Sakarya'da Kamp Alanı Öneri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tahalotr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,654

tahalotr

İzcilikle başlayan ateş durmasın, artsın.
Yer
Pendik
Web
tahafirinci.tk
Merhabalar

Sakarya ve çevresinde arkadaşlar ile yaylalarda kamp yapmayı düşünüyoruz, rakım yüksek olmasında sıkıntı yok ama yolu asfalt olan yada iyi olan bir yayla var ise öneriye açığız. Şimdiden teşekkür ederiz.

PAMUKOVA TARAFI ERCOVA, İNÖNÜ, ÖKÜZYATAĞI, KAYMAKAMSUYU, KIRANYURT, MEŞRURİYE
GEYVE TARAFI DOĞANCIL, (TEK TAVSİYE EDECEĞİM)
TARAKLI TARAFI KARAGÖL, YANIK, ÇARDACIK, SULTANPINARI, ACELLE
AKYAZI TARAFI KEREMALİ
HENDEK TARAFI DİKMEN
SAPANCA TARAFI KUZUYAYLA, SOĞUCAK
SAKARYA İÇİ POYRAZLAR GÖLÜ
BUNLARI İNCELEYEREK NETTEN BİLGİ ALABİLİRSİN KONUMU BEĞENDİĞİNDE İNCE DETAYLARI BURDAN SORARSIN CEVAP VERİRİM ESEN KAL..

Yolu güzel olan yaylaların en büyük sıkıntısı silah atan maganda tayfası.Yukarıda yazılı yaylaların hemen hepsinde bu sıkıntı var.Hatta yolu en bozuk yayla olan keremali yaylasına bile çıkıyorlar.

AKYAZI TARAFI KEREMALİ
HENDEK TARAFI DİKMEN
BUNLARI İNCELEYEREK NETTEN BİLGİ ALABİLİRSİN KONUMU BEĞENDİĞİNDE İNCE DETAYLARI BURDAN SORARSIN CEVAP VERİRİM ESEN KAL..

Çok teşekkür ederim

AKYAZI TARAFI KEREMALİ
HENDEK TARAFI DİKMEN
Merhaba
Buralara binek araç ile gidilebilir mi yoksa arazi aracı şart mı sizce? Bir kamp planımız var da tek sıkıntımız bu. Yanıtlarsanız sevinirim.
Teşekkürler.

Yolu güzel olan yaylaların en büyük sıkıntısı silah atan maganda tayfası.Yukarıda yazılı yaylaların hemen hepsinde bu sıkıntı var.Hatta yolu en bozuk yayla olan keremali yaylasına bile çıkıyorlar.

Silah atmak neden magandalık oluyor? Ruhsatlı silahımla, devlet tarafından izin verilen yerlerde ben de atış yapıyorum. Atış etkinliği nasıl oluyorda magandalık oluyor anlamış değilim.

Silah atmak neden magandalık oluyor? Ruhsatlı silahımla, devlet tarafından izin verilen yerlerde ben de atış yapıyorum. Atış etkinliği nasıl oluyorda magandalık oluyor anlamış değilim.

Selamlar

Sabah erken vakitlerde atıldığıda oluyor muhtemelen bu durumdan rahatsız olmuşlardır. Söylenilmek istenen budur diye düşünüyorum. Bende akyazıdaki sülüklügöle gittiğim zamanlar bu silah sesleri baya rahatsız edici oluyor. İnsanların bu tarz yerlere gelmelerinin sebebi biraz gürültüden kirli havadan uzaklaşmak aslında. Bu şekilde gelinip silah sesi duymak takdir edersiniz ki rahatsız eder. Devlet tarafından atış yapmaya izin verilen yaylalar yada başka halka açık bi alan var mı veyahut var ise nerde var ben bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla poligonlar var. Poligonları denemek daha rahatsız etmeyici bir çözüm sanırım. Saygılar

Bi kör kurşun bizi bulursa diye korkuyoz işte , hoş görün bizi , kurşun atıcılar .

Yaylalarda silah atmanın devlet tarafından izin verildiğini mi sanıyorsunuz?Siz bunları bilmeden nasıl ruhsat aldınız?İnsanların konakladığı yerlerde atış etkinliği mi olur?

Selamlar

Sabah erken vakitlerde atıldığıda oluyor muhtemelen bu durumdan rahatsız olmuşlardır. Söylenilmek istenen budur diye düşünüyorum. Bende akyazıdaki sülüklügöle gittiğim zamanlar bu silah sesleri baya rahatsız edici oluyor. İnsanların bu tarz yerlere gelmelerinin sebebi biraz gürültüden kirli havadan uzaklaşmak aslında. Bu şekilde gelinip silah sesi duymak takdir edersiniz ki rahatsız eder. Devlet tarafından atış yapmaya izin verilen yaylalar yada başka halka açık bi alan var mı veyahut var ise nerde var ben bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla poligonlar var. Poligonları denemek daha rahatsız etmeyici bir çözüm sanırım. Saygılar
Poligonlarda yivsiz av tüfeği ile tek kurşun fişek atılmasına müsaade edilmiyor maalesef. Rahatsız olma durumlarının oluşmasını anlıyorum. Ben de atış yapanlara anlayış gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu tarz arazilerde bulunan insanlar çeşitli gereksinimlerini karşılamak amacı ile geliyorlar. Dinlenmek, kafa dinlemek vs. olduğu gibi atış yapmakta bunlardan biri. Tehlikeli olabilecek durumlar korkutucu ve rahatsızlık verici olur tabii ki. Ama atış yapan insanların tamamına maganda demek aşağılayıcı olmanın ötesinde, hakaret oluyor, haliyle cevap hakkı doğuyor.
Teşekkür ediyorum

Yaylalarda silah atmanın devlet tarafından izin verildiğini mi sanıyorsunuz?Siz bunları bilmeden nasıl ruhsat aldınız?İnsanların konakladığı yerlerde atış etkinliği mi olur?
Evet, izin verildiğini sanıyorum. Yerleşim alanlarının bitiminden 500m uzaklıktaki alanlar meskun mahal dışı olarak sayılıyor. Yaylalar da takdir edersiniz ki çok geniş, ekseriyetle ormanlık araziler. Dolayısıyla atış alanı bulmak zor olmuyor. Kamp yapmaya giden insanların bazılarının amaçlarından 1 tanesinin atış yapma olması da hak ve özgürlükler kavramının bir öğesi olarak değerlendirilmeli.
Saygılar.

Poligonlarda yivsiz av tüfeği ile tek kurşun fişek atılmasına müsaade edilmiyor maalesef. Rahatsız olma durumlarının oluşmasını anlıyorum. Ben de atış yapanlara anlayış gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu tarz arazilerde bulunan insanlar çeşitli gereksinimlerini karşılamak amacı ile geliyorlar. Dinlenmek, kafa dinlemek vs. olduğu gibi atış yapmakta bunlardan biri. Tehlikeli olabilecek durumlar korkutucu ve rahatsızlık verici olur tabii ki. Ama atış yapan insanların tamamına maganda demek aşağılayıcı olmanın ötesinde, hakaret oluyor, haliyle cevap hakkı doğuyor.
Teşekkür ediyorum

Sizin gibi düşünenlerinde isteklerinin karşılanması lazım tabi ki. Fakat ben başkasını rahatsız ediyorsa bu olayın özgürlüğün dışına çıktığı düşüncesini taşıyorum. “Maganda” kelimesine gelince anlıyorum sizi haklısınızda aslında daha ılımlı bir kelime kullanılabilirdi. Hoşgörüyü elden bırakmama taraftarıyım. Herkesin görüşleri önemlidir. Dediğim gibi poligon işi olmuyorsa kamp alanlarının çok daha uzağında özgürce atış atabilirsiniz. Çünkü insanlar rahatsız olduğu sürece alternatif yerler arıyorlar. Başka yerleri tercih ediyorlar. Böylelikle kısıtlanmış oluyorlar. Kendimi doğru anlatabilmişimdir umarım. Hoşça kalın

Evet, izin verildiğini sanıyorum. Yerleşim alanlarının bitiminden 500m uzaklıktaki alanlar meskun mahal dışı olarak sayılıyor. Yaylalar da takdir edersiniz ki çok geniş, ekseriyetle ormanlık araziler. Dolayısıyla atış alanı bulmak zor olmuyor. Kamp yapmaya giden insanların bazılarının amaçlarından 1 tanesinin atış yapma olması da hak ve özgürlükler kavramının bir öğesi olarak değerlendirilmeli.
Saygılar.
Sanırım jandarma kanunları yanlış biliyor:smiley:https://www.sapanca.com.tr/sapanca-jandarma-dan-yaylada-silah-atanlara-para-cezasi/haberi/669&m=1Bir ikincisi de trabzondan http://arsiv.ntv.com.tr/news/24623.asp

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri