Şehirde Sırt Çantası Taşımak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan abdduman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,687

abdduman

Yeni Üye
Selamlar,

Son zamanlarda şehirlerde bir çok kişinin (özellikle de genç erkeklerin) sırt çantalarıyla dolaştıklarına şahit oluyoruz. Hatta kadınlarda da bu durum yaygınlaşmaya başladı.

Ben de işim gereği (laptop taşıdığım için) sırt çantasıyla dolaşanlardanım. Tabi bunda arabamın olmamasının ve toplu taşıma kullanmamın da etkisi var. Zamanla çanta kullanmayı giderek daha çok sevdim ve iş dışında da kullanmaya başladım. Dışarda ihtiyaç duyduğum her şeyi her zaman yanımda bulabilmenin rahatlığına giderek alıştım. Öyle ki, alışverişe bile çantasız gidemez durumdayım.

Zamanla çantama daha çok şey koydum. Şu anda ufak çaplı bir survive kitine dönüşmüş diyebilirim. Siz de başkasına göre ıvır zıvır ama size göre olmazsa olmaz bir sürü şey taşıyorsunuz biliyorum. Ben benimkileri sıralıyorum. Bakalım neler varmış.

Şarj aletleri

Powerbank

Yedek piller (bir kısmı şarj edilebilir)

El feneri

Çok amaçlı İsviçre çakısı
Kağıt sabun (bunu bilmeyenler olabilir, ince kağıt şeklinde, paketli sabunlar)

Not defteri

Dolmakalem ve kurşun kalem

Yedek mürekkep kartuşları

Mini diş macunu ve katlanabilir diş fırçası

(Mevsime göre bazen) yağmurluk

Şemsiye

Yedek kıyafet (kışın kazak, yazın t-shirt)

Yedek çorap

0,7 lt termos (yazın soğuk kışın sıcak su koyuyorum. Çantadaki en ağır parça bu)

Kahve (soğuk kış günlerinde uzak bir yere gidiyorsam içmek için)

Yara bandı

Yanık kremi (hametan)

Bir adet konserve (bunu sırf zevzeklikten koydum gibi geliyor. Hiç lazım olmadı ama bir gün olacak gibi hissediyorum )

Kolonya (serinlemek, fenalaşan birini ayıltmak, ihtiyaç durumunda daha kolay ateş yakmak)

Çakmak

Kulaklık

Mini kitap

Bunların ağırlığı (termos doluyken ve çantayla beraber) 4 kg civarında. İşe giderken bir de laptop ekleniyor ve 6 kiloyu geçiyor.

Eğer şehir dışına çıkıyorsam laptop yerine minik ilk yardım çantası koyuyorum.

Şu ana kadar çantadakilerden sadece konserveyi hiç kullanmak zorunda kalmadım. Diğerleri her zaman kullandığım şeyler.

Git gide daha pratik şeyler ekliyorum. Çanta da haliyle ağırlaşıyor. Bilmiyorum nereye varacak bu işin sonu.

Sizler neler taşıyorsunuz?

Etiketler

66 yaşındayım.İnşaat mühendisiyim;bu güne kadar ne ben ne de çevremde DOLMAKALEM kullanan yok hiç te görmedim.Zaten normal hayatta bu yazma aracını kullanmaya hem gerek yok hemde kullanılması dertli .
Çantanıza harita,enlem-boylam tespiti için hem elektronik olanını hemde pili biterse diye mekaniğini koyabilirsiniz.
Yine çantanıza BÜTÜN DÜNYA DİLLERİ sözlüğü gerekir.Ayrıca DİLSİZ sözlüğü de gün olur lazım olur.

Valla çantadaki bazı eşyaların fuzuli bulunacağını biliyordum ama bunun dolmakalem olacağı hiç aklıma gelmemişti.

Ayrıca bir değil, siyah ve mavi olmak üzere iki tane var. Benim çevremde de yok dolmakalem kullanan ama bunu gereksizliğe bağlamamıştım hiç.

Ben yazılarımı hep dolmakalem ile yazarım. Notlarımı onunla alırım. Kimse kullanmıyor olsa herhalde satmazlar bu mereti değil mi? Hadi sattılar diyelim bari bu kadar pahalı olmasın

Siz görmeseniz de birileri dolmakalem kullanıyor hocam. Üstelik gayet de pratik.

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu sıcak havalarda saat bile takmıyorum. Birde çanta taşıyacağım ve içine bi dünya gereksiz eşya koyacağım.

Sabır ev azmini tebrik ederim.
Çantanızdaki herşey benim için ileri derecede gereksiz. Para bile taşımıyorum cüzdan kalinlasmasin cebim de rahatsız etmesin diye.

Saydıklarınızı anca kampa giderken alırım peşime.

Doğada şartlar cetinken.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu sıcak havalarda saat bile takmıyorum. Birde çanta taşıyacağım ve içine bi dünya gereksiz eşya koyacağım.

Sabır ev azmini tebrik ederim.
Çantanızdaki herşey benim için ileri derecede gereksiz. Para bile taşımıyorum cüzdan kalinlasmasin cebim de rahatsız etmesin diye.

Saydıklarınızı anca kampa giderken alırım peşime.

Doğada şartlar cetinken.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Otomobil ile mi dolaşıyorsunuz? Eğer öyleyse çanta çok gerekli olmayacaktır.

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri