Pilli Gaz Alarm Dedektör Sistemleri Nereden Temin Edilir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dogadostu-ayvalik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,845
E-ticaret sitelerinde araştırmama rağmen pilli LPG dedektör bulamıyorum. Hep 220V modelleri var.
Karavanda kullanabilmek için pilli model dedektör tavsiye edebilir misiniz?

Etiketler
E-ticaret sitelerinde araştırmama rağmen pilli LPG dedektör bulamıyorum. Hep 220V modelleri var.
Ben n11'den itek marka 12 voltla çalışanını aldım ama henüz monte etmedim. Lpg dedektörlerini güvenlik riski açısından pilli yapmıyorlarmış.

pilli olan var onu tamirciler kullanıyor , karavan da da kullanıma uygun değil, boşuna aramayın pillisini ben de bulamadım .
12 volt olanı alıp yaşam aküye veya solar şarjın ampül çıkışına bağlayın , sarfiyatı çok değil 1.5 watt

n11.com'dan Sismik GaSis-M Karavan | Yat | Tekne Gaz Alarm Cihazı | 12-24 V seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

pilli olan var onu tamirciler kullanıyor , karavan da da kullanıma uygun değil, boşuna aramayın pillisini ben de bulamadım .
12 volt olanı alıp yaşam aküye veya solar şarjın ampül çıkışına bağlayın , sarfiyatı çok değil 1.5 watt

n11.com'dan Sismik GaSis-M Karavan | Yat | Tekne Gaz Alarm Cihazı | 12-24 V seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Süleyman Bey, linkte cihaz için 2,5 W yazıyor. :smiley: 24 saatte sarfettiği elektrik 4,99 Amper olur. 100 Ah bir aküyü 10 günde boșaltır (akü kapasitesinin yarısını kullanıyorsak). Devreye bir elektrik düğmesi koyarak karavanı kullanmadığımız günlerde kapatmakta fayda var.

Elektrik dgmesi

Sismik GaSis-M Karavan | Yat | Tekne Gaz Alarm Cihazı | 12-24 V Fiyatları ve Özellikleri

Ayrıca karavanda güvenli bir gaz sistemi için, özellikle karavanlarını yeni yapanların așağıdaki linkin ilk paylașımında olan ekli dosyadaki çok önemli bilgileri okumalarında fayda var.

Karavanda Gaz Sistemi Kuran ve Kullananların Dikkat Etmesi Gereken Bazı Noktalar

Son düzenleme:

Süleyman Bey, linkte cihaz için 2,5 W yazıyor. :smiley: 24 saatte sarfettiği elektrik 4,99 Amper olur. 100 Ah bir aküyü 10 günde boșaltır (akü kapasitesinin yarısını kullanıyorsak). Devreye bir elektrik düğmesi koyarak karavanı kullanmadığımız günlerde kapatmakta fayda var.

Hüseyin bey, gaz dedektörüne anahtar devresi eklendiğinde "hafıza-i beşer,nisyan ile malüldür" sözü gereği ;unutkanlık sonucu dedektörün anahtarını tekrar "on " konumuna alınmaması daha riskli durum yaşatma ihtimali var.
Bu nedenle güvenlik sistemlerinde araya anahtar kullanılmamalıdır.

Giden can değil,elektrik sarfiyatı olsun.

Hüseyin bey, gaz dedektörüne anahtar devresi eklendiğinde "hafıza-i beşer,nisyan ile malüldür" sözü gereği ;unutkanlık sonucu dedektörün anahtarını tekrar "on " konumuna alınmaması daha riskli durum yaşatma ihtimali var.
Bu nedenle güvenlik sistemlerinde araya anahtar kullanılmamalıdır.

Giden can değil,elektrik sarfiyatı olsun.

Orhan Bey can konusunda haklısınız. Belki şöyle bir orta noktada buluşabiliriz. :smiley:Yola çıkmadan önce ve akşam yatarken tüpün üzerindeki vanadan gazı kapatmayı alışkanlık edindim. Vanayı açarken görülecek şekilde „dedektörü aç“ yazarsak sorun çözülür sanıyorum.:smiley:

Elektrik cihazlarının beklerken sarfettikleri elektriği önlemek için bir kaç yerde böyle bir anahtar devresi kullanıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR