Sonbaharda Yedigöller 2015

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,280
Devam
PB170308 09 10Optimizer
PB170335 6 7Optimizer
PB170345 6 7Optimizer
PB170352 3 4Optimizer
PB170359
PB170361 stitch

Etiketler

Gözler sonbahar renklerine doyuyor, bünye sonbahar yürüyüşleri ile kışa hazırlanıyor. Karavanla sonbahar gezileri hakikaten çok güzel.

Birbirinden güzel resimler. Ferhat Bey teşekkürler.
Teşekkürler Hüseyin Bey. Beğenmenize memnun oldum. Geziyi 2015'de yapmıştık üstünden bir yıl geçti fotoğrafları ile ancak ilgilenme fırsatı buldum.:smiley:

Ne güzel reimler çekmişsiniz.
Güzel bir makine yanında da ustalık olunca ımrendiriyor dogrusu . Ayrıca bunca resimi çekebilmek için de epey yürümek gerektirir . Saygı duyulası bir emek . Kocaman -kocaman teşekkurlerimizi gönderiyoruz .
selam ve sevgiler.

Paylaşımlarınız çok güzel elinize sağlık.Kuzeyden güneye ülkemizin en doğusundan en batısına kadar birçok yerde aile olarak çadır kamp yapmama rağmen bolu ve çevresine kısmet olmadı.Fotoğraflarda paylaştığınız koruma altındaki göl ve park adlarını görünce sormak istedim.Bu bölgede çadır kamp için her gölet ve milli park kısmında konaklamalı çadır kampa izin veriliyor mu, izin verilen kısımlarda belli saat ve alanların konaklama sınırları var mı?

Sent from my iPad using Tapatalk

Paylaşımlarınız çok güzel elinize sağlık.Kuzeyden güneye ülkemizin en doğusundan en batısına kadar birçok yerde aile olarak çadır kamp yapmama rağmen bolu ve çevresine kısmet olmadı.Fotoğraflarda paylaştığınız koruma altındaki göl ve park adlarını görünce sormak istedim.Bu bölgede çadır kamp için her gölet ve milli park kısmında konaklamalı çadır kampa izin veriliyor mu, izin verilen kısımlarda belli saat ve alanların konaklama sınırları var mı?

Sent from my iPad using Tapatalk
Otoparkın da bulunduğu Deringöl kenarında çadır kamp yapılıyor. Diğer yerlerde kurulduğuna rastlamadım. Zaten kolayca bir iki saatlik yürüyüşle bütün gölleri de gezebiliyorsunuz. Çadırlara belirli bir yer ayrıldığı için zaman kısıtlaması da yok. Balık merakı varsa balık tutmanıza da izin veriyorlar tabi ki parasıyla.
PB170411
PB179899
PB179949
PB179899a

Son düzenleme:

Muhteşem görüntüler, ben de halen göremedim yedigölleri. Geçen yaz Abant'tan geçmeye niyetlenip, yolları bozuk diye vazgeçmiştim. İlk fırsatta orada olmayı daha da çok arzuladım şimdi. Teşekkürler Şirin ailesi :smiley:

Anlaşılan doğanın renk konusunda cömertliğini esirgemediği enfes bir yer Yedigöller..Bugüne kadar görme şansım olmadı..İnşallah en kısa zamanda bu güzel manzaraları yaşama fırsatım olur..
Paylaşım için teşekkürler Ferhat bey..:smiley:

Anlaşılan doğanın renk konusunda cömertliğini esirgemediği enfes bir yer Yedigöller..Bugüne kadar görme şansım olmadı..İnşallah en kısa zamanda bu güzel manzaraları yaşama fırsatım olur..
Paylaşım için teşekkürler Ferhat bey..:smiley:
Muhteşem görüntüler, ben de halen göremedim yedigölleri. Geçen yaz Abant'tan geçmeye niyetlenip, yolları bozuk diye vazgeçmiştim. İlk fırsatta orada olmayı daha da çok arzuladım şimdi. Teşekkürler Şirin ailesi :smiley:
Teşekkürler arkadaşlar. :smiley: Bolu Yedigöller yolu bildiğim kadarıyla en az 2 yıldır asfalt. Ulaşım kolaylaştı. Dolayısıyla ziyaretçi sayısı da arttı. Yedigöllerin sorunu kalabalık olması. Biz geçen sane gittiğimizde, hafta içi salı günüydü. Çekim ekipleri filan derken yine de kalabalık oluştu. Hafta sonu gitmeyi düşünüyorsanız bir daha düşünün derim. Oldukça kalabalık olacaktır. Karavancı için hafta içi ziyareti daha uygundur. Yedigöller haftasonu ziyareti için eğer ilave başka bir etkinlik düşünülmüyorsa turlarla gitmek de olabilir. Park yeri bulmak gibi dert de olmaz. Mesela İstanbul'dan kişi başı 100TL gibi bedelle sabah götürüp akşam getiriyorlar yanında kahvaltı ve öğlen sucuk ekmek de var. Hesaplayınca 2 kişi karavanla daha çok mazot yakarız.

Teşekkürler arkadaşlar. :smiley: Bolu Yedigöller yolu bildiğim kadarıyla en az 2 yıldır asfalt. Ulaşım kolaylaştı. Dolayısıyla ziyaretçi sayısı da arttı. Yedigöllerin sorunu kalabalık olması. Biz geçen sane gittiğimizde, hafta içi salı günüydü. Çekim ekipleri filan derken yine de kalabalık oluştu. Hafta sonu gitmeyi düşünüyorsanız bir daha düşünün derim. Oldukça kalabalık olacaktır. Karavancı için hafta içi ziyareti daha uygundur. Yedigöller haftasonu ziyareti için eğer ilave başka bir etkinlik düşünülmüyorsa turlarla gitmek de olabilir. Park yeri bulmak gibi dert de olmaz. Mesela İstanbul'dan kişi başı 100TL gibi bedelle sabah götürüp akşam getiriyorlar yanında kahvaltı ve öğlen sucuk ekmek de var. Hesaplayınca 2 kişi karavanla daha çok mazot yakarız.
Merhaba paylaşım için teşekkürler muazzam görünüyor,
Benim sorum:
"Küheylan'ın Truma ısıtıcısı" Bu ısıtıcının modeli nedir? Elektrikli mi yoksa gazlı vs. mi? Elektrikliyse akü yetiyor mu? Gazlı ise doldurumu nasıl?
Ben Aygaz'dan kamp ısıtıcısı aldım, henüz kullanmadım ama çadır için yetersiz olacak gibi görünüyor.
Yorumunuz ve tavsiyeniz nedir? Bir an önce gitmek istiyorum ben de : ))

Merhaba paylaşım için teşekkürler muazzam görünüyor,
Benim sorum:
"Küheylan'ın Truma ısıtıcısı" Bu ısıtıcının modeli nedir? Elektrikli mi yoksa gazlı vs. mi? Elektrikliyse akü yetiyor mu? Gazlı ise doldurumu nasıl?
Ben Aygaz'dan kamp ısıtıcısı aldım, henüz kullanmadım ama çadır için yetersiz olacak gibi görünüyor.
Yorumunuz ve tavsiyeniz nedir? Bir an önce gitmek istiyorum ben de : ))
Truma ısıtıcılar genellikle LPG ile çalışırlar. Benimki de öyle Truma E2400 var. 1. kademesi bile aracı sıcacık yapmaya yetiyor. Ortam ısınınca duruyor soğuyunca yeniden girerek ısıtıyor. Araçta 12Kg ev tüpü var. Kamp ısıtıcılarına dikkat edin yalnız. Ortamdaki oksijeni kullandığından tehlikeli olabilir. Uyuyacağınız zaman mutlaka kapatın. Truma, Webasto, Ebersbacher, Shava gibi ısıtıcılar hermetiktir yani yakıtı yakmak için gerekli havayı dışarıdan alır yine dışarıya gönderir, içerinin havasına karıştırmaz.

Bu urunleri bilmemekle birlikte sik duydugum ve merakettigim bir baslik.Belirtilen isitma arac icinde yapiliyor sanirim, ozellikle karavanlarda kullanimlarini surekli duyuyorum? Diger turlu cadir gibi isi yalitimi olmayan bir alani bunla isitmak mumkun olmasa gerek. Olsa olsa cadirin ic soguk havasini kirarki oda isinmak sayilir mi bilemedim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR