Sağ Arka Tekerden Gelen Ses

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nazifayvazoglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,085

nazifayvazoglu

Canım eşim sevda Ayvazoğlu ❤
Selamlar.2-3 hafta önce 2 çeker yada 4 çekerde yani her iki koşulda da sol arka teker yüke binip sağ arka teker boşa çıktığında dişli sıyırması gibi ses geldi.Bırkaç seferden sonra kesti sebebini anlayamadım.Şimdi yine aynı koşollara getiriyorum aracı ama durum normal.Arıza yok.Durum hakkında bilgi verebilecek olan varsa yorumlarını bekliyorum.

Etiketler
Ynt: Sağ Arka Tekerden Gelen Ses

:smiley: Nazif bey 3 vakte kadar sağ arka aks bilyanız bozulacak desem yüksek oranla tutacak bir tahmin olur. ;) tecrübe ile sabittir.Şuan benim araçda aynı, ses bir geliyor bir gidiyor. Bende bekliyorum..süprizi. ;)

Hakan bey inşallah aks bilyasıdır.Komple armutta bir işlem yapmayalım da.

%80-90 bilya çıkıyor. Bende sizin gibi düşünüyordum :smiley: 2 kez teyid ettim, servisden arkadaşlarda aynı bilgiyi verdiler.

İnşallah Hakan bey.Bu bilya değşimi zor bir yerdemiymiş peki bilginiz varmı.Kolay yerdeyse yolda bırakmasını beklemeden değiştirelim.Zor yerdeyse arıza yapınca biz onu yolda bırakalım. ;D

Ne kaskosu yaşar bey.Bizim kaskomuz sizlersiniz.Sizin verdiğiniz bilgiler dahilinde bile bile yolda kalırsak hem zamanımız hem paramız çok demektir.

Geçen hafta jimny sağ arka bilya değişti 100 tl ye işçilik dahil yapıldı bir daha yaşanırsa usta 80 tl ye malolacağını söyledi.

nazifayvazoglu' Alıntı:
Ne kaskosu yaşar bey.Bizim kaskomuz sizlersiniz.Sizin verdiğiniz bilgiler dahilinde bile bile yolda kalırsak hem zamanımız hem paramız çok demektir.

Nazif Bey ben kesinlikle kaskosuz arabaya binmem. Sattığım 97 model niva da şu an bindiğim 96 model Suzuki X90 da kaskolu. Kimseye de kaskosuz arabaya binmelerini tavsiye etmem. Yolda kalma işi hepimizin başına gelir o ayrı mesele ama ola ki birisi size gelir çarpar ya da önünüze atlar karşı tarafın masrafını sigortanız karşılar ancak sizin masrafınız cebinizden çıkar. Kaskoya yatırılan paranın her seferinde bana daha fazlasıyla geldiğini tecrübe ettiğimden herkese de tavsiye ediyorum (arazideyken hiç yolda kalmadım ya da kaza yapmadım başıma gelirse ne yaparım ya da kaskonun yol yardımı işe yarar mı bilemiyorum :smiley: ).

nazif bey belki de bilyalarda problem vardır.iyi bir usta biliyorum isterseniz tlf no verebilirim

Evet.2 hafta önce de bizim araçta vardı bu sağ arka tekerden gelen ses sonra soldan da gelmeye başladı.aks bilyasıymış.sanayi de 25-30 lira civarı bir o kadarda işçilik alıyorlar.

Söylediklerinizde bire bir doğrusunuz Yaşar bey.Altımızda bulunan araçlar ucuz ama parçaları biraz pahalı.Dediğiniz gibi kaskosuz binmemek lazım.Yalnız bu söylediklerimiz bana göre 1 aracı olanlar için bence.Kasko yardımlaşma sandıgı gibidir.Her araç sahibi kasko bedelini öder ancak bunların içinden kaza yapanlar bu paradan pay alır.Benim 3 tane aracım var.Kasko bedelleri baya yüklü tutuyor.Bende hepsine değilde içinden allah göstermesin kaza yapma durumunda masrafı en çok olacak olan aracıma yaptırıyorum.
yasarergun' Alıntı:
Geçen hafta jimny sağ arka bilya değişti 100 tl ye işçilik dahil yapıldı bir daha yaşanırsa usta 80 tl ye malolacağını söyledi.

Nazif Bey ben kesinlikle kaskosuz arabaya binmem. Sattığım 97 model niva da şu an bindiğim 96 model Suzuki X90 da kaskolu. Kimseye de kaskosuz arabaya binmelerini tavsiye etmem. Yolda kalma işi hepimizin başına gelir o ayrı mesele ama ola ki birisi size gelir çarpar ya da önünüze atlar karşı tarafın masrafını sigortanız karşılar ancak sizin masrafınız cebinizden çıkar. Kaskoya yatırılan paranın her seferinde bana daha fazlasıyla geldiğini tecrübe ettiğimden herkese de tavsiye ediyorum (arazideyken hiç yolda kalmadım ya da kaza yapmadım başıma gelirse ne yaparım ya da kaskonun yol yardımı işe yarar mı bilemiyorum :smiley: ).

Grsl bey rumuzunuzun altına isminizide yazarsanız sizinle diyaloğumuz daha güzel olur diye düşünüyorum.Yeni üyesiniz galiba hoş geldiniz.İyi bir usta biliyorum derken sizde bu sorunu yaşadınızmıda diyorsunuz yoksa ustanıza çok güvendiğiniz içinmi söylüyorsunuz.Birde siz hangi ildensiniz ben Ankaralıyım.Üyelik bilgilerinizi inceledim ama nereli olduğunuzu göremedim.Saygılar.
grsl' Alıntı:
nazif bey belki de bilyalarda problem vardır.iyi bir usta biliyorum isterseniz tlf no verebilirim

adım gürsel abi. evet yeni üyeyim . yok bi abimizin varda suzukisi ordan biliyorum bende ankaradayım. iyi günler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR