Siyah Arkaplan Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CanSSS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,157

CanSSS

Yeni Üye
sevgili admin arkadaşlar, site çok güzel ancak yeterince faydalanamıyorum. Sebebi ise bu arkaplan ve yazı rengi. Bir süre sonra gözlerim ağrımaya başlıyor. Tema değiştirme vs seçeneği de yok. Yok mu buna bir çözüm ? yda benim gibi yazıları okumakta güçlük çeken kimse yok mu ?

Etiketler

Merhaba,

Tam aksine en kolay okuma şekli koyu zemin üzerine açık renkli fonttur. Açık zemine koyu fontlar, yanan ampul üzerindeki yazıları okumak gibi gözü yorar :smiley:
Üstad merhaba.
Siyah zemin üzeri beyaz yazı, benim gibi gençler :sweatsmile: için , uygun.
Benim bulamadığım, eskiden linkte kimlerin gezindiğiniz gösteren bölüm vardı.
Şimdilerde ben göremiyorum..

Selamlar.

Üstad merhaba.
Siyah zemin üzeri beyaz yazı, benim gibi gençler :sweatsmile: için , uygun.
Benim bulamadığım, eskiden linkte kimlerin gezindiğiniz gösteren bölüm vardı.
Şimdilerde ben göremiyorum..

Selamlar.

Benzer sorunu bende yazmıştım aylar önce.
Önceden sitede kimler var görürken şu an göremiyorum.
Hüseyin bey sağolsun ilgilenip cevap verdi.Fakat yönetimden hala bir aksiyon gelmedi.:(

Naçizane, sade tasarımlar özellikle beyaz arka plan üzerine işlenmiş tasarımlar gözü yormaz. Gözü yormayan tasarımlar genellikle bu şekilde işlenir ki blog ya da forum betiğinin okunabilirlik yüzdesi artsın.

GezenBilir'in forum yazılımı olan Xenforo'nun standart tasarımına bakın XenForo community daha net anlaşılır. Özellikle bir çok betik, sade tasarımları açık mavi rengi benimserler. Ör: twitter,facebook v.b

Siyah tema da özellikle gece -ışık olmayan ortamlarda- gezinmelerde ve mobil tasarımlarda -batarya ve gece gözü yormamak için [parlaklığı azaltarak]- çokça kullanılır.

Yazılımla ilgilenen arkadaş yapabilirse tercihler kısmına ikinci bir sade tema eklenip -ör xenforo'nun sade teması- isteyen üyenin istediği temayı seçebilme şansı olursa daha hoş olur.

Sorun benim gözlerimde sanıyordum ama değilmiş demek ki. Beni de çok rahatsız ediyor bu görünüm. Başka forumlarda böyle bir problem olmuyor.

Benzer sorunu bende yazmıştım aylar önce.
Önceden sitede kimler var görürken şu an göremiyorum.
Hüseyin bey sağolsun ilgilenip cevap verdi.Fakat yönetimden hala bir aksiyon gelmedi.:(

Orhan Bey ben sorun çözüldü sanıyordum. „Sitede kimler var“ dediğiniz bu resimdeki pencere mi?
Yeler

Orhan Bey ben sorun çözüldü sanıyordum. „Sitede kimler var“ dediğiniz bu resimdeki pencere mi?
Ekli dosyayı görüntüle 521227

Hüseyin bey , gönderdiğiniz görseldeki çevrim içi olanlar bende hala görülmüyor demiştim fakat son kontrolünü yaptığımda 17:04 itibari ile bu sorun gitmiş gördüm.
İlgi ve alaka için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Hocam hazır tema kullanmayıp kendi temamızı tasarlatıyoruz ve sitenin tasarımı özgün renklerimiz olan antrasit ve turuncu üzerine hazırlandı. Sayfalarda görünen her şey bu renklere göre optimize edildiği için açık renkli bir tema hazırlatmamız demek, tüm site için her şeyin yeniden tasarlanması demek. En azından şimdilik pek mümkün görünmüyor ama ileride olmayacak bir şey değil.

Naçizane, sade tasarımlar özellikle beyaz arka plan üzerine işlenmiş tasarımlar gözü yormaz. Gözü yormayan tasarımlar genellikle bu şekilde işlenir ki blog ya da forum betiğinin okunabilirlik yüzdesi artsın.

GezenBilir'in forum yazılımı olan Xenforo'nun standart tasarımına bakın XenForo community daha net anlaşılır. Özellikle bir çok betik, sade tasarımları açık mavi rengi benimserler. Ör: twitter,facebook v.b

Siyah tema da özellikle gece -ışık olmayan ortamlarda- gezinmelerde ve mobil tasarımlarda -batarya ve gece gözü yormamak için [parlaklığı azaltarak]- çokça kullanılır.

Yazılımla ilgilenen arkadaş yapabilirse tercihler kısmına ikinci bir sade tema eklenip -ör xenforo'nun sade teması- isteyen üyenin istediği temayı seçebilme şansı olursa daha hoş olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.