Rusyaya Araçla Nasıl Gidili

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan a.kerim tuma Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,449

a.kerim tuma

Yeni Üye
bazı arkadaşlar rusyaya nasıl gidilir çok rahat gidilir pasaport vize alın araç adınıza ise sizden sorun olmaz ama başkasının adına ise mutlaka vekaletname lazım gürcüstanda kapıda gürcüler sigorta yapıyorlar yapın polisle uğrşmayın ikinci rus kapısında araç için bir yılık bir kagıt veririlr başka pıroplem yok kuralara uyun yolar bozuktur dardır ama tılara dikat edin ben krasnodara gitim 06/09/2018de yanı bir ay oldu ordan kırıma gitim çok gezdim gürcüstandan çıktım sıkıntı yok hertürk vatandaşı gitmesini tercih ediyorum harika ülkeler

Etiketler

Gürcistan ve rusya arasındaki sınır kapısı bir dönem kapalıydı,(abhazya özerk cumhuriyeti)
Şu an açık olduğunu ve sorunsuz geçilebildiğini anlıyorum
İyi olmuş

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abazhya kapısı kapalı hala,açilmayacaktırda.Gürcistanda Lars sinir kapısı açıktır.Vizeniz varsa geçişte sıkıntı olmaz, sadece biraz keyfe keder çalışılır.Bu yüzden birazcık bekleyebilirsiniz. Geriye kalan herşey normaldir.Sadece Vladikafkaz dan sonra,özerk bir bölge çıkışı var.Polis çevirmesi fenadır. Ama yollar Rusya tarafında fena değildi 3 sene önce. Şu an daha da iyileşmiş.Gürcistanda yollar dağ yollarıdır.Hızınız ortalama hızları gećemez.Polis 3 yıl önce "mustang" lilerdi Şuan ne haldedirler bilemiyorum.Ama otoban çalışmalarında yok değildi.Zannımca şu an bayağı iyidir.Araba ile gezmeyi seviyorsanız tavsiyemdir Benzin de TRL ile 3,5 tl falandır, yani candır.Benzinle mazot arasında bizdeki gibi fark yok,10-15 kuruş ya var ya yoktur.

всё будет хорошо!

Bilemeyeceğim.Ben 2 sefer kullandım,sadece 1 tanesinde 2,5 saat bekledim.Diğerlerinde 1,5 saati geçmedi

всё будет хорошо!

Pardon.Kusuruma bakmayın,doğru Rusça bilmezseniz zorlar bayağı.Rusçam fena değildir,bunu düşünmeden yazınca abes oldu biraz.

всё будет хорошо!

alanya yani lars kapısında o doldurulması gereken Rusça evrakların İngilizce kopyalarını yanında ancak 60 saniye durabildiğiniz bir turnikede panoya asmışlar.Daha evvelde yazmıştım fonograf makinesini daha evvelden hazırlayıp o evrakların fotoğraflarını çekebilirseniz sonra o resimleri okuyup Rusçalarını belki doldurabilirsiniz.Ben kapının sırasına girip kapıdan geçebilmek için tam 8 saat bekledim.Sıra bana gelip en öne geldiğimde o evrakları doldurup görevliye verdiğimde evraklara bakıp 50 defa yırtıp nyet dedikten sonra yırtılmayı saymaktan vaz geçtim en önde tam ikinci saatin sonunda artık ben ağlamaya başlayınca kendileri doldurdular da Rusya ya giriş yapabildim

Valla tabibim gülebilirsin ama aynen bunları yaşadım.saman kağıdından evrakı sen doldur gümrükçü yırtsın la biteceği yok.Ben evrak doldurmaya girdiğimde ortada masa üstünde evrakın yüksekliği tam bir metreydi.Çünkü ölçtüm kesin biliyorum.her halde en az 500.000 adet filan vardı

Şu belgelerin nasıl doldurulduğunu, resimler üzerinden anlatmak lazım.Gerçi sitede vardı sanırım bir yerlerde.Doğrudur,adamlarda Sovyetler birliğinden kalma bir genişlik var.Pasaportun 1 ayda verildiği,ikametin 10 günde verildiği (biz bu tür işlemler için 1 saat bekleyince söylenmeye başlarız genelde) bir ülkede normal karşılamak lazım birazda.

всё будет хорошо!

sitedeki resimleri olup açıklamalar yapılmış evraklardan başka daha ilave evraklarda vardı.
Rusya ya girmekle iş bitmiyor ki adını benim uydurduğum Birde MUHTAR KAYDI belası var.İmigreyşin kartı mı ne gerçek adı.

Ve bu sınır kapısından Rusların kendisi de şikayetçi.Rüşvetçi polisleriden,2 gün beklenilen sıralarından vs.

всё будет хорошо!

Şöyleki eşim(kendisi Rus "Lipetsk" şehrinden) Türkiye de yaşadıktan sonra, bizde ki durumu anlattığında orada insanların şaşırarak gözlerini kocaman açarak dinlemelerini görmeniz lazimdi Arkadaşımın çocuğu olduğunda Moskova'da Türk nüfus kağıdını elçilikten,Rus doğum kağıdından önce almıştı,şaka gibi! Durum acayip yani.Son olarak ekstra dediğiniz araç ile ilgili kayıt kagitlaridir kesin.Bende Word formatında olacakti hepsi.Son gidişimde evde bilgisayarda doldurup vermiştim,memur neredeyse çerçeveye koyup asacaktı.Bulursam siteye eklerim.Ayrica bir site vardı.Alanya sınırını kameralardan seyredebilirsiniz(gümrüğünde güvenlik kameraları) 30 dk gecikmeli olarak.Biraz uzun oldu kusura bakmayın lütfen

всё будет хорошо!

Rusya vizeyi kaldırsın yine aynı dertleri yaşamaya talibim ama şu an başka derdim var.Gürcistanın yeni uygulamaya koyduğu araç sigortasını yaptırmadan gürcüden çıkınca 100 lari ceza yedim.Hem ceza kagıdını kaybettim hemde şu an edirnedeyim ceza katlanıyor en sonunda hapis cezasıan dönecek bende NAH bir daha gürcüye girecegim bakalım nasıl çözecegim bu konuyu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR