Soguyan Havalar... Sokak Hayvanlari İcin Yardim Cagrisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan reha Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,381

reha

Zirve
Yer
Istanbul
Web
www.rehayurdakul.com
Arkadaslar,
asagida, Bulent bey tarafindan yapilan cagri metni asagidadir..
==================================================================
Bu çağrı, Bülent KOÇOĞLU tarafından yapılmıştır.

"Bu karlı kış günlerinde sokak hayvanları için bir şeyler yapalım,
Sular donuyor, yiyecekler kar altında.
Onları ölüme terk etmeyelim .
Lütfen..

bu cagriya katilmamak elde degil.. Bu kis cok soguk geciyor ve hayat onlar icin cok daha zor. herkese selamlar, reha

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?action=profile;u=78#ixzz3OKSqP6wA

Etiketler
Ynt: Soguyan Havalar... Sokak Hayvanlari İcin Yardim Cagrisi

Bakkaldan Karton kutu bedava
Yılbaşı hediyelerinden çıkan Sünger strafor vb malzeme bedava
Eski Penye bedava
Battal boy çöp poşeti bedava

Mama 5 lira
1 kg bulgur 5 lira

Kedilerin kuşlarla kar üzerinde yan yana yemek yemesini izlemek... paha biçilmez....

Elimizden geldiğince..

Sent from my iPhone using Tapatalk

ImageUploadedByTapatalk1421008786053374

ImageUploadedByTapatalk1421008864143577

Petshop dan almak yerine sokaklardakiler sahiplenilmeli bence. Bir heves alınıp sonrasında sokağa atılan her ırkdan hayvan var sokaklarda. Ev yaşamına alıştıkları için diğer sokak hayvanları kadar dayanıklı olamıyorlar maalesef.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ImageUploadedByTapatalk1421009093196710

ImageUploadedByTapatalk1421009118824145

ImageUploadedByTapatalk1421009148715684

resimdeki pitbulmu ? yoksa benmi yanlış görüyorum.

Güzel bir konu açmışsınız bende çok önemli bir konuyu eklemek istiyorum. Kışın hayvanlar araçların moto içine girerek soğuktan korunmaya çalışırlar, arabanızı çalıştırmadan önce kaputa bir kaç defa vurun ve aracı çalıştırdıktan sonra bir kaç dakika bekleyin. Hatta yapabiliyorsanız aracınızın etrafında bir tur atın. Şayet dikkat edilmezse kediler malesef parçalanarak ölüyorlar.
Bu arada petshop olayına bende inanilmaz karşıyım. 5 ay önce sokakta bulduğum minnoş adını verdiğim kedi yavrusunu sahiplendim ve şuan onunla olmaktan dolayı inanilmaz mutluyum. Buldugumda yüzü gözü bere içindeydi ve hastaydı. Ama şuan zımba gibi :smiley: Rabbim nazarlardan korusun. Sizlerde sahiplenmeseniz bile 5 - 10 liraya mama alip bahçenize sokaga kapi önüne dökebilirsiniz.

Müsaadenizle bu konuyla alakalı bir link paylaşmak istiyorum;

http://forum.petarkadas.com/serbest-kursu-genel/sokakta-yasamak-zorunda-kalanlar-icin-duyarli-olalim#2761471

reha' Alıntı:
Arkadaslar,
asagida, Bulent bey tarafindan yapilan cagri metni asagidadir..
Bu çağrı, Bülent KOÇOĞLU tarafından yapılmıştır.

"Bu karlı kış günlerinde sokak hayvanları için bir şeyler yapalım,
Sular donuyor, yiyecekler kar altında.
Onları ölüme terk etmeyelim .
Lütfen..

bu cagriya katilmamak elde degil.. Bu kis cok soguk geciyor ve hayat onlar icin cok daha zor. herkese selamlar, reha

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?action=profile;u=78#ixzz3OKSqP6wA

Reha Beye de ayrıca bu inceliği için teşekkür ederim.
susturulmuş birinin sesi oldu :smiley:

Derya merhaba,,o kopililer için nalburdan osb alsak kendi imkanlarımızla küçük bi kulübe yapsak olurmu? birileri çalarmı? sazlıbosna damı o kopililer :smiley:

limankalesi' Alıntı:
Derya merhaba,,o kopililer için nalburdan osb alsak kendi imkanlarımızla küçük bi kulübe yapsak olurmu? birileri çalarmı? sazlıbosna damı o kopililer :smiley:

Evet sazlıbosna da göl etrafında dolanıyorlar. Kulübe yapmayı düşündüm ama 2 kere kendi elimden geldiği kadar taşlardan kulübe yaptım. en azından yağmur yemezler birbirlerine sokulur korunurlar dedim ama oralarda gezen (affedersiniz) hayvanlar ikisini de yıktı.
İnat ettim 3.cüyü yoldan 50 metre aşşağıya eski bir su deposunu kırarak yaptım. bakalım o ne kadar dayanacak.
Geçen hafta çok kar yağdığında aşşağılarda 1 tanesini donmak üzereyken buldum. normalde bana sokulmazdı ama kaçacak hali kalmamıştı yavrunun. allahtan arabada eski kilim vardı ağaç aralarına kilimle korunak yapıp yemek verdim. biraz kendine gelmiştir umarım.
Sazlı kenarına giden herkes ten ricam, evde kalan ne kadar artık yemek varsa bir torbaya koyup yanınıza alsanız inanın bir can kurtarırsınız.

Bence kazma kürek götürüp topragın içini oyarak yuva yapmalı diyorum.
Hem yıkılmaz hem daha korunaklı ve sıcak olur

limankalesi' Alıntı:
Derya o zaman osb den yapsak yıkacaklar yani ,,
Yıkarlar diye düşünüyorum. Yıkmasalar bile tahtaları söker yakarlar. (ellerine ne geçiyor anlamış değilim ama) etraftaki tarlaların içine yapmayı düşündüm ama neredeyse hepsi ekili alan ve sahipli tarlalar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR