Sonunda Bir Karavanım Olmasına Çeyrek Kala

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan akınanılaltın Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,402

akınanılaltın

hAyrAn hAyrAn seyret ister kAtıl ister vAzgeç !
Yer
İstanbul
Merhabalar,

27 yaşında olmama rağmen uzun zamandır hayalim olan '' karavan '' için bugün Denizli' de 2. el Erba 3,40 satan bir abimize kapora yolladım.
Ağustos un 10-11 i gibi gidip teslim almayı planlıyorum. (Bir aksilik çıkmaz ise)

Denizli ye kadar gitmişken 1-2 günümü de Salda gölü kenarında geçirmek istiyoum.

Sorularım şöyle;

1- Aracım 2012 model Peugeot 5008 ( 1.2 Qashqai aracımı sadece karavan çekmek maksatlı satıp, bunu aldım.) Bu ağırlıktaki bir karavanı çekmek için yeterli midir? Yokuşta, virajda problem çıkartır mı ?
2- Çeki demiri henüz taktırmadım, bir kaç yerden fiyat aldım bana en uygunu Dolphin Römork (Bosal Marka) gibi geldi. Elektronik aksam, montaj, Elektrik tesisatı, İşçilik, Çeki demiri ve proje dahil 1.500,00 Lira.
3-Bu karavanı kullanan var ise ruhsar çıkarmam gerekiyor mu ?
4-Karavan ı teslim almaya gittiğimde yanımda neler götürmeliyim ? (Kap, Kacak, Yastık, Yiyecek vs)
5- Aküsü yok, Salda gölü etrafında elektrik bağlayabileceğim bir kamp alanı var mıdır ?

Benim sorularım bunlar, katkıda bulunmak isteyenler var ise heyecanla dinleyebilirim.
Teşekkürler.

1.6 dizel araç bu karavanı çok rahatlıkla çeker,bir sorun olmaz,
Akü al,orada elektrik bulamayabilirsin,ruhsata gerek yok,boşal çeki demiri iyi,fiyatlar o civarda,normal
Kap-kacak,yiyecek,örtü vb götür tabiiki

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

" 3-Bu karavanı kullanan var ise ruhsar çıkarmam gerekiyor mu ? "

Karavan sevdanız hayırlı olsun.
Çok güzel bir dünyaya adım atıyorsunuz,
en pahalı otel 7 yıldızlı, sizinki 1007 yıldızlı olacak.
Beğendiğiniz her yer sizin, mokamplara bağlı kalmayın.
Karavancılığın en güzel yanı bu serbest gezmeler.

Yalnız ruhsat konunuz sorunlu.
Pek yapılmayan kantar kontroluna girmezsiniz inşallah.
Zaten bir kazaya karışmazsanız bu konu pek gündeme gelmez.

Firma ağırlık konusunda, bir arkadaşımızın deyimiyle " Ceyar ve oğlu" formatında.
740 Kg diye sattıkları karavanlardan
3.40 lar 900 Kg. ın üzerinde,
5.25 ler de 1400 Kg. ın üzerinde.

Bütün karavanlarda mutfak, giyim, ek akü ve techizat ve
biraz da su ile en az 100-150 Kg. ilave yük olur.

Ama bu karavana ruhsat almaya kalksanız dahi alamazsınız, zira gerekli evrakı yok.

Dikkatli kullanırsanız, daha bir müddet yollarda bunu ve
1400 Kg. lık gülleleri ruhsatsız kullanabilirsiniz.

Ama bir gün bu laçkalık mutlaka bitecek, bunu bilerek alın.

Kapora vermemiş olsaydınız, İzmir ORTİZ karavanı tavsiye ederdim.
Hem çok pahalı değil, hem çok kaliteli.
Onlar ucundan su kontrasına dönmeye başlamışlar,
en azından tabandan MDF yi kaldırmışlar, su kontrası yapmışlar.

İşçiliği çok kaliteli, ruhsat için evrakı tam.
Aracınız bu karavanı da rahatlıkla çeker.

Hayırlı olsun.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri