Oryantiring Nedir? (Çeşitli Kaynaklardan Tanımlamalar)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 40,281
Ynt: Orienteering Nedir? akademik kaynaklar

selamlar arkadaslar
orienteering ile ilgili bir cok bilgiyi teker teker bu sayfalara eklemektense bir kac kaynagi onerip temel bir kac eserede sahip olmanizi saglayabilirim.
birincisi benim 2008'de yazmis oldugum master tezim
"Oryantiring sporunda kent içi organizasyonlar üzerine bir inceleme" 260 sayfa

ikinciside Ferhan arkadasimin calismasi olan
"Oryantiring uygulamalarının ilköğretim programlarındaki fonksiyonelliği" biraz daha teknik bir calisma olan master tezi

bunlar haricinde bir kac master tezi daha bulabilirsiniz bu iki calismayida yakindan bildigim icin kaynaklari acisindan en guncel ve donanimli calismalardir.
istediginiz her turlu bilgileri bu iki tezide indirerek orienteering ile ilgili guzel bir kaynaga sahip olabilirsiniz

http://tez2.yok.gov.tr/ bu adresten kucuk bir uyelik olunarak ve basit arama bolumune"oryantiring" yazidiginiz vakit butun tezler ekrana gelecektir
herkese iyi gunler dileklerimle

Etiketler
Ynt: Oryantiring Nedir? (Çeşitli Kaynaklardan Tanımlamalar)

Merhabalar,

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Coğrafya Öğr. bölümünde okuyorum.Birçok doğa yürüyüşü etkinliklerine ,gezilere, arazi çalışmalarına katılmama rağmen ne yazıkki Oryantiring'i yeni öğrendim.İzmir'de Oryantiring faaliyetlerine katılmak istiyorum.Ancak nereye gidecegimi nereyle iletişime geçmem gerektigini bilmiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim....

selamlar
izmir de orienteering sık olmasada ara ara mutlak yapılmakta.
size ilk onerecegim kisi su an milli takimin basinda bulunan mehmet küçükkcolak.
milli takım kampı bittiğinde büyük ihtimal izmirde bulunacaktır.
mail adresi: mkc_1969@yahoo.com
ayrıca izmirde Doruk dağcılık var onlarda turkiyedeki her yarışa katılan hali hazırda bir orienteering takımları var
internet aracılığı ile onlarada ulasabilirsiniz. ilgili kişi mustafa arıs
http://www.dorukdagcilik.com/iletisim.asp?id=iletisim

iyi günler
www.aosk.org.tr

Vay be! ben bu oryanttiringi iş olarak yapıyormuşum da haberim yokmuş ;D Sadece isim farklı ben orman alan envanteri yapıyorum, haliyle orman mühendisiyim. ve ne kadar şanslıyım ki sizlerin zaman ayırıp yapmaya çalıştığınız spor benim işim. Herkese selam ve kolaylıklar.

Harika bir aktivite. Türkiye'de bu alanda ciddi etkinlikler düzenlense harika olurdu ve tabii terimde Türkçeleştirilmeli. Bu konuda başlığa ufak bir düzeltme; bu terimin İsveççesi Orientering'dir. İngilizce'ye Orienteering olarak geçirilip fiil haline getirilmiştir.
Saygılar.

Bu forma yeni katıldığım halde birçok şey öğrendim şimdiden. Uğraşılabilecek bi spor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR