Sj Samurai Hakkında Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ssrkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,896

ssrkan

Yeni Üye
Merhaba daha önce benzer konular açılmış biraz bakındım ama yeterli bilgi edinemedim yardım ederseniz çok sevinirim Günlük kullanım ve hafta sonları küçük doğa gezileri için bir araç almak istiyorum
cj5 ler ile başladım araştırmaya sonra 96-97 2.0 frontera sport şimdi de 91-93 sj samurai oldu cj5 i günlük kullanım açısından eledim frontera da hala aklım var ama samurai ağır basıyor şu anda ama pek bilgim yok bu anlamda da ilk arabam ve bir hafta içinde bu işi halletmiş olmalıyım :-\ tecrübelerinize ihtiyacım var :smiley:

Etiketler
Ynt: Sj Samurai Hakkında Yardım

CJ ler güzel araçlar olabilir ama motor ve yakıt açısından bıraz yuksek maliyetli araçlar opel hiç düşünme sıkıntılı o artaçlar arazıyede pek gelmezler samurai motor ve yakıt açısından çok iyi arazidede çok başarılı bir araç ama tek kullanım için nasıl olur bılemem hardtoplu modeli belki olabılır veya tek kapı vitaralara bakın derim.

teşekkür ederim evet vitaralara da baktım ama bütçeme göre istanbul da yada yakınlarda bulamadım samurai fikride vitaraları araştırırken çıktı ortaya zaten

bütçe max. 13 000 tl diye düşünüyordum ama sanırım biraz daha zorlamak gerekecek :-\

ssrkan' Alıntı:
bütçe max. 13 000 tl diye düşünüyordum ama sanırım biraz daha zorlamak gerekecek :-\
O zaman maltepede bir samurai var 13250 yazmis beyaz hardtoplu ona bakin 12 gibi biter bir arkadaş bakmıştı arazi sanzumaninda ufak bir ses varmis maksimum 500 tl de o tutsa suanlik işinizi görür sanırım

evet baktım ona iritibata geçtim 12750 ye biter diyor sahibi pazartesi maltepe de olucam yakından görmeyi düşünüyorum gerçi neye bakacağımıda bilmiyorum da :smiley:

hidrolik direksiyonu olmayan bir araç , hemde makaslı,
şehir içinde kullanıma gelmez.

araca sadece bakmayın,
10km kullanın, anlayacaksınız...

13binlik araca 1-2bin tl de bakım bütçesi ayırmayı ihmal etmeyin.
alınıp bi kenarda durmasın...

vitara yerine samurai seçmeniz daha iyidir, en azından hersenesi farklı çıkmaz, aradığınız parçayı daha kolay bulursunuz.

Bu samurailerde kalorifer vardır heralde, çalışması nasıldır yeterli midir?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR