SJ SAMURAİ KAPORTADAN SONRAKİ İŞLEMLER.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan freegraf Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,375

freegraf

uzun aradan sonra bakalım neler olmuş hayatta
Yer
istanbul
Selam ve iyi paylaşımlar.Sn.Arkadaşlar kaporta ve şase işinden sonra yapılacak işlemlerin sırasını ve neler olmalı... vs bilgi ve birikimlerinizi bekliyorum.Kalın sağlık ve mutlulukla.

Etiketler
Ynt: SJ SAMURAİ KAPORTADAN SONRAKİ İŞLEMLER.

1- Motor genel kontrol
a- triger seti ve devirdaim değişimi,
b- yağ ve yağ- hava-benzin filtreleri değişimi
c- v kayışı değişimi
d- radyatör şişleme, kalorifer peteği temizliği, hortum ve kelepçelerin kontrolü, antifriz-saf su değişimi
e-buji ve buji kablolarının kontrolü
f- subap ve avans ayarı
g- karburatölü ise karburatör bakım ve ayarı
2-Mekanik
a- Diferansiyel ve şanzıman yağları değişimi
b- debriyaj baskı-balatası kontrol
c- fren disk- balatalarının, hortum-borularının kontrolü, kampana temizliği, el fren ayarı, fren hidrolik değişimi
d-teker bilyalarının kontrolü
e- porya kilitlerinin kontrolü
f- şaftların kontrolü ve gerekirse balansı
g- ön takım kontrol, rot-balans

Sn.Abdullah kardeşim.S.aleyküm.Dostum emeğine paylaşımına sağlık.dediklerini kulliyen ve harfiyen yaptık.Şimdi sıra lastik ve kaportada ,3 ayrı kaportacıdan fiyat aldım.Birisi ile neredeyse el sıkışacağım.Fakat gerildim sanayiide, ben zaman ve vaadlere çok hasas olduğum için ,aksi durum beni gerer..ve devamı Allah muhafaza ...hal böyle.Derimki kaporta elden gectikten sonra pütür zift ..vs ne yapılması gerekirse şimdi o işlerin arefesindeyim. Bunları nasıl yapayım. Selamlar ve iyi paylaşımlar.

freegraf' Alıntı:
Sn.Abdullah kardeşim.S.aleyküm.Dostum emeğine paylaşımına sağlık.dediklerini kulliyen ve harfiyen yaptık.Şimdi sıra lastik ve kaportada ,3 ayrı kaportacıdan fiyat aldım.Birisi ile neredeyse el sıkışacağım.Fakat gerildim sanayiide, ben zaman ve vaadlere çok hasas olduğum için ,aksi durum beni gerer..ve devamı Allah muhafaza ...hal böyle.Derimki kaporta elden gectikten sonra pütür zift ..vs ne yapılması gerekirse şimdi o işlerin arefesindeyim. Bunları nasıl yapayım. Selamlar ve iyi paylaşımlar.
Ve aleykum selam üstad.
ben mevzuyu yanlış anlamışım.
wurth marka profesyonel ürünler var, boya tabancasıyla atılabiliyor.
bu konularda pek bilgi sahibi değilim.
Allah kolaylık versin, inşallah hayırlısı ve gönlüne göre olur.

Ne kadara hallettiniz. Kaporta işi çok muydu? Boya komple mi?

Herkese hayrlı günler ve cumalar diyelim.Arkadaşlar kaportaya ve diğer işlemlere hiç bulaşmadım.Çünkü kaportada haıen, sıkıntılı bir durum yok. Fakat bir taraftan da ileriyi hesaplarsan ,ufak ufak başlaması da gerekiyor.ben tam bu aşamada satmayı düşündüm.ve satılık ilanlarına koydum.Bunun yanında elimde bir tane daha samurai var. buna sadece lpg tasam mı takmasam mı hesapları içindeyim.kısaca bu ara epey dağıttım. hal vaziyet bundan ibaret.iyi paylaşımlar dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri