Samuraim Artık Daha Güçlü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan afacan886 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,024
Ynt: Samuraim Artık Daha Güçlü

Dehşet olmuş elinize sağlık bir sorum olacak bir samuraiye bu işlemi yapmak neye mal oluyor .

Etiketler

motorun gücü yetiyosa super bende 100 doç şanzımanı var bi denesemmi acaba oda agır devir
şu mayene işini halledelimde hayırlısı bakalımsoguktan anahtar tutulmuyo

lastik hariç bu hale gelmesi ustasından civatasına, yagından contasınına,yapılabilecek hersey 1400 tl yi buldu sanayide çevrem oldugu hallede vede bu işten anladıgım kadarıyla böyle bir hesap çıktı arkadaşlar deydimi derseniz fazlası ile değidi herkezede tavsiye ederim iş makinası kullanamak ne güzel bir duyguymuş ;D ;D ;D

sayın çatlak arkadaşım 100 lük doç sanzımanı ona uyduramzsın hadi uydurdun diyelim çok ama çok tadilat gerekir oda uyacaksa tabi 1300 motor + 5 ileri vites sanzıman + sj 410 arazi sanzımanı + dana 44 wiilys difralsiyelller = 35 inç lastik... bunlar varsa 100 doç sanzımanına gerek yok...

Allah keyif ve sağlıkla binmeyi ve tadını çıkarmayı nasib etsin.pek akıllı bir iş ve deli işi ist da olsaydı kafam a uyan hareketler olurdu.Kalın sağlıl ve selamet ile.

Sn.Tarık kardeş,Birde şu makasları yukarı almanın mantığını ve işciliğini ve de yolunu yordamını kendince anlatırsan iyi olur.Hemde bu yapacak ve yapma niyetinde olan arkadaşlar da faydalanmış olacaklar.yapmak istiyorum fakat kafam karışık.iyi çalışmar dilerim.

mehmet bey iyi dilekleriniz için öncelikle teşekkür ederim daha iyisi sizin olur İNŞALLAH...mehmet bey makasları üste almak hem basit hem maliyeti azdır yaylı sisteme göre gayet uygundur 200 ila 300 maksimum bir maliyeti vardır bunların biraz tornacıya birazı makascıya birazda demirciye verdinmi bitti gitti...maliyet kısmı bitti simdi ise montaj kısmına gelecek olursak makasları diflerden ayırıyoruz sonra makaslarıda aşagı indiriyoruz bunları yaptıktan sonra ön arka makas küpelerini 10 cm uzacak şekilde 1cm kalınlıgında demirden parça kestiriyoruz bunları makas burçları gececek sekilde deliyoruz bunları tornacı yapıyor tabi makinede onun işi,,sonra maksalarınıza kavis veriyoruz istege baglı olarak söylüyorum gereklimi ona siz karar vereceksizniz artık bana sorarsanız vermekte fayda var ama daha çok yükseklik kazandırmak için bu da gerekli..makas kavis işleri bittikten sonra ön arka diflerin üzerine 10 cm uzunlugunda makas genişligini geçmeyecek kadar düz L profil kesitiriyorsunuz ön arka diflerin üzerine kaynayacak ama dikkat edilmesi gerek önemli birsey var yerine kaynak olmadan önce dif açıları çok önemli onu tornacı ile alt bakım ustası arkadaş ortak bir çalışma içinde diflerin açılarını yerinde olduğunu karar verdikten sonra yerine kaynatılacak o dediğim profilleri sonra toplama islemi tersden devam ederek önce makas sonra ön arka difler yerine bağlanarak makasları üstte alınmış olacak yalnız iki sorun çıkacak karşınıza şaftlar uzayacak birde öndeki S uzun rot kolu yapılacak yada uzatılacak artık duruma göre bitmiş halini görünce aradaki değişim sizi saşırtacak binmek bile sıkıntı verecek yeri gelince :D umarım faydası olur yazdıgımın mehmed bey...aslında görsel olarak basit ama biraz tadilat gerekli 2 günde biter hepsi 3. gün binmeye hazır olur...sormak istediğiniz birsey varsa ben burralardayım

koca ayak

CAM018931

Sn.Tarık bey çok teşekür ederim.Bu yazıklarınız gercekten faydalı oldu.Allah razı olsun.sizi takipteyiz.iyi ve sağlıklı çamurlanmalar dilerim,görünüşe bakılırsa çamurdan ziyade kar var.o zaman iyi karlanmalar....

HA birde sıcağı sıcağına bir de teşekür hanesine, bir de teşekür yazalım.

ne demek mehmet bey bende teşekkür ederim ilgi ve alakanız için yardımcı oldum ise ne mutlu bana bu işler yardım alarak görerek olan işler en önemliside maddiyat artı zaman ben yardımlaşmaya hazırım her zaman herkese...evet buralarda kar sezonu var bu şekilde tadını çıkarıyorum bende mehmet bey k.i.b saygılar...

merhaba,
öncelikle sizi tebrik etmem gerek, çok başarılı bir çalışma olmuş. Diff'lerin oranı nedir acaba? Şanzumanı değiştirmeyi düşündünüzmü? Ayrıca, willy diff'leri samurai diff'lerinde ne kadar geniş ? Düz yolda son süratiniz ne oldu acaba?
teşekkür ederim.
gökhan

Gokhan kardes iyi dikeklerin icin tesekkur ederim.yazdiklarina cevap vereyim sanziman degistirmeye gerek duymadim nedeni ise yeterli olusu diger tataftan hangi sanziman uyacak bikmiyorum uysa bile cok tadilat gerekli arti maddiyat sikintisi okurdu benim icin diff genisligi samuraiden 2 cm daha genis okadar. Disli orani 43/8 tam cekis son hizini denemedim acikcasi maglum kar yagiyor deneme sansim olmadi yol itibari ike ama su varki bana hiz lazim olmadigi icin sorun etmem herhalde bana is makinasi lazim agir adimli saglam yuruyen saglam basan o yuzden hiz ikinci planda benim icin sormak istediginiz basak konualr varsa yardimci olurum memnuniyetle

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR