Şehirde Sırt Çantası Taşımak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan abdduman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,602
Otomobil ile mi dolaşıyorsunuz? Eğer öyleyse çanta çok gerekli olmayacaktır.

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İse toplu taşıma ile gidiyorum ve Hee gün 250 km yol gidip geliyorum toplam da 4 saati geçiyor. Çantanızdaki hiçbirşey bugüne kadar lazım olmadı. Telefon ofisin ve evin anahtarının olduğu anahtarlık. Kentkart ve İstanbul kart, cüzdan hepsi bu.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

bende sadece seyahatlerimde sırt çantası kullanırım. 2 sırt çantam var birisi bilgisayar diğeri normal. bilgisayar lazım olan işler genelde günü birlik ankaradan istanbul gibi gittiğim işleridr bu durumlarda bilgisayarımlı çantamı yanıma alırım. sırasıyla bilgisayar çantamdakileri sayayım

bilgisayar
güneş gözlüğü
parfüm
bilgisayar soğutucu fan (hiç kulanmak nasip olmadı)
cüzdanım
hafıza kartı okuyucu
çakmak
düdük
yara bandı
ıslak mendil
el kremi
selpak
naneli şeker
cep kolonyası
bilgisayarım kirlenirse tozlanırsa diye özel bir toz fırçası ve temizleme bezi
anahtarım
not defterim (genelde not almak için telefonumu kullansamda toplantılarda mecburen defter kullanıyorum çünkü telefon kurcalıyorsun imajı veriyor telefon ve saygısızlık oluyor)
uçlu kurşun kalemim
silgim
tükenmez kalemim (mavi renklidir)
lazerli sunum kalemim (çok sunumlara katıldığım için soru bile sorsam uzaktan şu diyebiliyorum)
farem
bilgisayarımda subwoofer var küçük olduğu için yanıma alıyorum
masuse pad
terlediğimde yüzümü silmek için cep havlusu (selpaklar beyaz beyaz kirli sakalım olduğundan parçalar bırakıyor havlu en ama en güzeli)
diş fırçam özel bir koruma kutusunda (macuna gerek yok çünkü her yerde diş macunu vardır oteller akrabalar kalınacak pansiyon bile)
2 adet tarağım (saçlar benim için herşeydir)
bilgisayarımın şarj aleti
telefonumun şarj aleti
eski telefonumun şaj aleti ve üzerine takılı usb küçük ışık (gece lambası niyetine kullanıyorum)
selfie çubuğu
powerbank
kartvizitlik
kart cüzdanı (şehir şehir otobüs kartları indirim kartları vs)
kulaklığım
flash bellek ve otg kablosu

diğer çantama gelirsek

kaç gün seyahate çıkacaksam ona göre 1 tane yedekli olmak kaydıyla iç çamaşırları çorap ve tişört
telefonumun şarj aleti
eski telefonumun şarj aleti ve usb ışık gece lambası olsun diye
diş fırçam
taraklarım
güneş gözlüğüm
powerbank
banyo malzemeleri (duş lifi şampuan duş jeli gibi)
cüzdanım
selfie çubuğu
1 koca paket peçete
anahtarım
kulaklığım
kafelerin verdiği tekli ıslak mendillerden 3 5 tane bu kadarı ise seyahatler için bana yeterli oluyor.
el kremi

telefonum hayatımı kurtarıyor
selfie çubuğu ile bol bol fotoğraf çekiyorum
cüzdanımı çantamda taşımak sıcaklarda avanttaj sağlıyor
sabah ve akşamları dişlerimi fırçalayıp banyo yapıp kıyafetlerimi değiştirıyorum
kulaklık ile gideceğim yer veya dönüşe kadar müzik dinlerim
telefonumun hafızası dolarsa otg kablosu ile flash belleğe verileri atar devam ederim yoluma
ıslak mendiller ise yemek yemek vs gibi durumlarda işe yaramakta sokak yemekleri özellikle
peçeteye gelirsekte rulo peçeteler hoşuma gitmiyor wc den tut yemek yerken lazım olmasına yağmurda ayaklarımın çamur olup onu silmeme kadar 40 farklı yerde yanımda oluyorlar.

bu arada en büyük hata yanımda çakmak bulundurmamam oldu. sigara içmiyorum ne lazım olur derken kaldığım apartta ocağı yakamadım gittim kibrit aldım sonra. bu sebeple çakmak çok önemli.

gereksiz görülen neler var yada ihtiyacımın olduğunu düşündüğünüz hiç çekinmeden yazabilirsiniz ? eleştirilere kötü söz barındırmadığı sürece açığım.

bende sadece seyahatlerimde sırt çantası kullanırım. 2 sırt çantam var birisi bilgisayar diğeri normal. bilgisayar lazım olan işler genelde günü birlik ankaradan istanbul gibi gittiğim işleridr bu durumlarda bilgisayarımlı çantamı yanıma alırım. sırasıyla bilgisayar çantamdakileri sayayım

bilgisayar
güneş gözlüğü
parfüm
bilgisayar soğutucu fan (hiç kulanmak nasip olmadı)
cüzdanım
hafıza kartı okuyucu
çakmak
düdük
yara bandı
ıslak mendil
el kremi
selpak
naneli şeker
cep kolonyası
bilgisayarım kirlenirse tozlanırsa diye özel bir toz fırçası ve temizleme bezi
anahtarım
not defterim (genelde not almak için telefonumu kullansamda toplantılarda mecburen defter kullanıyorum çünkü telefon kurcalıyorsun imajı veriyor telefon ve saygısızlık oluyor)
uçlu kurşun kalemim
silgim
tükenmez kalemim (mavi renklidir)
lazerli sunum kalemim (çok sunumlara katıldığım için soru bile sorsam uzaktan şu diyebiliyorum)
farem
bilgisayarımda subwoofer var küçük olduğu için yanıma alıyorum
masuse pad
terlediğimde yüzümü silmek için cep havlusu (selpaklar beyaz beyaz kirli sakalım olduğundan parçalar bırakıyor havlu en ama en güzeli)
diş fırçam özel bir koruma kutusunda (macuna gerek yok çünkü her yerde diş macunu vardır oteller akrabalar kalınacak pansiyon bile)
2 adet tarağım (saçlar benim için herşeydir)
bilgisayarımın şarj aleti
telefonumun şarj aleti
eski telefonumun şaj aleti ve üzerine takılı usb küçük ışık (gece lambası niyetine kullanıyorum)
selfie çubuğu
powerbank
kartvizitlik
kart cüzdanı (şehir şehir otobüs kartları indirim kartları vs)
kulaklığım

diğer çantama gelirsek

kaç gün seyahate çıkacaksam ona göre 1 tane yedekli olmak kaydıyla iç çamaşırları çorap ve tişört
telefonumun şarj aleti
eski telefonumun şarj aleti ve usb ışık gece lambası olsun diye
diş fırçam
taraklarım
güneş gözlüğüm
powerbank
banyo malzemeleri (duş lifi şampuan duş jeli gibi)
cüzdanım
selfie çubuğu
1 koca paket peçete
anahtarım
kulaklığım
kafelerin verdiği tekli ıslak mendillerden 3 5 tane bu kadarı ise seyahatler için bana yeterli oluyor.
el kremi

telefonum hayatımı kurtarıyor
selfie çubuğu ile bol bol fotoğraf çekiyorum
cüzdanımı çantamda taşımak sıcaklarda avanttaj sağlıyor
sabah ve akşamları dişlerimi fırçalayıp banyo yapıp kıyafetlerimi değiştirıyorum
kulaklık ile gideceğim yer veya dönüşe kadar müzik dinlerim
telefonumun hafızası dolarsa otg kablosu ile flash belleğe verileri atar devam ederim yoluma
ıslak mendiller ise yemek yemek vs gibi durumlarda işe yaramakta sokak yemekleri özellikle
peçeteye gelirsekte rulo peçeteler hoşuma gitmiyor wc den tut yemek yerken lazım olmasına yağmurda ayaklarımın çamur olup onu silmeme kadar 40 farklı yerde yanımda oluyorlar.

bu arada en büyük hata yanımda çakmak bulundurmamam oldu. sigara içmiyorum ne lazım olur derken kaldığım apartta ocağı yakamadım gittim kibrit aldım sonra. bu sebeple çakmak çok önemli.

gereksiz görülen neler var yada ihtiyacımın olduğunu düşündüğünüz hiç çekinmeden yazabilirsiniz ? eleştirilere kötü söz barındırmadığı sürece açığım.
Çantanız tam bir beyaz yakalıya göre donatılmış. Ama ben yine de bir çok amaçlı çakı bulundurmanızı öneririm.

Şehir içinde çakı ile halledilebilecek her şeyi illa ki başka bir şekilde de halledebilirsiniz, fakat çakı size zamandan tasarruf sağlar.

Çantanız tam bir beyaz yakalıya göre donatılmış. Ama ben yine de bir çok amaçlı çakı bulundurmanızı öneririm.

Şehir içinde çakı ile halledilebilecek her şeyi illa ki başka bir şekilde de halledebilirsiniz, fakat çakı size zamandan tasarruf sağlar.

çakı malesef ki alışveriş merkezleri ve havalimanı gibi yerlerde sıkıntı yaşatıyor. şimdiye kadar cımbız tırnak makası ve şişe açacağı harici hiç bir şeye ihtiyaç duymadım. bu sebeple seyahat çantama cımbız ve tırnak makasıda ekledim. anahtarlığıma ise çok maden suyu içtiğim için şişe açacağı taktım. görüş ve önerilerinizi daha fazla merak etmekteyim eksik yada fazlam gibi

Avm'lerde (multitool denilenlerden olmak kaydıyla) girişte çantadan çıkarıp göstererek girebiliyoruz.

Havalimanlarında ise el bagajında kesinlikle yasak.

Kamu binalarında ise kurumdan kuruma değişiyor. Bazı kurumlarda doğrudan geçebilirken bazılarında emanete alıyorlar.

Eğer gerçekten ihtiyaç duymuyorsanız boşa ağırlık yapmanın gereği yok elbette

uçakta kabin valizi sadece taşımaktayım. her avm de de emanet dolabı yok malesef. yani ver çantanı sonra çıkarken al gibi. güvenliklere emanet ise riskli. verdiğini bulamıyorsun vardiya bitti yemeğe tuvalete gitti yarın gel vs oluyor. yada sen başka kapısından çıkmak durumunda kalıyorsun bu sebeple en güzeli risk taşıyan herşeyden uzak durmak

bu arada unutmuşum seyahatlerimde kçük seyahat yastığıda alırım yanıma. arabam yok ve otobüsle seyahatte nasıl can kurtarıyor anlatamam. ben uyurum yada uyumasam dahi belime vs koyarım otobüsten inerim yatağımdan kalkmış gibiyimdir ama diğer herkes oram buram ağrıyor diye ağlar resmen. gece binip sabah inip işlerimi yapar gece biner gelirim genelde.

Nerdeyse markete bile araba ile giden biri olarak sırt çantası benim için vazgeçilmez.
Bunun en önemli nedeni almazsam olmaz malzemelerin cepte,el de taşınamıyacak olmasından ayrıca ellerin boş olması (Carlos Castaneda bunu yürüyüşün olmazsa olmazı kabul eder) iyi bişeydir :smiley:.
Cep telefonu, araç ruhsatı, cüzdan, anahtar iş/ev/araç.
Sırt çantasında ne var herkes bunu soruyor? Bende sen sırt çantasız ne yapıyorsun diyorum?
Cep telefonu, şarj cihazı, powerbank, araç ruhsatı, anahtarlar, laptop (artık şarjını taşımıyorum iş yerinde bıraktım büyük rahatlık oldu) okunan kitap, organizer defter, bir kaç tükenmez kalem. selpak 2-3 kutu, ıslak mendil. 0.5 l. su, flash diskler, taşınabilir disk. muhtelif ilaçlar (ağrı kesici, mide ilacı, anti allerjikler) güneş gözlüğü. makas, bisturi ucu. hiç ihtiyacım olmadı ama dikiş seti(otellerde verilenden). Eskiden fener, düdük, parfüm vardı bagaja transfer oldu. Eskiden uniqlo nun çok hafif şapkalı montu vardı katlayıp sıkıştırınca 1 l. lik termos kadar yer kaplayan mont bagaja transfer oldu.
Daha eskiden fotoğraf makinesi vardı mecburen; şimdi note5 foto ve video ihtiyacını tamamen karşılıyor. Belki ilerde cüzdan ihtiyacınıda ortadan kaldıracak.
Kabul ediyorum bir yere girdiğinizde profesyonel değilmişsiniz gibi gözüküyor ve taşıyor olmanız gömlek ceket ikilisi ile çok uyuşmuyor ama kimin umrunda.

bir karış kadar bir omuz çantam var... Güneş gözlüğü, yedek batarya, çeşit çakı, yara bandı, tekli ıslak mendil ve kulaklık koyuyorum...

Şunu söyleyeyim ki, çanta ne kadar büyürse içine koyacak birşeyler aklınıza geliyor.

Kışın neyse de yazın çanta rahatsız edici olabiliyor.

O yüzden yeni çanta aldığımda olabildiğince ufak almayı tercih ediyorum.

Eğer bilgisayar vb. ek birşeyler taşıyacaksam sırt çantası almayı tercih ediyorum...

Dolmakalem benim de çalışırken olmazsa olmazımdı. Çalışırken yaklaşık 13 yıl boyunca imzalarımı hep tek bir dolmakalemimle attım. Önce siyah mürekkep kullanıyordum. Daha sonra mavi mürekkep kullandım. Attığım bütün imzalar kendime ait ve özellikli bir dolmakalem ile atılmıştı.

Şimdilerde imza kalemi var genelde bu kullanılıyor eskiden siyah kalemle imza atılırdı şimdi mavi kalemle atılıyor dolma kalem denince aklıma ilk okul 5 de hediye alınmış kıbrıstan gelen bir dolma kalemim vardı aklıma geldi

VIA_A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu konuya ilk yazım yaklaşık 2 sene önce olmuş.Dolmakalem e takılmıştım.O günden bu güne özel olarak dikkat etmeme rağmen resmi daireler de olmak üzere değil dolma kalem kullanan; masanın üstünde dolma kalem duran bir bürü -ofis-yazıhane bile görmedim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR