Pirikamp Yollarda (ve Kamplarda) 2020

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,136
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 337,882
Taşınabilirim ama evimi de çok seviyorum. Bilmiyorum ki zaman ne gösterir. Şimdiki durumdan da rahatsız değiliz. Belki yaza Gölbaşı'ya taşınırım.

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gene kampıma geldim ve ciau bella'yı Volkan Konak'tan dinliyorum. Ve işte böylece benim küçük devrimim gerçekleşmiş oluyor. Ben büyük devrimlerin peşinde değilim. Kendi devrimlerim bana fazlasıyla yetiyor...

Parayı fazla önemsemeden bir hayat yaşadım. Babam hastalanınca paranın önemli olabileceğini ve gerçekten bazı şeyleri çözebileceğini öğrendim. Ama akabinde yine parasız hayatıma geri döndüm. Bazı abiler kendini parasıyla farklı görüyor. Onların insanlığı o kadar. Biz onlardan değiliz. Biz kampçıyız. İnsanlardan rahatsız olan tiplerden değiliz. Böyle bir tipseniz hiçbir yerde mutlu olamazsınız. Dünya size dar gelir. İnsanları sevmeye çalışın. En azından bunu deneyin. Benim para ile ilişkim çok sıkıfıkı değil. Bu yüzden Avrupa gezileri gibi pahalı eylemlere girmiyorum. Beni mutlu eden yerlerde mutlu olmaya çalışıyorum. Birtakım insanlar bizi dışlıyor biliyorum ama umrumda değil. Hiç kimse meseleyi onlar gibi anlamaya ve bu hobiyi onlar gibi yaşamaya mecbur değil. Biz de varız. Buradayız... Belki de kampçılık yeni bir viraj alacak. Belki karavanların artması zaman içerisinde kampinglerin de artmasını getirir. Bizlerin daha çok seçeneği olur belki... Biz yurtiçi kampçısıyız. Kamp yapabileceğimiz yerlerin çeşitlenmesini diliyoruz. Ama insanlar da buralara ilgi göstermeli, talep artmalı. Dağın başında atıl yatırımlar olarak boş kalmamalı yerlerimiz. Bursa'daki Misi kamp Eray Bey ile güzel bir atılım yaptı. Aynısını Kayseri'den, Maraş'tan, Gaziantep'ten, Sivas'tan, Elazığ'dan Eskişehir'den bekliyoruz. Bu altyapının oluşması için gerekli talebin artacağını ümit etmekteyim.

Samsun'a gittiğimizde bir yerimiz olduğu gibi, Gaziantep' e gittiğimizde de bir yerimiz olmalı. Her şehirde bir kamping olmalı mutlaka...

Ulaşana ciddi para ödüyorsun.Eryamandaki sitelerde park eden karavan çok
Ben burada kalıyorum da ve önemli bir hizmet alıyorum. Bazı zamanlar gelip keyfimi yaşıyorum. Bedelini de ödüyorum. Okul açıkken haftaiçleri karavanımda yaşıyorum. Benim burada aldığım keyifi bir sitenin otoparkında almam mümkün değil. Gölbaşına taşınırsam ancak o zaman karavanımı çeker başka yere park ederim. Ama bu kamp yapmak olmaz, park etmek olur.

Ben burada kalıyorum da ve önemli bir hizmet alıyorum. Bazı zamanlar gelip keyfimi yaşıyorum. Bedelini de ödüyorum. Okul açıkken haftaiçleri karavanımda yaşıyorum. Benim burada aldığım keyifi bir sitenin otoparkında almam mümkün değil. Gölbaşına taşınırsam ancak o zaman karavanımı çeker başka yere park ederim. Ama bu kamp yapmak olmaz, park etmek olur.

Sanki bir ara yer arıyordun gibi gelmişti ona istinaden yazdım Yücel Hocam ,
Nasıl mutlu oluyorsan öyle yap bencede

İyi akşamlar... 92a67f1a526f15c4406915b1073b143b

Sanki bir ara yer arıyordun gibi gelmişti ona istinaden yazdım Yücel Hocam ,
Nasıl mutlu oluyorsan öyle yap bencede
Karagedik'te bir yer aradım. Belki kendime özel kamp yeri yaparım. Hobi bahçelerine de bakıyorum. Seçenek çok ama bunların hiçbirisi Ulaşan gibi konforlu olmaz. En güzel çözüm ulaşan ama sizin de dediğiniz gibi buna da çok para veriliyor.

Arkadaşlar,
Ben kamp yerlerini paramı almaya çalışan düşmanlar olarak görmüyorum. Bana göre kamp yerleri benim rahat etmem için açılmış çeşitli işletmeler. Nasıl ki karavan veya otomobil veya çadır bu işin yapılması için bir enstürimansa, uygun, olması gerektiği gibi olan kamp yeri de benim için bir enstüriman. Bu yüzden ben zaten kamp yerine gittiğim ve kendimi orada rahat hissettiğim için bu karavancılığı yapıyorum. Kamp yerine girmiyorum demek benim için bakkaldan alış veriş yapmıyorum. Bundan sonra ekmek almıyorum demek gibi olur. Benim zevkim de böyle...

Son düzenleme:

Benim ilk karavanım 2010 yılında yaptığım Çelebimdir. Bu karavana benim yüz bin liralık karavanım demiş idim. Gençlik işte övünme budalalığı şimdi olsa demezdim. Şimdi olsa bir karavana bu kadar çok emek harcamazdım. İşi ustasına bırakır, bedelini öder karavanı satın almaya bakardım. Şimdi olsa daha az cefa çeker daha çok sefa sürerdim. Bana göre her karavan bir mutluluk 25 bine de mutluluk var, 300 bine de. Bu işin sonu da yok. Biz kendi gücümüzce yaşayıp gideceğiz işte herkes gibi. Övünme budalası değilimdir. Karavanıma yüz binlik karavanım dememin nedenleri vardır. Ama bunun da hiçbir önemi yok. ister yüz binlik karavan deyin ister beş yüz binlik bundan bir şey çıkmaz. Güzel bir karavan yaptım diye kendimi bi mok zannetmişim zamanında... Ama olsun onu yaparak çok şey öğrendim ben. Belki bir gün yine karavan yaparım. Ama bu bir challange idi benim için, Karavan yapmıyor, Dünya'ya meydan okuyordum ben. Anlamsız anlamsız işler işte... Yine de hiç kimsenin aynısına sahip olmadığı bir karavana sahip olmak güzel bir şeydi. O duyguyu da tattım hayatta...

Yaptığım şeylerden pişman değilim. Ama belki bu deneyimler genç insanlara da bir fikir verir diye paylaşıyorum. Benim karavanımı ÇELEBİ olarak aratıp bulabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar,
Bugün de karavanımda uyanıp sonra eve geldim.
Yasağı evde geçireceğim.
Markete gidip öteberi alacağım.
Kamp yaptım ve havamı değiştirdim.
İşte bu kadar bile önemli bir şeydir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR