Pirikamp Yollarda (ve Kamplarda) 2020

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,136
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 335,304

Arkadaşlar,
Bir kampçı olarak iyi bir insan olmaya çalışıyorum.
Hassas, sevecen ve iyi niyetli olduğum için,
Değmeyecek insanlar tarafından çirkin şeylerle suçlandım.
Acaba kaba saba, anlayışsız ve ağzıbozuk bir insan olarak mı beni seveceklerdi?
Benden ne istediklerini bir türlü anlamadım bazılarının.
İstediğim gibi olabilirim, kime ne?
Bu hayat benim.

Benim kafama göre,
İnsanların en kalitelileri,
Bir kadife kumaşı gibi
yumuşak ve ağırbaşlı olanlardır.
Ben çevremde böyle insanlar görmek istiyorum.
Ayrıca okuyan insanları seviyorum.
Bana bir şeyler takıp takıştıracağınıza
insani anlamda,
kendi kalitenizi arttırın.

Allah izin verirse daha yapacağım çok kamplar,
Gideceğim çok yollar var.
Sizler de takip ederseniz.
Kimsenin kimseye nasıl karışamayacağını,
görür öğrenirsiniz arkadaşlar...

Hocam size ekmek tarifi veriyim, 200 ml kaynar su, 1 bardak soğuk yoğurt. Bu karışımla ılık ayran yapılır. Sonra içine 1 tatlı kaşığı şeker, 1 çorba kaşığı kuru maya atılır. Karıştırıp 5 dakika beklenir. Biraz tuz atip yarım kilo un yavaş yavaş eklenir.
Not: maya ılık ayrana atılır. Tuz ise maya atıldıktan 5 dakika sonra .
Islak hamur 8 eşit parçaya bölünür.
50C fırında 30 dk bekleniyor.
Sonra 180C de fırın.
Yumuşacık sandviç ekmeği yapabilirsiniz.

Hocam size ekmek tarifi veriyim, 200 ml kaynar su, 1 bardak soğuk yoğurt. Bu karışımla ılık ayran yapılır. Sonra içine 1 tatlı kaşığı şeker, 1 çorba kaşığı kuru maya atılır. Karıştırıp 5 dakika beklenir. Biraz tuz atip yarım kilo un yavaş yavaş eklenir.
Not: maya ılık ayrana atılır. Tuz ise maya atıldıktan 5 dakika sonra .
Islak hamur 8 eşit parçaya bölünür.
50C fırında 30 dk bekleniyor.
Sonra 180C de fırın.
Yumuşacık sandviç ekmeği yapabilirsiniz.
Çok teşekkürler. Bu tarifi deneyeceğim inşallah.

Arkadaşlar,
Doğan Cüceloğlu'nun Savaşçı'sını üniversite yıllarında okumuştum. Şimdilerde bu kitabı yeniden okumak istediğim için tekrar istek listeme ekledim. Özellikle öğretmen arkadaşlar olmak üzere herkese Savaşçı'yı okumalarını tavsiye ederim. Çok güzel bir kitaptır.

Bahsettiğim kitaptan bir alıntı:
"Seni diğerlerinden farksız yapmaya,bütün gücüyle gece gündüz çalışan dünyada,kendin olarak kalabilmek,dünyanın en zor savaşını vermek demektir. Bu savaş bir başladı mı,artık hiç bitmez!..."

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR