Opel Frontera 3.2 Limited

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Okan55 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,526

Okan55

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba. Aranıza yeni katıldım. Eski bir frontera kullanıcısıyım ama otomatik 3.2 alalı bir ay oldu. Şanzumanda anlamadığım bir sıkıntı oluştu. Araç park halinde p viresteyken ya da n deyken marş almıyor. N vitese çekip hızla p ye alınca mars alıyor. Bir ayda iki kez de geri viteste hafif hızda stop etti. Şanzuman problemim sizce nedir? Daha önce otomatik araç kullandım. Kimisi pedalsiz N de P de mars alıyordu. İlk kez otomatik bir araç stop ettirdim. Sanayiye uğramadan bir fikrim oluşsun istiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Öncelikle herkese merhaba. Aranıza yeni katıldım. Eski bir frontera kullanıcısıyım ama otomatik 3.2 alalı bir ay oldu. Şanzumanda anlamadığım bir sıkıntı oluştu. Araç park halinde p viresteyken ya da n deyken marş almıyor. N vitese çekip hızla p ye alınca mars alıyor. Bir ayda iki kez de geri viteste hafif hızda stop etti. Şanzuman problemim sizce nedir? Daha önce otomatik araç kullandım. Kimisi pedalsiz N de P de mars alıyordu. İlk kez otomatik bir araç stop ettirdim. Sanayiye uğramadan bir fikrim oluşsun istiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?
araç stop ederken klima kontrolleride gidiyorsa araç çakmağını değiştirin ışık mekanizması ve kabloları çok zayıf kısa devre yaptırıyor. yada akışmetre (orjinalini takın)
o araçların frenlerine baktırın kötü tecrübelerim var

Üstadım frenlerin sıkıntılı olduğunu 2.2 fronteramdan hatırlıyorum.elektrik tesisatından da yaşı itibari ile şüpheliyim. Müsait bir zamanda kapsamlı bir bakıma alcam. Fren hortumlarını kontrol ettim durumları iyi, hidroliğini yeniledim. Siz ne gibi kötü tecrübeler edindiniz? Ben de önlemimi alayım. Vites konusunda ise sanırım elimde kalana kadar sanayiye gitmicem. Geçişlerde sıkıntı yok, kutuda aşırı ısınma yok. Arazi ve dört çeker sıkıntısız çalışıyor. Bir tek bahsettiğim takılma ve nadir de olsa geri viteste ayağımı frenden çektiğim anda stop etmesi. Bujileri kontrol edeyim en iyisi. Gaz kesme oluşmuş olabilir.

Üstadım frenlerin sıkıntılı olduğunu 2.2 fronteramdan hatırlıyorum.elektrik tesisatından da yaşı itibari ile şüpheliyim. Müsait bir zamanda kapsamlı bir bakıma alcam. Fren hortumlarını kontrol ettim durumları iyi, hidroliğini yeniledim. Siz ne gibi kötü tecrübeler edindiniz? Ben de önlemimi alayım. Vites konusunda ise sanırım elimde kalana kadar sanayiye gitmicem. Geçişlerde sıkıntı yok, kutuda aşırı ısınma yok. Arazi ve dört çeker sıkıntısız çalışıyor. Bir tek bahsettiğim takılma ve nadir de olsa geri viteste ayağımı frenden çektiğim anda stop etmesi. Bujileri kontrol edeyim en iyisi. Gaz kesme oluşmuş olabilir.
westinghouse hava kacırmasına bakabilirsiniz(sarj dinamosundan dolduruyordu sanırım).fren hortumlarında basınc kaybı yaşanıyordu. frenlere giden sürücü tarafında borularda kılcal çatlaklar vardı. sigortalar ile ilgili birçok parça değişti inanın cok zaman geçti net şudur şu şekilde çözdüler diyemeyeveğim. bu 3 noktada sürekli bir arıza vardı. o zamanlar offroad vs hic alakam yoktu tamamen yetkili servis işlemleri yaptırdım. daha sonrasında bi kaç defa maslakta opel için özel servise gittim sonrada aracları satmak zorunda kaldık
şanzuman ile alakalı diğer araçta daha çok sorun yaşadık klimanın tahliyesi şanzuman müşürlerinin üstündeydi(yada sunroof) orada oksitlenme yapmıştı temizlenip taktıktan sonra çözülmüştü. birde hava akış metresinden dolayı stop ederdi. d konumunda beklerken bazen yapıyordu R/N/D geçişlerinde hızlı manevralarda yapıyordu.
omega ve fronterada yaşadığım ortak sıkıntısı çakmaklık arkadasındaki aydınlatma kablosu çakmak ile temas edip kısa devre yapıyordu. sonrasında klima panel ışıkları gidip direksiyon ağırlaşıyordu.
opel bana ideal fren mesafesi ne olmalı kavramını çok güzel öğretti.

westinghouse hava kacırmasına bakabilirsiniz(sarj dinamosundan dolduruyordu sanırım).fren hortumlarında basınc kaybı yaşanıyordu. frenlere giden sürücü tarafında borularda kılcal çatlaklar vardı. sigortalar ile ilgili birçok parça değişti inanın cok zaman geçti net şudur şu şekilde çözdüler diyemeyeveğim. bu 3 noktada sürekli bir arıza vardı. o zamanlar offroad vs hic alakam yoktu tamamen yetkili servis işlemleri yaptırdım. daha sonrasında bi kaç defa maslakta opel için özel servise gittim sonrada aracları satmak zorunda kaldık
şanzuman ile alakalı diğer araçta daha çok sorun yaşadık klimanın tahliyesi şanzuman müşürlerinin üstündeydi(yada sunroof) orada oksitlenme yapmıştı temizlenip taktıktan sonra çözülmüştü. birde hava akış metresinden dolayı stop ederdi. d konumunda beklerken bazen yapıyordu R/N/D geçişlerinde hızlı manevralarda yapıyordu.
omega ve fronterada yaşadığım ortak sıkıntısı çakmaklık arkadasındaki aydınlatma kablosu çakmak ile temas edip kısa devre yapıyordu. sonrasında klima panel ışıkları gidip direksiyon ağırlaşıyordu.
opel bana ideal fren mesafesi ne olmalı kavramını çok güzel öğretti.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Tavsiyeleriniz Aklımda olacak her zaman. Maddi sebeplerden dolayı off-roadtan uzak kalacağım. Çok yormayacağım yani. 2.2 de olduğu gibi Bunda da frenlerin sıkıntılı olduğunu farkettim. Sertlik değil de basınç hissettiriyor. Ara ara yol devir durumuna göre hafifliyor. Hafifledigi an sağa çekip altına yatıp sık sık kontrol ediyorum. Çok şükür şimdilik sıkıntı görünmüyor. Direksiyon yağ kaçırmaya başladı. Allahtan samsunda iyi direksiyoncu var. Kaçak büyümeden baktıracağım. Şanzumanı gösterdim, sadece mandalda sıkıntı var dendi. Onu da hallettik. Epeydir de stop etmedi. Elektrik tesisatinin elden geçmesi lazım, o da zaman, emek istiyor. Elimin yettiğini tamir edebiliyorum. Ama uzmanlık isteyen ilk arızada götürcem. Bana büyük meşguliyet çıkardı ama gidişi de efsane. Henüz pişman etmedi.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar. Yakın zamanda bir araç almayı planlıyorum. 3.2 V6 motorların ömürleri aşağı yukarı nedir? Kronik arızaları var mıdır? Kullanan arkadaşlar memnun mu? Genelde asfaltta kullanacağım. Off-road merakım yok. 5.2 V8 den yana gönlüm ama yakıt ve parça fiyatları korkutuyor beni. Bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhabalar. Yakın zamanda bir araç almayı planlıyorum. 3.2 V6 motorların ömürleri aşağı yukarı nedir? Kronik arızaları var mıdır? Kullanan arkadaşlar memnun mu? Genelde asfaltta kullanacağım. Off-road merakım yok. 5.2 V8 den yana gönlüm ama yakıt ve parça fiyatları korkutuyor beni. Bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Üstadım aldın mı aracını?

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR