Serbest Muhabbet Köşesi (Karavan Dünyası)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aslanahmet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6,028
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 866,689
Merhaba; arkadaşlar Avusturya dan arkadaşıma motokaravan getirtmem için en ekonomik yol olarak ne yapmam lazım... Hibe mi ,getirip devir mi etmek lazım vs. Bilgi verirseniz sevinirim. Hangi resmi kurum veya kuruluştan hallediliyor.teşekkür ederim,sağlık dilerim...

Etiketler
Herkese merhaba yeni uye oldum. bir konuda yardım istemiştim ama cevap yazan olmamış birde burdan söyleyeyim dedim. direk kopyala yapıştır yapıyorum.---- Merhaba değerli üyeler. Ben 25 yaşında genç ve tecrübesiz bir kardeşinizim. Bu yazı benim ilk yazım. Uzun süredir düşünüp araştırma yapıyorum ve artık harekete geçmek için yeterli cesareti buldum. Karavan almayi dusunuyorum sadece karavana değil bu yaşam tarzına sahip olmak istiyorum. Bazı sağlık sorunlarım var ve artık ertelemek istemiyorum. Bu yüzden sizlere birkaç sorum olacak. Çekme karavan düşünüyorum hem bütçe acisindan hemde bana daha kullanışlı gözüktü. Önerileriniz nelerdir benim için rahat kullanışlı ve iyi yalıtımlı olması önemli kış şartlarını kaldırmalı. Olabildiğince de bütçe dostu olmalı. trumatic sistemli ve hayatı idameyi zahmetsizce sağlatacak cinsten. Bu arada ben ızmirdeyim. internetten araştırdım fakat fiyatlar saçma denilecek düzeyde yüksek. mesela Swift challenger 400 marka karavan için 35 bin lira fiyat istenmiş bunlar yurtdışında kondisyon excellent olanları 3500 sterlin maksimum fiyat ile satılıyor. yerlilerde teneke gibi . lütfen bana yol gösterin bildiğiniz ya da önerdiğiniz karavanları bana söyleyin. söylediğim karavan 97 model . SWİFT CHALLENGER 400 ÇEKME KARAVAN Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 382586947 link koydum. sizin görüşleriniz nedir saygılar .

Gün doğmadan,
Deniz daha bembeyazken çıkacaksın yola.
Kürekleri tutmanın şehveti avuçlarında,
İçinde bir iş görmenin saadeti,
Gideceksin
Gideceksin ırıpların çalkantısında.
Balıklar çıkacak yoluna, karşıcı;
Sevineceksin.
Ağları silkeledikce
Deniz gelecek eline pul pul;
Ruhları sustuğu vakit martıların,
Kayalıklardaki mezarlarında,
Birden
Bir kıyamettir kopacak ufuklarda.
Denizkızları mı dersin, kuşlar mı dersin;
Bayramlar seyranlar mı dersin,
Şenlikler cümbüşler mi?
Gelin alayları, teller, duvaklar,
Donanmalar mı?
Heeey
Ne duruyorsun be, at kendini denize:
Geride bekliyenin varmış, aldırma;
Görmüyor musun, Her yanda hürriyet;
Yelken ol, kürek ol, dümen ol, balık ol, su ol;
Git gidebildiğin yere...

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ynt: Serbest Muhabbet Köşesi (Karavan Dünyası)

bu aracı bende cok merak edıp epey arastırdım .acaba dedım olakı haymer ın luks umu dur nedır. sonuc husran. arka kupası kesılmıs , bır yerlerde satılık musterısını beklıyor .ne bıleyım cekme karavanmı yaptırmalı. fakat hakkını yememem gerek ıc dızaynını oldukca begendım 56000 tl dıye hatırlıyorum ne dıyelım bahtı acık olsun .

Ynt: Serbest Muhabbet Köşesi (Karavan Dünyası)

bu aracı bende cok merak edıp epey arastırdım .acaba dedım olakı haymer ın luks umu dur nedır. sonuc husran. arka kupası kesılmıs , bır yerlerde satılık musterısını beklıyor .ne bıleyım cekme karavanmı yaptırmalı. fakat hakkını yememem gerek ıc dızaynını oldukca begendım 56000 tl dıye hatırlıyorum ne dıyelım bahtı acık olsun .
Mehmet bey bu karavanı almak icin görüşüyorum daha fazla yorum ve bilgi hatırlarsanız bilgilenmek isterim,bir sekilde aranıza katılmak istiyorum saygı ve selamlarımla İlhan

Selamlar tüm arkadaşlara...
sayfanızı yaklaşık 5 senedir takip ediyorum...
ismim hamza tam bir doğa motosiklet ve kamp aşığıyım.
mobilya ve dekorasyon mezunuyum.
izmirde bir sürücü kursunda motosiklet temel sürüş eğitmeni olarak çalışmaktayım...
izmir bölgesindeki kamp alanları ve karavan kültürüyle tanışmak için yardımlarınızı bekliyorum...

Karavan kültürüyle tanışmak istiyorum ama nasıl ve nereden başlamalıyım bilmiyorum bana yardım edermisiniz...
Aklımda binlerce soru var :smiley:

Dogru yerdesiniz en guzeli forumu karistirmak ve gerisi de yaparak yasayarak ogrenmek. Izmirde konu acisindan cok sansli bir yerdesiniz ben de uzun yillar Izmir'de yasadim ve ben de motosikletle gezerdim. Ancak artik kullanmiyorum.
Size iyi geziler ve keyifli kamplar dilerim. Ozel sorulariniz olursa ozel mesajimiz 24 saat acik...

hem otomobilimden hemde motorumdan vaz geçip volkswagen transporter 1.9 tdi yüksek tavan bir araç almayı planlıyorum

sahibinden-satilik-wosvagen-yuksek-tavan-1978795-9c9f8604.jpg

ve arkasına port bagaj bağlayıp depo alanını artırma planım var.
3878ea7762def60aea2157f23be68c7d

kafamda olan bir sürü soru var araştırıyorum ama yarım yarım çok kafa karıştırıyor

Malum ilan sitesinde an itibariyle yaklaşık 400 satılık karavan ilanı gördüm. Karavancı sayımız epey artmış demek ki.. Talep ne kadar artarsa imkanlar ve altyapı da er geç artacaktır diye düşünüyorum. Karavancılardan ricam doğayı (kirletmeyiz zaten) çöplerden de kurtaralım.

168923

İbrahimceylanYeni Üye
Merhabalar,
Sigorta konusundaki sorunu sigorta murakabe (sigorta şirketlerini denetleyen ve yeni kanun oluşturulması esnasında görüş alınan en üst merci) kurulundaki üst düzey bir arkadaşıma anlattım. Sigortalar birliğine tavsiyede bulunabileceklerini söyledi. Ancak karavancıların bağlı olduğu bir derneğin başvurusu işleri kolaylaştırabilir. Federasyona yazdım ama cevap gelmedi..
kısaca; bizi temsil eden bir grubun imzası ile sorunu anlatan bir detaylı yazı hazırlanabilirse bu işin çözülmesi için gereken tüm çabayı vermeye hazırım. Karavancılar derneklerinden herhangi birinden iletişim konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Selamlar.​

Arkadaşlar düşündüm de karavancılık çeşitlilik açısından ne kadar zengin.
400lt su deposu yaptıran da karavancı, Patatesi gittiğim yerde alayım da ağırlık yapmasın diye düşünen de...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR