Sisme Fiber Bot

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xwini Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,226

xwini

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar. Yardiminiza ihtiyacim var. acemiyim oncelikle fiber sisme bot ve ufak bir motor almak istiyorum. Tavsiye ve yardimlarinizi bekliyorum

Etiketler
Bende bot vardı motor araştırırken bir balıkçı şöyle demişti ucuz diye ikinci el 2 zamanlı alma bak bunlar ikinci el iki zamanlı aldılar (arkadaşları) ikimizde 100 tl benzin alıyoruz onlar birkaç günde bitiriyor ben bir haftadan fazla geziyorum

640 kişi okumuş bir tek sen cevap verme , elinden geldiği kadar yardım etme bilgilendirmek istemişsin sana çok teşekkür ederim burdaki arkadaşlarda sonra biz cok yardım severiz falan filan kasmasın

ben de arıyorum ama konuya vâkıf arkadaşların fikrine ihtiyacım var. konunun takipçisiyim ben de

Sn xwini,

İhtiyacınız hakkında daha detaylı bilgi verirseniz mutlaka yardımcı olmak isteyenler çıkacaktır.

Fiber şişme (rib) bot ve küçük motor denince deryalar kadar bilgi var.

İhtiyacınız nedir? (Av ,Gezi vs) Göldemi yoksa denizdemi kullanılacak. Kaç kişi ile çıkılacak.

Rib ler ile ilgili en genel bilgiler;

Tüp malzemesi polyester (ömür 5-10 yıl) yada hypalon (ömür 20 - 30 yıl)kumaş olabilir
Boy 3 m'den başlar
Dıştan takma Motorlar 2.3 hp 'den başlıyor.
Denizde (kıyılar ve koylarda) üç dört kişi güvenle gezeyim derseniz minimum 3,5 - 4 m bir rib ile başlayabilirsiniz.
4 m bir rib ile yavaş yavaş gezerim derseniz 5-10 bg arası yeterlidir. Hızlı gezmek isterseniz 30 bg motor ile plane tabir edilen yüksek süratte seyir yapabilirsiniz ( botun su kesimi azalır, yükselir, sürtünmesi azalır)
Yerli yabancı bir çok üretici var. (yabancı higfield, quicksilver, zodiac, eastmarine, helios vs / yerli : joker, norhtstar vs)

Önce İhtiyacı belirleyin, bilgi çok çok fazla.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.