Rusyanın Gaz Firmasının Yeni Arazi Aracı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 4WD Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,182
Ynt: Rusyanın Gaz Firmasının Yeni Arazi Aracı

Bugün dünyanın önde gelen otomotiv firmalarının tasarım ve ürün geliştirme departmanlarının başında biz Türkler varız.Yani imkan verilirse başarı bize çok uzak değil.Biz 50 sene önce %100 yerli otomobil DEVRİM'i yapmıştık; hiçte fena olmamıştı.Fakat otomobil devrimini kaçırdık.Bundan sonra Nano teknolojide gelişip, otomobil üretecilerine kendi nano teknolojimiz ile ürettiğimiz hammaddeleri satmalıyız. Saygılarımı sunuyorum.
İbrahim ÖZPAY

Etiketler

Seyyah 34 Kemal bey eski bir usta olarak bilğinize ihtiyacım var.Ben 1975 404 s unım og benzinliyi dizele çevirmek istiyorum bu konuda önerileriniz ve tavsiyeleriniz neler olur yani hangi dizel motor daha iyi verim verir.Mümkünse önerileriniz, alabilirmiyim lütfen

Terrano 92' Alıntı:
Seyyah 34 Kemal bey eski bir usta olarak bilğinize ihtiyacım var.Ben 1975 404 s unım og benzinliyi dizele çevirmek istiyorum bu konuda önerileriniz ve tavsiyeleriniz neler olur yani hangi dizel motor daha iyi verim verir.Mümkünse önerileriniz, alabilirmiyim lütfen
S.nTerrano 92 Yazınızı özelden yanıtladım.

dünyanın önde gelen hangi otomotiv firmalarının tasarım departmanlarının başında türkler var? merakımdan soruyorum. murat günak' ı biliyorum. peugeot dan mercedes e sonra da VW a geçmişti. başka kimler var?

bu sitenin forumlarında yorum yapan kişilerin ülkemizin ve milletimizin değerlerini sahiplenici tavrını takdir ediyorum.

Dünya bugün emperyalizm sistemi ile yönetiliyor,siz halen o araba bu araba gibi saçma kavramlar üzerinde duruyorsunuz,
sistem sana burada araba yapma imkanı vermez,o imkanı tanımaz, bakın yapamaz demiyorum, o imkanı asla vermez,
japonu almanı fransası abd si,italyanı,iskandinav ülkeleri,
türkiye burda en büyük pazar payı,büyük pasta pay edilir,biz burdan yararlanma imkanı olmaz olamaz,
bağımsız olmayan bir türkiyenin araba yapma gibi bir lüksü yok,böyle bir ihtimal yok,,saygılar

O sistemi thomas friedman'ın "lexus and olive tree" isimli kitabı anlatır. Okuyun o kadar da öcü birşey olmadığını anlarsınız.

bağımsız olmayan bir türkiyenin araba yapma gibi bir lüksü yok

İş dünyasında maharet başkasının tuttuğu iple kuyuya inebilmektir derler (bknz: Vestel'in patronunun sözüdür). Dünyada herkes birbirine bağımlı. Marifet o bağımlılıklar zincirinde kendine bir yer edinebilmek.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.