Range Rover L322 Vogue 3.0 Td6 Merak Edilenler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AŞKINRANCE Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,907

AŞKINRANCE

Ana Kamp
Yer
İSTANBUL
Merhaba
yaklaşık 3,5 senedir 2004 model Range Rover Vogue 3.0 Td6 kullanıyorum ..
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır 'dan yola çıkarak ben ve benim gibi kullanıcılar merak edilenleri bu başlıkta
yanıtlarsa , aracını yeni alanlar, satın almayı düşünenler bir çok sorusuna yanıt bulabilir.

Kullandığımız araçlar hakkında kulaktan dolma bilgilerle yalan yanlış o kadar çok bilgi kirliliği varki en azından bu durumu düzeltmiş oluruz. Direkt kullanan kişiler yanıtlamış olur.

Tabiki bir çoğumuz usta değiliz bildiğimiz kadarı ile tecrübelerimizi paylaşırız .

Etiketler
Örnek soru: Yakıt tüketimi ne kadar ..

Yanıt:
Yaz ve kış dönemine göre tüketim 1 litre fark eder. Bu artış kış şartlarında artar.
yakıt deposu kaç litre alır: 100 litre
Yaz dönemi tüketim ...
uzun yol tüketim 90 km hızı geçmezseniz 7,5 litre yakar.
şehir içi dur kalk trafik : 12 litre
şehir içi karma : 10,5 -- 11 litre
uzun yol : 120 km sabit hız 9 litre

Yukarıda belirttiğim yakıt tüketimi kendi aracım için geçerlidir. Sağlıklı full bakımlı araç için değerlerdir.

Örnek vermek gerekirse; turbo ,enjektör ,egr , emme manifoltu vb. bakımları yapılmış bu konularda sorunu bulunmayan ..... ve max. 10.000 km de tüm filtrreleri , yağları vb periyodik bakımları yapılan araçlar için geçerlidir ...

Son düzenleme:

merhabalar ne tür masraflarla karşılaştınız aracınız size periyodik bakımlardan ayrı bir masraf açtımı ? alırken nelere dikkat ettiniz ? periyodik masraflarınız ne kadar tutuyor?

merhabalar ne tür masraflarla karşılaştınız aracınız size periyodik bakımlardan ayrı bir masraf açtımı ? alırken nelere dikkat ettiniz ? periyodik masraflarınız ne kadar tutuyor?

Merhaba ,
Sorularınızı kendi kişisel tecrübelerimle yanıtlamaya çalışayım..

Alırken nelere dikkat ettiniz: Boya takıntısı yapmadım.. bu araclar zaten 15 yaş üstünde bide siyah veya lacivert koyu tonsa arabanın tavanında kaputunda boya kalmamış vernik yanmış boya yanmış astar çıkmış... satıcı bana diyorki boyasız abi... :smiley: Evet boyasız araba da boya kalmamış . :smiley: çoğu yeri çizik vuruk vs..
tercih meselesi ben bu şekilde bir araca binmem... yada alırsınız 10-15 bin Tl verip birkaç parçasını boyatmak zorunda kalırsınız...
Burada bakılması gereken öncelikle ağır bir kaza bela varmı şaselerde direklerde işlem varmı . Kaputta tavanda temizlik boyası harici işlem macun varmı.. iyi bir exper bunu size hemen söyleyebilir.
Vogue yazan ama gerçekte HSE olan araçlar var buna dikkat edin vogue ve hse bu araçta pakettir. misal vogue pakette arka koltuklarda ısıtma vardır buna bakın.
aracın trim aksamlarına bakın eksik kırık varmı kontrol edin . galerici işi akıllı vida ile sağı solu tutturulmuş araçlara dikkat edin sök tak yapılrken tırnakları kırılmıştır ve malesef akıllı vida sıkılmıştır... Trim parçalarının pahalı olacağını aklınızdan çıkarmayın. Örnek sis farı çerçevesi tanesi orjinal 650.-tl :smiley: plastik bir halka yani.. makul çözümler var tabi alıexpressden yan sanayisini çiftini 300 tl ye almak gibi. Eksik kırık parça varsa önce bi araştırın orjinal--çıkma -- veya yan sanayi. fiyatını sorun..
lastiklerine bakın iyi durumdamı 20 jant için en uygun lastik 275 45 20 adet 1300 tl civarında şuan ..
Frene ani bastığınızda bas çek gibi ön takımdan küt diye bir ses duyuyorsanız muhtemel büyük burçlar gitmiştir. sadece burç değişir çözülür. diğer aksamda başka sorun yoksa tabi.
direksiyonu araç yerinde dururken sağ sol çevrdiğinizde bir sürtme sesi kırt kırt şeklinde duyuyorsanız muhtemel direksiyon kutusunda sorun vardır veya başlamıştır. önce ses orta vadede sonra boşluk oluşacaktır.
Aracın tüm elektronik aksamı çalışıyormu kontrol edin . koltuklar aynalar aırmatik sunroof araç ekranında çalıştırdığınızda arıza uyarısı veriyormu buna bakın örneğin aır suspansıon ınactıve :smiley: veya gearbox neutral :smiley:
sizden önce çalıştırılmış sıcak araca hemen binmeyin veya motor ve şanzıman soğuduğunda bir kez daha kullanın vites geçişlerinde vuruntu sorun vb varmı.. bunlara bakın ... aşırı yüklenme harici normal sürüşte siyah duman varmı buna bakın ..(olası: enjektör-egr-turbo - emme manifoltu komple kurum dolu sorunu belirtisidir ) ..
Boya kaporta kontrolleri harici motor-şanzıman-diferansiyel , alt takım yürüyen aksam kontrollerini mutlaka bu işi bilen land rover özel servislerde detaylı baktırın.
Aracın sahibine bakın :smiley: en önemli faktör ... Bakım geçmişini sorun.. bilmiyorum böyle aldım vb cevap verenlerde çok daha dikkatli olun...
Bide şu konu var .. Son paranızla bu aracı almayın kenarda biraz paranız kalsın .. aynı model bir araç 250 bin tl diğeri 300 bin tl 250 binlik araçta bir sürü sorun var ucuz yollu hallederim diye düşünmeyin .. Eliniz bira tornavida tutmuyorsa sanayi tecrübeniz çevreniz yoksa araştırmayı sevmiyorsanız kesinlikle masrafı olan araçları almayın... 50-60 bin tl fazla verin düzenli bakım geçmişi olan temiz bakımlı titiz birisinden alın aracınızı.. Tercih sebebidir tabi ben sadece uyarıyorum.
Ebay üzerinde parçalar çok ucuz.. evet çok ucuz bu bir ingiliz aracı fakat tertemiz durumda olan ve 10 da bir fiyatına olan o kullanılmış parçayı tr ye getiremessiniz.. Sıfır parçalar e-bay de ucuz evet ucuz ama çoğu göndermez göndersede 100 gbp lik parçaya 60 gbp kargo vb ücret ödersiniz.
Motor 2002-2006 yılları arsında BMW nin M57 kodlu 177 beygir düz altı silindir 3000 cc kullanmaktadır. Bu motor BMW e-39 3.0D ve X5 E-53
3.0 D araçta kullanılmıştır. İşkence edilmediyse Sorunsuz sıkıntısız tek turbolu bir motordur. Parçaları ekonomiktir Çoğu BMW parçacısından temin edebilirsiniz
boş ağırlığı 2600 kg olan aracımızı makul seviyede götürmektedir.

Ne Tür Sorunlarla Karşılaştınız :

aracımı 2018 yılında 230.000 km de aldım şuan 285.000 km de
Benden önceki sahibi duman sorunu nedeni ile yakın zamanda enjektör tamir takımını değiştirmiş ve turboyu iki kez revizyon yaptırmıştı. Araç geçmişi hakkında fazlada bilgiisi yoktu.
Duman sorunu ben alırkende vardı. Buna göre pazarlığımızı yaptık tabi.
Turbo sökülmeye başlanacakken EGR ye giren üst hortumun alttan 2 cm kadar gözle görülmüyor kelepçe nedeni ile veya lastik hortumun eskimesi nedeni ile hava alıyormuş burada usta önemli arıza tecrübesi önemli özetle benden önceki sahibi pes etmişti.
Uzun süre dumanla kullanılınca haliyle tüm sistem tıkanmış EGR , intercol ve EMME Manifoltu temizliği yapıldı
contalar değişti. Üst hortum değişti mis gibi oldu duman filan kalmadı.
takım contalarını orjinal aldım BMW yedek parçacısından turbo hortumunu orjinal olmasada kaliteli bir hortum aldım.
hortum diyip geçmeyin orjinal landrover logolu hortumlar utopik rakamlar olabiliyor .Misal orjinali 1500 tl diyelim en dandik olan 150.- tl iyi kalitede sorunsuz bir yansanayi hortum 400 tl 150 tk lik malıda bu araçlara takmayın.. 1 ay sonra oda yırtılır patlar..
burada parça fazla tutmaz bu işin işçiliği fazladır egr -emme manifoltu temizliği ile ilgili bir kaç video izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız 2 gün uğraşır usta..
Araçta duman varsa yürümeyin çok fazla tüm sistem doluyor en kısa zamanda yaptırın
Trim olarak aldığımda tavan üst sol çıtası eksikti bilerek aldım.. sıfırı utopik rakamdı ..söylememe gerek yok sanırım :smiley: maslakta pert e ayrılan araç üzerinden orjinalini 600.-tl ye altım 2018 ocak... şu an imkansız vermezler o paralara ..
sol arka stop camından su-buhar alıyordu 2018 haziran gibi sıfırını 650 tl ye aldım orj.yan sanayi çok kaliteli halen kullanıyorum sıkıntısız .
Ben titiz birisi olduğum için çok fazla şey yaptım yada yaptırdım çoğu insan ne gerek var veya idare etsin diyebilir tabi.. Bu araçları sevmek gerekli öncelikle...

Ön airmatic körükler değişti ... sorunlu denilen sorun olarak kulaktan dolma bilgilerle bu aracın üstüne yapışan aiırmatıc ve bu aracı sevmemizin en büyük sebebi bu zaten . helezon yaylı olarak üretilseydi belki alıp binmezdim kesinlikle .. sol ön körük şehir içinde patladı o durumda düşük süratle servise kadar gidebilirsiniz merak etmeyin yavaş kullanın dip basık duruma düşüyor. Ben sağ tarafıda değiştirdim nolur nolmaz diye 2018 temmuz ön iki körük 2100 tl
Bi araç alıyorsunuz gelmiş 200-250 bin km ye halen üstünde orjinal körüğü altı üstü lastik bir körük
15 yıl ve üstünde sorunsuz hizmet vermiş bu aracın tabiri caizse amörtisörü bu yani.
araç lifte kaldırıldığında körüğe baksanız zaten anlarsınız veya usta anlar lastiklerdeki çürümeyi aşınmayı.
Land rover bunu ömürlük yapmamış 10-15 yıl hizmet veren parçayıda bi zahmet değiştirin . hangi lastik bu kadar dayanır
10-15 yıl veya 150-200 bin kmde de bir körük değişitirilmesi kronik sorunmudur... sizce...
sonra noldu körük patladı yolda kaldım... kalırsın tabi..
Körük değişiminde alternatifler var.. orjinal alabilirsiniz misal 5000 tl çok kaliteli yan sanayi 1200-1500 tl gibi düşünün körüğün lastiğine bakın misal benim körüğün kauçuk olan lastiği dunlop markaydı sıkıntısız kullanıyorum halen..
Yinede büyük şehirler harici uzun yolda körük patladı diyelim .. bulunduğunuz yere kargo ile körüğü sipariş edip air işi ile uğraşan veya iyi bir mekanikçi değişimi yapabilir. İşçiliği çokda zor bişey değil.

ön-arka fren disklerini balata fişlerini ve balatalı değiştirdim. fiyatlarına bakın orjinal harici pahalı değil takım disk 1000 tl balata 300 tl gibi şu anki fiyatlar .. torna filan gerek yok değmez bide aklınızda bulunsun büyük disklerde torna olmuyor olur diyende yalan söyler hafif ısındığında anında balans yapar direksiyonu tutamassınız.
Orjinal parça almaya gücünüz yetmiyorsa bakım parçalarında ucuz çin malı ürünler kullanmayınız tavsiyem olsun can taşıyoruz sonuçta..
Benim kullandıklarım ; TRW,BOSCH,TEXSTAR,FERODO,DELPHİ,BRİDTPART ,HELLOPAGID vb. araştırdığınızda birçoğunun ingiliz orj.yan sanayi ekipman üreticisi olduğunu görebilirsiniz.
Diğer tavsiyem bi araca bir usta baksın kastım şudur doğru olan yeri bulun araştırın işçilik iyimi fiyatlar uygunmu her sorunda başka yere gitmeyin.
aracın periyodik bakımını max 8-9 bin km de bir yapıyorum yağ yağ filtresi mazot filtresi polen filtresi özelikle turbo havalandırma filtresi mutlaka her bakımda değişmeli. yüksek km araçlarda 8-9 bin km geçmeyin .. sürekli yüksek süratlarde çok sıkıştırmayın bu araçlar keyf aracı zaten ..
sürekli dört çeker mükemmel yol tutuş. salınır ama virajlarda koparamassınız . Spor araba kullanır gibide viraja girmeyiniz :smiley: aracın yüksekliğini unutmayınız...
kullandığınız yağ kaliteli olmalı buna dikkat edin bu kadar yazdım periyodik bakım ne kadar tutar derseniz 1000 tl geçmez. Ben filtreleri bosch marka kullanıyorum. yağ olarak motul 5w30 8,75 litre
el freni balatasını el freni halatlarını değiştirdim. britpart fiyatları uygun.. halatta pas vardı hafif sıkışma başlamıştı keyfekeder değiştirdim.
radyatörde hafif sızıntı vardı yenisi ile değiştirdim.

yağ soğutucu contasından hafif su sızıntısı vardı söküldü temizlendi contası değişti. Motor suyu ve yeşil renk inorganik olmalı antifiriz ve suyu her yıl değiştiririm. zor değil kendisinizde yapabilirsiniz.
Şanzıman filtresini ve yağını değiştirdim. ön viraj demir lastikleri değişti.
sol ön aks bilyası değişti. sol aks körüğü yırtıldı sol-sağ ikisini değiştirdim.
ön takımda rot rotil büyük burçlar rotilli kol bozuldukça değiştirdim.
tavan döşemesinde sarkma nedeni ile tavan döşemesini değiştirdim.
yan basamaklar , kapılarda bulunan alt taraftaki 4 adet bas hoparlör .. 2 tur 4 lastik, koltuk yan bakalitler , deri koltukların bakımı lokal boyanması, iç trim aksamında ufak çizikler onarılması boyanması çoğunu kendim yaptım bu arada ,tüm araç içi aydınlatmaları beyaz renk led ampullerle değiştirdim. Aracıma 10.1 inç tablet uyguladım . arka çakmaklığı çıkarıp usb şarj cihazını taktım. vb aklıma gelen gelmeyen bir çok yer kusursuz ve mükemmel olması için her yere elimi attım ve halende ufak dokunuşlar yapmaya devam ediyorum .
Bu kadar yazdım lafı uzattık :smiley: 55 bin km ve 3,5 yılda yaptıklarım :smiley:

Son düzenleme:

Benden önceki sahibi duman sorunu nedeni ile yakın zamanda enjektör tamir takımını değiştirmiş ve turboyu iki kez revizyon yaptırmıştı. Araç geçmişi hakkında fazlada bilgiisi yoktu.
Turbo sökülmeye başlanacakken EGR ye giren üst hortumun alttan 2 cm kadar gözle görülmüyor kelepçe nedeni ile veya lastik hortumun eskimesi nedeni ile hava alıyormuş burada usta önemli arıza tecrübesi önemli özetle benden önceki sahibi pes etmişti.
Uzun süre dumanla kullanılınca haliyle tüm sistem tıkanmış EGR , intercol ve EMME Manifoltu temizliği yapıldı
takım contalarını orjinal aldım BMW yedek parçacısından turbo hortumunu orjinal olmasada kaliteli bir hortum aldım.
hortum diyip geçmeyin orjinal landrover logolu hortumlar utopik rakamlar olabiliyor .Misal orjinali 1500 tl diyelim en dandik olan 150.- tl iyi kalitede sorunsuz bir yansanayi hortum 400 tl 150 tk lik malıda bu araçlara takmayın.. 1 ay sonra oda yırtılır patlar..
burada parça fazla tutmaz bu işin işçiliği fazladır egr -emme manifoltu temizliği ile ilgili bir kaç video izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız 2 gün uğraşır usta..
Araçta duman varsa yürümeyin çok fazla tüm sistem doluyor en kısa zamanda yaptırın
Trim olarak aldığımda tavan üst sol çıtası eksikti bilerek aldım.. sıfırı utopik rakamdı ..söylememe gerek yok sanırım :smiley: maslakta pert e ayrılan araç üzerinden orjinalini 600.-tl ye altım 2018 ocak... şu an imkansız vermezler o paralara ..
sol arka stop camından su-buhar alıyordu 2018 haziran gibi sıfırını 650 tl ye aldım orj.yan sanayi çok kaliteli halen kullanıyorum sıkıntısız .
Ben titiz birisi olduğum için çok fazla şey yaptım yada yaptırdım çoğu insan ne gerek var veya idare etsin diyebilir tabi.. Bu araçları sevmek gerekli öncelikle...

Ön airmatic körükler değişti ... sorunlu denilen sorun olarak kulaktan dolma bilgilerle bu aracın üstüne yapışan aiırmatıc ve bu aracı sevmemizin en büyük sebebi bu zaten . helezon yaylı olarak üretilseydi belki alıp binmezdim kesinlikle .. sol ön körük şehir içinde patladı o durumda düşük süratle servise kadar gidebilirsiniz merak etmeyin yavaş kullanın dip basık duruma düşüyor. Ben sağ tarafıda değiştirdim nolur nolmaz diye 2018 temmuz ön iki körük 2100 tl
Bi araç alıyorsunuz gelmiş 200-250 bin km ye halen üstünde orjinal körüğü altı üstü lastik bir körük
15 yıl ve üstünde sorunsuz hizmet vermiş bu aracın tabiri caizse amörtisörü bu yani.
araç lifte kaldırıldığında körüğe baksanız zaten anlarsınız veya usta anlar lastiklerdeki çürümeyi aşınmayı.
Land rover bunu ömürlük yapmamış 10-15 yıl hizmet veren parçayıda bi zahmet değiştirin . hangi lastik bu kadar dayanır
10-15 yıl veya 150-200 bin kmde de bir körük değişitirilmesi kronik sorunmudur... sizce...
Körük değişiminde alternatifler var.. orjinal alabilirsiniz misal 5000 tl çok kaliteli yan sanayi 1200-1500 tl gibi düşünün körüğün lastiğine bakın misal benim körüğün kauçuk olan lastiği dunlop markaydı sıkıntısız kullanıyorum halen..
Yinede büyük şehirler harici uzun yolda körük patladı diyelim .. bulunduğunuz yere kargo ile körüğü sipariş edip air işi ile uğraşan veya iyi bir mekanikçi değişimi yapabilir. İşçiliği çokda zor bişey değil.

ön-arka fren disklerini balata fişlerini ve balatalı değiştirdim. fiyatlarına bakın orjinal harici pahalı değil takım disk 1000 tl balata 300 tl gibi şu anki fiyatlar .. torna filan gerek yok değmez bide aklınızda bulunsun büyük disklerde torna olmuyor olur diyende yalan söyler hafif ısındığında anında balans yapar direksiyonu tutamassınız.
Orjinal parça almaya gücünüz yetmiyorsa bakım parçalarında ucuz çin malı ürünler kullanmayınız tavsiyem olsun can taşıyoruz sonuçta..
Benim kullandıklarım ; TRW,BOSCH,TEXSTAR,FERODO,DELPHİ,BRİDTPART ,HELLOPAGID vb. araştırdığınızda birçoğunun ingiliz orj.yan sanayi ekipman üreticisi olduğunu görebilirsiniz.
Diğer tavsiyem bi araca bir usta baksın kastım şudur doğru olan yeri bulun araştırın işçilik iyimi fiyatlar uygunmu her sorunda başka yere gitmeyin.
aracın periyodik bakımını max 8-9 bin km de bir yapıyorum yağ yağ filtresi mazot filtresi polen filtresi özelikle turbo havalandırma filtresi mutlaka her bakımda değişmeli. yüksek km araçlarda 8-9 bin km geçmeyin .. sürekli yüksek süratlarde çok sıkıştırmayın bu araçlar keyf aracı zaten ..
sürekli dört çeker mükemmel yol tutuş. salınır ama virajlarda koparamassınız . Spor araba kullanır gibide viraja girmeyiniz :smiley: aracın yüksekliğini unutmayınız...
kullandığınız yağ kaliteli olmalı buna dikkat edin bu kadar yazdım periyodik bakım ne kadar tutar derseniz 1000 tl geçmez. Ben filtreleri bosch marka kullanıyorum. yağ olarak motul 5w30 8,75 litre
el freni balatasını el freni halatlarını değiştirdim. britpart fiyatları uygun.. halatta pas vardı hafif sıkışma başlamıştı keyfekeder değiştirdim.

yağ soğutucu contasından hafif su sızıntısı vardı söküldü temizlendi contası değişti. Motor suyu ve yeşil renk inorganik olmalı antifiriz ve suyu her yıl değiştiririm. zor değil kendisinizde yapabilirsiniz.
sol ön aks bilyası değişti. sol aks körüğü yırtıldı sol-sağ ikisini değiştirdim.
yan basamaklar , kapılarda bulunan alt taraftaki 4 adet bas hoparlör .. 2 tur 4 lastik, koltuk yan bakalitler , deri koltukların bakımı lokal boyanması, iç trim aksamında ufak çizikler onarılması boyanması çoğunu kendim yaptım bu arada ,tüm araç içi aydınlatmaları beyaz renk led ampullerle değiştirdim. Aracıma 10.1 inç tablet uyguladım . arka çakmaklığı çıkarıp usb şarj cihazını taktım. vb aklıma gelen gelmeyen bir çok yer kusursuz ve mükemmel olması için her yere elimi attım ve halende ufak dokunuşlar yapmaya devam ediyorum .
Bu kadar yazdım lafı uzattık :smiley: 55 bin km ve 3,5 yılda yaptıklarım :smiley:
değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim aklımdaki bir çok şüpheyi yok etti diyebilirim bu yazınız. Bu araçlar hakkında çok fazla hurafe var çok kafa karıştırıyorlar uzun süre kullanan birinden böyle detaylı bir anlatım bakışımı büyük ölçüde değiştirdi. bir ilanda gözüme kestirdim biraz diğerlerinden pahalı ama çok temiz bir araç bu noktada aklıma iki şey geliyor daha ucuz alıp tüm masraflara hazırlıklı olmak mı yoksa temizini mi almak bu noktada emin olamıyorum sizin bu konuda fikriniz nedir çok temiz gözüken diğerlerinden yüzde 15 - 20 daha pahalı bir araç mı yoksa birazdaha sorun çıkarma ihtimali olan daha düşük fiyatlı araçlara mı yönelirdiniz

değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim aklımdaki bir çok şüpheyi yok etti diyebilirim bu yazınız. Bu araçlar hakkında çok fazla hurafe var çok kafa karıştırıyorlar uzun süre kullanan birinden böyle detaylı bir anlatım bakışımı büyük ölçüde değiştirdi. bir ilanda gözüme kestirdim biraz diğerlerinden pahalı ama çok temiz bir araç bu noktada aklıma iki şey geliyor daha ucuz alıp tüm masraflara hazırlıklı olmak mı yoksa temizini mi almak bu noktada emin olamıyorum sizin bu konuda fikriniz nedir çok temiz gözüken diğerlerinden yüzde 15 - 20 daha pahalı bir araç mı yoksa birazdaha sorun çıkarma ihtimali olan daha düşük fiyatlı araçlara mı yönelirdiniz

Merhaba rica ederim. ,
yukarıda az çok bahsetmiştim. Verdiğiniz örnek üzerinden gidersek.. 40-50 bin TL fazla verdiğiniz araç nispeten daha düşük km olmalı 270-280 bin km max gibi. , bakım geçmişi olmalı bakım derken periyodik bakımdan bahsetmiyorum.. Ne yapılmış ne değişmiş bunların bilgisi olmalı düzenli olarak hangi servise gitmiş.. yani 400 bin km deki bir aracada 40 bin tl fazla verilmez. Bunu değerlendirin
Ayrıca daha pahalısı herzaman sorunsuzdur diye bir mantık kurmayalım. Veya düşük km li ama sahibi tarafından kapınının önünde hortumla yıkanmaktan başka bir ilgi alaka servis görmemiş aracıda bakınca sahibi ile konuşunca hemen anlarsınız zaten .. bu tarz araçlarda sıkıntı.. muhtemelen bir çok sorunu idare etsin, benden sonra alan yaptırsın,idare ediyor mantığı ile ertelenmiştir.
İşin özü şuna çıkıyor alacağınız araca çok iyi baktırın İyi bir özel servis size sorunlarla ilgili maliyet çıkarsın satıcı --alıcı bunu kabul ediyorsa fiyattan düşmek dahil bu tarz araçlarıda alabilirsiniz.

Öncelikle Şunu kendinize sorun ; sanayide vakit geçirmekten hoşlanırmısınız, arabanızla uğraşmak birşeyler yapmak sizin için hobimi , El beceriniz varmı ufak tefek sorunları kendiniz halledebilirmirsiniz, Çok azda olsa mekanik,motor yürüyen aksam bilginiz varmı. araştırmayı seviyormusunuz. vb.

Yanıt evet ise ufak tefek masrafı olan fiyatı biraz daha cazip bir araç bakabilirsiniz .. Yanlız.... Motor bitik, şanzıman sorunlu, diferansiyel sorunlu araçlardan uzak durun veya pazarlık esnasında bunu fiyattan düşün satıcı düşmüyorsa almayın. Motor ,şanzıman,diferansiyel bunlar pahalı işler..

Yanıtınız hayır ise :smiley: Max 260 000 km de mümkünse çok güneş görmemiş garaj arabası , düzenli servis bakımlı çok sayıda el değiştirmemiş. Sahibi bilinçli hassas titiz bilgi sahibi içi dışı prıl prıl sorunsuz bir araç bakınız.. bu şartlarda fark zaten 70-80 lere çıkıyor.

Ben olsam ne yapardım; Aracımla ilgili yaptıklarımı az çok paylaşmıştım ne yaptığımı anlamışsınızdır . :smiley:
inşallah gönlünüzdeki aracı bulursunuz..

Son düzenleme:

SELAMLAR 2008 model range rover sport webasto otomatik devreye girer diyorlar ama 2 derecede bile çalışmıyor
webasto servisleri anlamıyor yetkili servise gidiyorsun usta bizde anlamıyoruz kafasına göre çalışıyor diyorlar
bu konuda bilgisi olan veya bu sorunu çözebilecek usta servis yardımı alabilir
miyim

SELAMLAR 2008 model range rover sport webasto otomatik devreye girer diyorlar ama 2 derecede bile çalışmıyor
webasto servisleri anlamıyor yetkili servise gidiyorsun usta bizde anlamıyoruz kafasına göre çalışıyor diyorlar
miyim
Merhaba
bu tarz sorunlar can sıkıcı oluyor malesef . siz elinizden gelen herşeyi yapmışsınız aynı durum zaman zaman bendede oluyor arabamda çalışmayan bişey olmaması gerekli rahatsız oluyorum :smiley:
range rover araçlarda webasto konusu çok bilindik değil. çoğu kullanıcı aracında orjinal webasto olduğunu bile bilmiyor.
Benim size tavsiyem yurtdışı forum sitelerinde bu sorunu arayınız birçok yazı ve video var türkçe ye çevirip bakabilirsiniz.
arama motorunda range rover sport webasto heater veya benzeri yazdığınızda bu sorunla karşılaşan kişilerin çözümleri var. (google translet üzerinden türkçe çevirebilirsiniz ) videolarda altyazı varsa otomatik olarak türkçe çevrilebilir
örnek olarak birkaç tane lınk ekliyorum. ,

RRSPORT.CO.UK • View topic - Diesel Heater

Video: https://www.youtube.com/watch?v=mIs5s7JMsTg

Video: https://www.youtube.com/watch?v=TqpCWdFBJCo

miyim
merhabalar bu araçlarda webasto devreye girmiyor ise bazen servislerde akü sorunu yaşan araçlarda webasto soketi çıkartılarak iptal edilebiliyor. öncelikle webasto soketi takılımı ve sigortaları sağlammı diye bakmak gerekebilr. sigortasını çıkartarak iptal edenlerde var bilginize... ADEM USTA OTOMOTİV Adem Karnuçu 536 287 75 56

Merhabalar yazdıklarınızı keyifle okudum 10.1 tablet işlemini nasıl uyguladınız. Bende böyle bir işlem yapmak istiyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri