaygısını haklı çıkaracak politik yapıda olması ile
* böyle değerlendirmeleri nesnel düzeyde yapmanın çok boyutlu olması.

Uyulmak zorunda olunan bir yasa üzerine yalnızca bilgi veren bir başlığın siyasi amaçla açıldığını söylemeniz ise isabetli değil.

Sanırım konulara nedense nesnel yaklaşımın ihmal edilmesi, Türkiye’dekİ
gerilimleri besleyen önemli bir unsur olmalı ?

.

Son düzenleme:

Sosyal medya kontrolü, amacı dışına çıkacak endişesi hakim.

Son düzenleme:

.
Ben de yasanın kendisinde sorun görmüyor ve geç bile kalındığını söylüyorum.

Diğer unsur ise toplum yaşamımızda hukukun yerini kavramamızla ilgili.
Fakat bu bütün toplum için topyekün geçerli ve hep ama hep sorunluydu.
Elimizi vicdanımıza koyup kendimizi soyutlamamalıyız.
Örneğin trafikte yasalara ne kadar uyduğumuzun cevabı ayni zamanda bu sorunun da cevabı olmalı ? ;)
.

Bu yasanın çıkarılması sorun değil ve doğru hamle.
Asıl sorun bu yasayı neden bu hükümet ısrarla çıkartmak istedi.
Kişisel özgürlük ve haklara çok saygılı ise ;bunu yaşamın her alanında göstermesi ve bizi inandırması gerekirdi.
Bu konuda hiç bir olumlu hareketi göremeyen insanların, ciddi endişeler duyması kaçınılmaz olmalı.

Karavan forumunda Tartışacak başka konu kalmadı mı acaba:smiley:

Dostlarınızla siyaset yapmayınız.
Zira; siyaset dostlukları zedeler.
Siyasetçiler yollarına devam ederken;
Siz dostlarınızı yitirdiğinizle kalırsınız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR