Sizce Ne Yapmalıyım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enesm06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,947

enesm06

Yeni Üye
Merhabalar; benim şuan 35 bin tl hazır param mevcut. çok aşırı uzun süreli kamp yapmayı falan düşünmüyorum ancak bir ailem var 4 kişiyiz ufak alırsak 2 kişi anca gideriz sanırım ve sorularım şöyle olacak
1-) boyum 186, kaç m3 bir araç olması lazım ki ayakta rahat durabileyim?
2-) Elimdeki mevcut parayla ufak tefek birşeyler yapabilirmiyim. Evet yapabilirim belki ama konfor olur mu?
3-) yoksa parayı elimde tutup biriktirip de 3-4 yıl sonra 100 binliraya yakın bir araç almak mı Mantıklı?
4-) Ayrıca motokaravanı hazır yapılmış mı satın almak daha uygun olur yoksa aracı kendim alıp mı? (Hiç Deneyimim yok)

Etiketler
Merhabalar; benim şuan 35 bin tl hazır param mevcut. çok aşırı uzun süreli kamp yapmayı falan düşünmüyorum ancak bir ailem var 4 kişiyiz ufak alırsak 2 kişi anca gideriz sanırım ve sorularım şöyle olacak
2-) Elimdeki mevcut parayla ufak tefek birşeyler yapabilirmiyim. Evet yapabilirim belki ama konfor olur mu?
3-) yoksa parayı elimde tutup biriktirip de 3-4 yıl sonra 100 binliraya yakın bir araç almak mı Mantıklı?
4-) Ayrıca motokaravanı hazır yapılmış mı satın almak daha uygun olur yoksa aracı kendim alıp mı? (Hiç Deneyimim yok)

.

Son düzenleme:

Şu anki ekonomik ve siyasi belirsizliklerden dolayı elinizdeki parayı bir şekilde yatırım olarak saklayın bence.
1- Kriz ortamına girme ihtimali olduğu zamanlarda ,nakit paranızı yada gelir getirecek yatırımınız varsa ancak ayakta durabilirsiniz.
2- Elinizdeki para ile ufak tefekte olsa altın döviz yatırımı vs yapabilirsiniz.
3-Elnizdeki parayı tutmak akıllıca olacak.Fakat ileride almayı düşündüğünüz fiyata araç/karavan bulamama ihtimalide var.
4-Eliniz teknik işlere yatkınsa youtube ve burada yüzlerce kendi karavanını yapanlardan ilham alabilirsiniz.Daha ucuza mal edebilirsiniz.

Not:Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

Son düzenleme:

B
Bence böyle bir karavan kiralayıp 3-5 gün kullanın, sonra karar verin

Ülkenin ekonomik durumu malum. Elinizde ki TL bile başa bela olabiliyor.

Kendim karavan yapmadım ama son bir yıldır takip/video/araştırma v.b süreçlerime göre bu bütçe ile araç hariç kendiniz yapacaksanız anca temel bir şeyler olur.

J9 ile güzel işler yapanlar mevcut Youtube'da.

4.soru için forumda onlarca başlık var. Okumakta fayda var.

@enesm06 , :smiley:
Umarım herşeyden önce, “Neden karavan istiyorum ?” sorusunu doğru cevaplamışsınızdır ?

İnanın, bu soruya vereceğiniz anlamı bir cevap olmayınca, maalesef diğerlerinin doğru olmasının hiçbir kıymeti kalmıyor, üstelik zarar bile ediyorsunuz..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,409
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri