Pathfinder Kullanıcıları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Likya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 94
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,777

Likya

Ana Kamp
Merhaba ben bir yıldır 2008 model pathfinder kullanıyorum aracı alırken sitelerde çok bir bilgi veya açıklayıcı destekleyici konular bulamadım. Buradan kullanıcı arkadaşlar varsa bu aracları almak isteyen arkadaşlara bilgi vermek adına bildiğimiz konuları yazmayı öneriyorum bizler içince çok etkili olacaktır konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan bilgi paylaşımı rica ediyorum.
Benim aracın 2008 2.5 dizel 214 binde motoruyla ilgili bir sıkıntım yok motor aksamı navarayla neredeyse aynı o sebepten motorla alakalı parca bulmakta sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum bazı ufak parçalar ellerinde olmuyor onu da aliexpress den sipariş veriyorum geliyor
Yakıt olarak biraz fazla yakıyor gibi ama kasa ağırlığına göre o da normal tabi şuan benim aracın ortalama 75 kuruş gibi yakıyor

Aracın içi bir çok suv dan daha geniş çok rahat 7 yetişkin araca bine biliyorsunuz benim için en büyük özelliklerinden birisi araç arka koltuklar yattığı zaman çok düz bir zemin oluyor ve oraya decathlondan aldığım iki kişilik şişme yatağı koyabiliyorum yani kamp yaparken çok iş görüyor çok geniş bir araç tavana sepet de koydurdum bu sayede kamp esnasında eşyaları sepete koyabiliyorsun çok iş görüyor
Lastiklerini yeni degiştirdim bf Goodrich aldım 4 tanesine 3500 lira verdim ama aracın bütün görüntüsünü değiştirdi çok sık duruyor ha arazide ve karda deneme şansım şuan olmadı ama eminim ki iş görecektir
Yakıtla alakalı birşey daha eklemek istiyorum araç 4x4 geçtiği zaman çok fazla yakıyor 4 modu var
4x2, otomatik 4x4 ,sürekli 4x4 , bide ağır arazi şartları için aracın low 4x4 özelliği var
Bu aracı almadan önce baktığım araçlarda iç aksamdan çok ses geliyordu beni çok rahatsız etmişti bu aracın direksiyon simiti derisini birebir değiştiren bir yer buldum esenyurtta ayni orijinal gibi değiştirdin ve vites topuzuyla beraber 150 lira aldılar çok iyi bi ara resmini eklerim mutlaka alacak arkadaşların ihtiyacı olacaktır
Aklıma gelen diğer konuları arar arar eklerim iyi günler

Aracın resmi

20171227 205233

Selamlar ben de yaklaşık bir ay önce 2006 model Nissan Pathfinder aldım. Çok memnunum.

Hocam iyi günler. Benim aracın kullanıcı el kitabı yok. Pek çok konuda sıkıntı yaşıyorum. İnternette de bulamadım. Sizdekini alıp fotokopi ile çoğaltma imkanım var mı. Veya tavsiye edebileceğiniz link vs. yer var mı?

Bir de siz bakımları nerde yaptırıyorsunuz.
Triger seti, ön arka diferansiyel yağydeğişimi yaptırdınız mı? Yaptırdıysanız ne kadar tuttu ve nerede yaptırdınız.

Aracın içi bir çok suv dan daha geniş çok rahat 7 yetişkin araca bine biliyorsunuz benim için en büyük özelliklerinden birisi araç arka koltuklar yattığı zaman çok düz bir zemin oluyor ve oraya decathlondan aldığım iki kişilik şişme yatağı koyabiliyorum yani kamp yaparken çok iş görüyor çok geniş bir araç tavana sepet de koydurdum bu sayede kamp esnasında eşyaları sepete koyabiliyorsun çok iş görüyor
Lastiklerini yeni degiştirdim bf Goodrich aldım 4 tanesine 3500 lira verdim ama aracın bütün görüntüsünü değiştirdi çok sık duruyor ha arazide ve karda deneme şansım şuan olmadı ama eminim ki iş görecektir
Yakıtla alakalı birşey daha eklemek istiyorum araç 4x4 geçtiği zaman çok fazla yakıyor 4 modu var
4x2, otomatik 4x4 ,sürekli 4x4 , bide ağır arazi şartları için aracın low 4x4 özelliği var
Bu aracı almadan önce baktığım araçlarda iç aksamdan çok ses geliyordu beni çok rahatsız etmişti bu aracın direksiyon simiti derisini birebir değiştiren bir yer buldum esenyurtta ayni orijinal gibi değiştirdin ve vites topuzuyla beraber 150 lira aldılar çok iyi bi ara resmini eklerim mutlaka alacak arkadaşların ihtiyacı olacaktır
Aklıma gelen diğer konuları arar arar eklerim iyi günler

Hocam iyi günler. Yakıttan şikayet etmişsiniz. Aynı sorunu ben de yaşadım. Enjektör memelerini değiştirdim ve inanamayacağınız kadar sarfiyat düştü (4x2 kullanımda 8.5 lt ortalama- 4x4 te ise 10 lt ortalama) . Bu araçların enjektör ömrü max. 200.000 km . Ayrıca motor zincirli. Triger bakımı gerektirmez.

Birde 200.000 i geçmişsiniz madem aracınızın arka teker tablalarını kontrol ettirin. Zira alt rotiller boşluk yapıyor ve rot balansçılar anlayamıyorlar. Araç yolda çalkalanıyor. Ben çok uğraştım ve çareyi arka tablaları değiştirmekte buldum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR