Portatif Jeneratör Alacaklar: Dikkat!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trek71 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,906
Peki dostlar; şöyle 3.5KVA gibi bir benzinli jeneratör alayım bugün. Atarım pickup'ın arkasına..40kg'luk invertör olmayan klasik tiplerden.
Hangi marka almak lazım? Yarın kampa gidiyorum; bugünden halledeyim.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Sevgili dostlar merhabalar;

2.el Honda EU20i jeneratör var satılık, bakmaya gitmeyi planlıyorum, çalıştırıp test de edeyim istiyorum, ne tür bir test yapmalıyım? Yanımda bir kaç elektrikli yüksek watlı alıcı götürüp bir grup priz üzerinde denesem nasıl olur?
Jeneratörün özellikleri arasındas otomatik yük kontrolu gibi bir detay da var.. bu yükteyken yük kalkınca devri otomatik düşürüyor yük alınca tekrar devri yükseltiyor gibi bir şey mi?
Tecrübeli dostlar yardımlarınızı rica ediyorum lütfen.
Teşekkür ederim

Aynen öyle bir şeydir. Jeneratörü çalıştırın ve 2-3 dakika ısınmasını bekleyin. Sonra yükü 300W - 700W - 1000W - 1300W- 1700W şeklinde maksimuma kadar çıkartın. Maksimum güçte 5 dakika falan çalıştırın. Sorun yoksa iyidir.
Bir de jeneratörün üzerinde toplam kaç saat çalıştığını gösteren bir saat olur. Ona da bakmak lazım.

Aynen öyle bir şeydir. Jeneratörü çalıştırın ve 2-3 dakika ısınmasını bekleyin. Sonra yükü 300W - 700W - 1000W - 1300W- 1700W şeklinde maksimuma kadar çıkartın. Maksimum güçte 5 dakika falan çalıştırın. Sorun yoksa iyidir.
Bir de jeneratörün üzerinde toplam kaç saat çalıştığını gösteren bir saat olur. Ona da bakmak lazım.

Teşekkür ederim, kademeli yükü artan ısıtıcı gibi bir alıcı bulmalı

Kontrol kartını niye tamir etmek yerine değiştiriyorlar. Bence kontrol kartının tamir olabilmesi lazım. Servise tamirini nerede yaptırabileceğinizi öğrenin derim. Samimi iseler kendileri yapmıyorlarsa da yapan yeri bilirler.
Kontrol kartında kullanılan kalitesiz malzeme yerine kaliteli ürün Montajlanarak kullanılabilir hâle getirilebilinir. Ama elde malzeme varsa. Bunların çoğunun çöp olmasının sebebi entegre devrelerinin yanmasından ve tekrar programlanamadigindan olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar konuyu hortlatmak adına AKSA şimdi ürünün ismini değiştirmiş AAP2200i yapmış kalitede iyileştime yapmışmı bilen varmı? 4300 tl çok cazip duruyor.

Arkadaşlar konuyu hortlatmak adına AKSA şimdi ürünün ismini değiştirmiş AAP2200i yapmış kalitede iyileştime yapmışmı bilen varmı? 4300 tl çok cazip duruyor.
Merhaba
Verecek cevabım olmadığından soruya yanıt niteliğinde değil fakat en azından 5 yıl sonra tekrar canlanan bu konuda internette satıcı dışında birilerinin birşeyler paylaşmasından memnun olduğumu dile getirip, bahsettiğiniz ürünü almasnız durumunda deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ederim : )
Ben de çadırımda kullanmak üzere 1000-1500 lük küçük bir şey bakıyorum. Honda evet iyidir fakat ben yılda 2-3 defa toplamda 9-10 gün kullanmak için ciddi bütçe ayırmak istemiyorum. Attlas , Kama , Palmera gibi ucuz ürün alsam, sadece telefonları şarz edip, 1-2 küçük ampul bağlayacağım aydınlatma için hepsi bu. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim :smiley:

Merhaba
Verecek cevabım olmadığından soruya yanıt niteliğinde değil fakat en azından 5 yıl sonra tekrar canlanan bu konuda internette satıcı dışında birilerinin birşeyler paylaşmasından memnun olduğumu dile getirip, bahsettiğiniz ürünü almasnız durumunda deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ederim : )
Ben de çadırımda kullanmak üzere 1000-1500 lük küçük bir şey bakıyorum. Honda evet iyidir fakat ben yılda 2-3 defa toplamda 9-10 gün kullanmak için ciddi bütçe ayırmak istemiyorum. Attlas , Kama , Palmera gibi ucuz ürün alsam, sadece telefonları şarz edip, 1-2 küçük ampul bağlayacağım aydınlatma için hepsi bu. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim :smiley:

Bu kadar az bir tüketim için, güneş paneli ve akü sistemini düşünmemizi öneririm. Hem enerjide süreklilik sağlar ( jenaratörü sürekli çalıştıramayacagınızı düşünürsek)
hemde jeneratörün dırdırını çekmek zorunda kalmazsınız. Benzin ikmalide cabası.

Bu kadar az bir tüketim için, güneş paneli ve akü sistemini düşünmemizi öneririm. Hem enerjide süreklilik sağlar ( jenaratörü sürekli çalıştıramayacagınızı düşünürsek)
hemde jeneratörün dırdırını çekmek zorunda kalmazsınız. Benzin ikmalide cabası.
Jeneratör dırdırı karavan klimasının çalışması gerektiği durumlarda çekmek zorunda kalacağız ,ihtiyaca binaen.

.
Karavanda en az bir mevsim jeneratör + klima deneyimi olanımız var mı ?
Geçen sene aldığım karavanda daha önceden kullanılmış. Klimayı benden önceki sahibi sökmüş ben de jeneratörünü söktüm. Bir yığın gereksiz kalın kabloyu da iptal edilerek söktük. Bendeki deneyim bu oldu. :yum:

.
Karavanda en az bir mevsim jeneratör + klima deneyimi olanımız var mı ?
Yaklaşık 7-8 bin Euro harcarsanız kullanılacak sessiz, dizel motorlu , 1500-3000 d.dak arası çalışabilen, sürekli mıknatısllı alternatörü olan ürünler var. Dünya turu yapan kamyon karavanlarda 5 kW çıkışı olanları gördüm. Hallerinden memnundular. Güneş panelleri de vardı. Acil durumlarda akü biterse ve klima gereksinimi olduğunda kullandıklarını söylemişlerdi. Hem yangın tehlikesi, hem uzun süre çalışamamaları yüzünden benzinli jeneratörlerle olacak iş değil. Standart dizel jeneratörlerle de sesten durulmaz.

.
Kaideyi bozmayan istisnaları pek kast etmemiştim aslında Teoman bey. Onlar zaten kampinglere girmedikleri gibi bazılarının yarım ton su deposu bile var biliyorsunuz. Bize göre bir çeşit parelel evren onlarınki..
Diğer taraftan bu kadar senedir ancak bir tanesine rastlamasam da klimasını jeneratörüyle kullanan normal karavancılar olduğunu forumlarda okuyorum. O yüzden acaba bizde de var mıdır diye sormak istemiştim..

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri