Şanliurfa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DOKTOR63 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,185

Etiketler
Anlatmadığım görülmesi gereken üç mekandan bahsedeyim
1:ulu cami :1600-1700 yaşlarında olduğu tahmin ediliyor sinegog sonra klise sonra cami olmuş bir yapı avlusunda çok eski bir güneş saati var görmenizi tavsiye ederim şehir merkezinde
2:eyyüp peygamber sabır makamı:merkez ilçelerden eyyübiye ilçesinde eyyüp peygamberin hastalıklara sabrettiği yer ve şifa bulduğu kuyu
3:kapaklı pasajı:şehir merkezine yürüme mesafesinde ulu caminin istikametinde çin-hindistan-bengladaj-japonya gibi ülkelerden ihraç edilen elektronik ve el işçiliği ürünlerin satıldığı büyük bir çarşı

151783

151784

12512283 1034875266583698 8055708875179394862 n

Indir 1

Indir

Sanliurfa da kavga 1 gozalti 6172278 o

Çok iyi bir yazı olmuş, elinize sağlık Doktor bey.
Urfa'da doğmuş ama Urfayı hiç görmemiş biri olarak en kısa sürede bir karavan seyahati yapmak niyetindeyim.
Okuyan çocuğum olduğundan temmuz, ağustos ayları uygun bu sene. Ama tavsiye etmiyorsunuz bu ayları yazınızda. Gerçekten dayanılmaz mı olur? Yoksa biraz diş sıkarak üstesinden gelinir mi?
Ayrıca, yazınız böyle bir yolculuk için bir rehber gibi, şimdiden teşekkürler.

Çok iyi bir yazı olmuş, elinize sağlık Doktor bey.
Urfa'da doğmuş ama Urfayı hiç görmemiş biri olarak en kısa sürede bir karavan seyahati yapmak niyetindeyim.
Okuyan çocuğum olduğundan temmuz, ağustos ayları uygun bu sene. Ama tavsiye etmiyorsunuz bu ayları yazınızda. Gerçekten dayanılmaz mı olur? Yoksa biraz diş sıkarak üstesinden gelinir mi?
Ayrıca, yazınız böyle bir yolculuk için bir rehber gibi, şimdiden teşekkürler.
Rica ederim .şimdiden iyi geziler, temmuz ağustos gezilir gezilmez değil çok sıcak oluyor(38-45), geceleri esiyor rahatlatıyor. diğer aylarda daha rahat oluyor.
2019 yılı göbekli tepe yılı kabul edildi en eski yerleşim alanı

Ben de Düzceyi tanıtmayı düşündüm ama gelseniz park yeri olmadığı için geri dönersiniz diye vazgeçtim:smiley:.Hakikaten şu konuyu baştan sona okurken hep bunu düşündüm.karavancılar Düzce ye gelse nerede konaklayabilirler?Şehrin içinde değnekçiler sabahın köründe gelip sizi kovarlar.Şehrin tenha yerleri tinerci balici dolu,hiç mi hiç güvenli değil.Yazın yaylalar silah atmak için çıkan magandalarla dolu,göl ve dere kenarları alkol alıp sapıtanlarla dolu.Ben den size tavsiye Düzceye gelmeyin,gelseniz de kalmayın,günü birlik iki şelale bir mağara gezip dönün derim:(

Ben de Düzceyi tanıtmayı düşündüm ama gelseniz park yeri olmadığı için geri dönersiniz diye vazgeçtim:smiley:.Hakikaten şu konuyu baştan sona okurken hep bunu düşündüm.karavancılar Düzce ye gelse nerede konaklayabilirler?Şehrin içinde değnekçiler sabahın köründe gelip sizi kovarlar.Şehrin tenha yerleri tinerci balici dolu,hiç mi hiç güvenli değil.Yazın yaylalar silah atmak için çıkan magandalarla dolu,göl ve dere kenarları alkol alıp sapıtanlarla dolu.Ben den size tavsiye Düzceye gelmeyin,gelseniz de kalmayın,günü birlik iki şelale bir mağara gezip dönün derim:(
Çok üzüldüm fırsatçılara kötü insanlara fırsat vermemek lazım orayı yaşanılmaz hale getirirler .şikayet ihbar vs

Çok üzüldüm fırsatçılara kötü insanlara fırsat vermemek lazım orayı yaşanılmaz hale getirirler .şikayet ihbar vs
Maalesef aşırı derecede göç aldık.40.000 nüfus on yılda 200.000 e dayandı(mültecilerin sayısı belli değil).Emekli olduğum an buralardan kaçmak niyetindeyim.

Doktor bey ellerinize sağlık çok güzel bir anlatım olmuş.
Nasib,se yaz sonu için o taraflara çekme karavanım,la gezi planlıyorum.
Benim için çok paydalı olacak anlatımınız.

alternatif park 2
şanlıurfa gap vadisi
bu da turgut özal parkına yakın yaz geceleri oldukça karabalık oluyor havanın soğuduğu mevsimlerde tenha tuvalet ve su sorunu olmayan mesire alanı dır
oldukça geniş alana kurulu ,piknik yapmaya elverişli yanından 10-15 metre genişliğinde baraj kanalı geçiyor (ırmak görüntüsü veriyor)
park giriş ücretsiz kırmızı çizilen alanlar otopark
içinde sosyal tesis var yüzme havuzu vs var

Ekli dosyayı görüntüle 505810

Ekli dosyayı görüntüle 505811

Ekli dosyayı görüntüle 505812
merhaba bu alanda gece araçta kalınabiliyor mu ?

şanlıurfa belediyesi duyarlı olmadı karavan park için hiç bir eylem yapmadı .şanlıurfa ya o kadar çok yerli yabancı karavan turistler geliyor .çok gerekli ama yapmadılar. urfaya gelen karavancılar benim yıllar önce önerdiğim müzenin oto parkını kulanıyorlar ..şehir merkezinde avm karşısında fakat gölgelik alanı yok su wc yok
su wc ve gölgelik alan merkezden 5 km uzakta gap vadisi var
iyi gezintiler

Müzenin otoparkı akşam belli bir saatte kapanıyor mu? Zira kapattılar kapıda kaldık diye face'de ileti atanı gördüm.

Park / bahçeler güvenlik anlamında nasıl?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR