Seaflo Hidrofor Problemi - Donmus Olabilir Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Levent Topcu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,029

Levent Topcu

Yeni Üye
Merhabalar,
Karavanimla su an havanin -6 derece oldugu bir yerdeyim. Gece -10 gordum.
Dun yola cikarken suyumu doldurdum, hidroforu test ettim. Problem yoktu.
Daga geldikten sonra uyudum, sabah hidrofor dugmesine bastigimda calismadi. En ufak belirti yok, sanki elektrigi kesik gibi. Icerisi surekli sicak tutuldu, donmus olabilecegine ihtimal vermiyorum. Baglantilar normal gozukuyor.
Sorunu mumkunse burada cozmem lazim, fikir veren olursa cok sevirim.
Tesekkurler simdiden.

Etiketler
Merhabalar,
Karavanimla su an havanin -6 derece oldugu bir yerdeyim. Gece -10 gordum.
Dun yola cikarken suyumu doldurdum, hidroforu test ettim. Problem yoktu.
Daga geldikten sonra uyudum, sabah hidrofor dugmesine bastigimda calismadi. En ufak belirti yok, sanki elektrigi kesik gibi. Icerisi surekli sicak tutuldu, donmus olabilecegine ihtimal vermiyorum. Baglantilar normal gozukuyor.
Sorunu mumkunse burada cozmem lazim, fikir veren olursa cok sevirim.
Tesekkurler simdiden.

Hidroforun parçaçık filtresini söküp donup donmadığını kontrol edin. Hidrofor donmasa bile borunun içinde su donmuş olabilir. Boruların geçtiği kapak altında kalan iyi ısınmayan alanların ısınmasını sağlayın. Umarım çözersiniz. Aklınızda bulunsun don yapan havalarda deponuzun ve borularınızın dona karşı boş olması lazım. Yola çıkacaksanız deponuzu hidrofor vanası kapalı iken yolda %95 e kadar doldurun, kullanacağınız zaman hidrofor vanasını açın. Kullanım bittikten sonra vanayı kapatıp muslukları açık bırakın.

Hidroforun parçaçık filtresini söküp donup donmadığını kontrol edin. Hidrofor donmasa bile borunun içinde su donmuş olabilir. Boruların geçtiği kapak altında kalan iyi ısınmayan alanların ısınmasını sağlayın. Umarım çözersiniz. Aklınızda bulunsun don yapan havalarda deponuzun ve borularınızın dona karşı boş olması lazım. Yola çıkacaksanız deponuzu hidrofor vanası kapalı iken yolda %95 e kadar doldurun, kullanacağınız zaman hidrofor vanasını açın. Kullanım bittikten sonra vanayı kapatıp muslukları açık bırakın.
Tesekkurler cevap icin. Donmadigina emindim nerdeyse ve sonucta termiginin bozuldugu anlasildi. Bypass ile idareten bir cozum yarattim suyum geri geldi. Medeniyete donunce bakacagiz temelli olarak.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR