Project Gülazer: 38" TSL, D60, D44 Diferansiyel, Doubler, Beadlock ve Fazlası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan moonwalker_arc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,054
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 149,857
Ynt: Project Gülazer: 38" TSL, D60, D44 Diferansiyel, Doubler, Beadlock ve Fazlası

Anti wrap barımız;

IMG 1854

IMG 1856

IMG 1859

Etiketler
Ynt: Project Gülazer: 38" TSL, D60, D44 Diferansiyel, Doubler, Beadlock ve Fazlası

Galatasaraylımısınız yoksa?

dalyan' Alıntı:
Galatasaraylımısınız yoksa?

Tabii ki de bir Trabzonlu olarak Trabzonsporluyum.Ancak alt yürürde sarı kırmızı uyumu çok iyi tuttu, benimde hoşuma gitti.Boru kol vb parçalar sarıya diğer parçalar kırmızıya boyandı.

Şaka bir yanada gerçekten renk uyumu hoş olmuş,
Kolay gelsin.

Ben de çok begendim ;D ;D ;D

Şanzıman altına enine bir kuşak atsaymışsınız sanki daha iyi olabilirmiş. Takılmalara sebep olmasın diyerekmi enine birkuşak atmadınız?

Kollar işe yaradımı? test etme imkanı bulabildinizmi?

Evet kollar işe yaradı mı? ve aynı zamanda ? ne zaman arazi performansını göreceğiz bu delikanlının ;D ;D ;D

boxeralfa' Alıntı:
Şanzıman altına enine bir kuşak atsaymışsınız sanki daha iyi olabilirmiş. Takılmalara sebep olmasın diyerekmi enine birkuşak atmadınız?

Kollar işe yaradımı? test etme imkanı bulabildinizmi?

Enine kuşak atılabilirdi ancak gerek yok, zaten biz kaya off roadu yapmıyoruz.Benim bu kuşakları atmaktaki amacım altına çamur kar biriktiğinde direk şanzımana basıp kastırmasındı.Gerekli görülürse enine bir boru daha atılabilir ya da arasına saç da yapılabilir.

Arka kolu test etme imkanımız daha olmadı dün gece 2 gibi taktık yerine zaten.Tüm işler bitsin testi öyle yapacağız :smiley:

Dün kare kasaların pitman kolunu denedim frezeleri aynı blazer ile.Bugün Taroto'dan +4" yükseltilmiş araçlar için açılı pitman kolu sipariş ettim. Direksiyon sistemini değiştireceğiz.

Direksiyon sistemi değişti.

Direksiyon kutusuna Tar Otodan sipariş ettiğim +4" açılı pitman kolunu taktık.S rotu ve rot borularını iptal ettik.Sağ poryayı delip diş açtık ve sağ tarafa yeni bir deve boynu kestirip büktürdük.Sonuç çok iyi oldu.Direksiyon borusu nerdeyse yere paralel, sistemde hiçbir kasıntı kalmadı.

IMG 1888

IMG 1889 1

IMG 1891

IMG 1892

IMG 1894

Sisteme bir de çift direksiyon amortisörü ilave edecez, bir tanesini yaptık ancak öndeki diferansiyelin üzerinde kalan travers bize engel oldu.Alt tablalar o traverse bağlıydı tabii tablalar çıkınca o travers boşa düştü.Kesip çıkarsak mı çıkarmasak mı çok ikilemde kalmıştık.Konu tekrar gündeme geldi.Traversin bulunduğu nokta çok kritik hem motor takozları orda, direksiyon kutusu orda, amortisör kuleler orda.Tam bir yük merkezi.Ön tarafta iki şase arası vinç tablası var şaseye kaynatılmış arkada da 2. bir travers var.Kessek sıkıntı çıkarmayacak gibi ancak kararsız kaldık.Saat geç olunca bıraktık yarın tekrar düşünecez bakalım ne sonuç çıkar.

Aracı 14 Temmuzdaki Ardeşen yarışlarına yetiştirmeye çalışıyorum, biraz zor gibi gözüküyor ancak bittiği kadarıyla gidecez herhalde.

o parçayı keserseniz kesin olarak aracın mukavemeti zayıflar bence kesmeyin

Bugün erkan aracın yanına gittiğimde şaseyi kesilmiş yerde gördüm, pekte konuşup tartışacak birşey kalmamıştı :smiley: neyse her işte bir hayır vardır.Güzel temiz gözüktü şimdi altı :smiley:)

2 tane direksiyon amortisörü taktık bugün biri rot borusundan diferansiyele, diğerini de direksiyon kutusundan çıkan borudan şaseye olacak şekilde.Direksiyon sistemi sonunda içime sindi, çok da güzel oldu.

Bugün gülazeri dışarı çıkarıp 1-2 tur attım herşey çok iyi gözüküyor.Bir de artikülasyon testi yaptık, daha aracı tanımadığım için biraz temkinliydim zira zaten yanal eğimden korkarım.

IMG 1898

IMG 1899

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri